Wykonturuj twarz jak Kim Kardashian! Poradnik Marty Gąski krok po kroku

Konturowanie twarzy, w tym nosa wykonujemy, używając takich kosmetyków, jak podkład, korektor, rozświetlacz i bronzer. Profesjonalne modelowanie twarzy pozwala ją wyszczuplić lub nadać jej inny, pożądany przez nas kształt. W Dzień Dobry TVN makijażystka Marta Gąska pokazała, jak prawidłowo konturować nos.

  • Konturowanie twarzy – na czym polega?
    • Konturowanie twarzy krok po kroku
      • Konturowanie nosa
        • Dobór kosmetyków do konturowania
          • Konturowanie twarzy – na mokro czy na sucho?

            Konturowanie twarzy – na czym polega?

            Konturowanie twarzy sprawdzi się u każdej kobiety. Konturowanie twarzy okrągłej optycznie ją wyszczupli, a konturowanie twarzy kwadratowej zamaskuje ostre rysy i nada twarzy łagodny wyraz. Konturowanie twarzy sprawdza się zarówno w przypadku dziennego, jak i wieczorowego makijażu . Najważniejszą zasadą, jaką powinniśmy kierować się w trakcie konturowania twarzy jest to, by rozjaśniać te partie twarzy, które chcemy podkreślić i zaciemnić te, które pragniemy ukryć. Jeśli chcemy nauczyć się prawidłowego konturowania twarzy , to w sieci znajdziemy mnóstwo filmików dla osób początkujących, pokazujących jak prawidłowo wykonać konturowanie twarzy. 

            Sprawdź też: 

            Maluj się kto może! Jak malować brwi - wyznaczanie kształtu brwi oraz dobór kosmetyków

            Konturowanie twarzy krok po kroku

            Konturowanie twarzy zaczynamy od określenia swoich mankamentów, a więc tego, co chciałybyśmy ukryć. Profesjonalne konturowanie twarzy możemy wykonać m.in. bronzerem, a więc z powodzeniem wystarczą do tego kosmetyki dostępne w każdej drogerii. Używane jedynie do makijażu kosmetyki mają za zadanie ukryć niedoskonałości cery, dodać jej blasku lub ujednolicić jej koloryt. Nieco inną funkcję pełni konturowanie twarzy. Przeznaczone do tego produkty pozwalają wymodelować twarz i poprawiają jej symetrię.

            Nim rozpoczniemy konturowanie, musimy określić kształt twarzy i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest ona owalna, kwadratowa czy podłużna. Inaczej bowiem będzie wyglądało konturowanie owalnej twarzy, a inaczej konturowanie twarzy prostokątnej czy podłużnej. Dobrą informacją jest natomiast to, że po konturowanie twarzy możemy sięgnąć niezależnie od tego, jaką mamy cerę, różne będą jedynie kosmetyki, których do tego celu użyjemy.

            Fot. Instagram/Kim Kardashian

            Więcej: 

            Smokey eyes dla początkujących. Instrukcja krok po kroku

            Jak wygląda konturowanie twarzy okrągłej krok po kroku ? Najpierw oczyszczamy twarz i przygotowujemy ją do nałożenia makijażu . Jeśli chcemy wykonać makijaż oczu i użyć kredki, to należy zrobić to jeszcze przed konturowaniem twarzy . Następnie spinamy włosy i pozostawiamy odsłonięte czoło. Kolejny krok to wyczucie, gdzie dokładnie znajdują się nasze kości policzkowe i określenie, jaki kształt ma żuchwa, dzięki czemu łatwiej będzie nam zaznaczyć właściwe miejsca.

            Później nakładamy na całą twarz podkład, jego odcień powinien być jasny, pasujący do koloru naszej szyi. Samo konturowanie zarówno szczupłej , pociągłej, jak i owalnej twarzy zaczynamy od rozjaśnienia tych miejsc, które chcemy uwypuklić (do tego celu najlepiej nada się korektor o dowolnej konsystencji, powinien być on jednak o ton jaśniejszy od użytego przez nas podkładu). Spod oka, na szerokości dolnej powieki rysujemy korektorem dwucentymetrowe kreski biegnące w kierunku policzka. Korektorem (najlepiej sprawdzi się taki w sztyfcie) zaznaczamy również łuk nad ustami (tzw, łuk Kupidyna), boki dolnych warg, czubek brody i skrzydełka nosa z pominięciem jego czubka. Ostatnie miejsce, na które nakładamy korektor, to przestrzeń pomiędzy brwiami. Następnie łączymy korektor z podkładem tak, by oba kosmetyki stopiły się ze sobą (warto użyć do tego pędzla). Po 5 minutach wykonany makijaż utrwalamy pudrem.

            >>>Zobacz też: Rzęsy 1 do 1 – co warto wiedzieć o zabiegu? 

            Konturowanie nosa

            • nos wąski w górnej części, szeroki w dolnej - dla wyrównania proporcji dolną część wyszczuplamy bronzerem;
              • nos długi i szczupły - dla optycznego skrócenia przyciemniamy dolną część, a boki rozświetlamy;
                • nos szeroki na całej długości - boki nosa pokrywamy bronzerem, a jaśniejszym korektorem pokrywamy grzbiet nosa.
                  Zobacz film: Jak prawidłowo konturować nos? Źródło: Dzień Dobry TVN

                  Dobór kosmetyków do konturowania

                  Dobór właściwych kosmetyków do konturowania twarzy jest niezwykle istotny. Jeśli mamy ziemistą lub zmęczoną cerę, dzięki konturowaniu możemy dodać jej świeżości i naturalnego blasku. Dzięki odpowiednio wykonanemu konturowaniu, również buzia, na której pojawiły się już pierwsze zmarszczki czy inne niedoskonałości, będzie wyglądać młodziej i zdrowiej.

                  Konturowanie twarzy nie jest trudne, a przeznaczone do tego celu kosmetyki z pewnością je ułatwią. Jakie kosmetyki są potrzebne do konturowania twarzy? Możemy użyć palety lub kosmetyków kupionych osobno. Do konturowania twarzy potrzebujemy: podkładu, jasnego korektora, ciemnego korektora lub bronzera, pudru transparentnego lub naturalnego.

                  Sprawdź też: Jak optycznie powiększyć oko? Marta Gąska radzi

                  Konturowanie twarzy – na mokro czy na sucho?

                  Konturowanie twarzy na mokro jest bardziej trwałe i daje lepsze i bardziej naturalne efekty. Natomiast konturowanie twarzy na sucho wykonujemy „suchymi” kosmetykami. Zajmuje ono mniej czasu od konturowania na mokro, jest jednak bardziej skomplikowane, przez co nie poleca się go osobom początkującym. Pamiętajmy, że makijaż powinien współgrać z konturowaniem twarzy. Jeśli nauczymy się prawidłowo wykonywać konturowanie twarzy (opanowanie tej sztuki zajmie nam trochę czasu), efekt przed i po z pewnością nas zaskoczy.

                  Zobacz też:

                  Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

                  podziel się:

                  Pozostałe wiadomości