Materiał promocyjny

Tego nie wiesz o pielęgnacji włosów. "Martwy naskórek to pożywka dla bakterii i drożdży"

Jak zapuścić długie włosy?
Jak zapuścić zdrowe włosy?
Źródło: Dzień Dobry TVN
O długich i zdrowych włosach marzy niejedna kobieta. O tym, jak istotna jest pielęgnacja skóry głowy podczas zapuszczania gęstych pukli opowiadała w Dzień Dobry TVN ekspertka drogerii Hebe - Bianka Bądzelewska. Jak zadbać o cebulki włosów?

Jak zapuścić długie włosy?

Myśląc o bujnych włosach zwykle myślimy o tym co "na zewnątrz". Jak się okazuje - sam włos to martwy, zrogowaciały twór naszej skóry, natomiast jego najważniejsza część, o której często zapominamy - to cebulka ukryta w naszej skórze. O fundament naszej czupryny warto odpowiednio zadbać, poprzez odpowiednie odżywienie i dotlenienie skóry głowy.

- Fundamentem całej pielęgnacji powinno być zadbanie o skórę głowy. [...] Jak prawidłowo myć włosy? Po pierwsze - myjemy skórę głowy, a nie włosy. Używamy małej ilość szamponu. [...] Włosom wystarczy piana, która spływa po nich. [...] Jeśli myjemy je codziennie - niech to będzie łagodny szampon, który zawiera składniki naturalne, bez SLS-ów - tłumaczyła ekspertka.

U osób mających suchą skórę nadmiar martwego naskórka na głowie może objawiać się swędzeniem, łuszczeniem i dyskomfortem. W przypadku osób ze skórą tłustą – sprawi, że włosy będą nieświeże, przetłuszczone i pozbawione objętości. W tym przypadku sprawdzi się pilling do skóry głowy, który dogłębnie ją oczyści.

- Martwy naskórek to pożywka dla bakterii i drożdży, co będzie powodować problemy dermatologiczne, a co za tym idzie - wypadanie włosów i zahamowanie ich wzrostu - dodała gościni.

Jak przyspieszyć porost włosów?

Wielu z nas chciałoby przyspieszyć porost włosów. Gdy cebulki są już zadbane, możemy zastosować wcierki do skóry głowy. Jest to kosmetyk, który możemy porównać do serum – zawiera składniki aktywne mające określone działanie na szczególne potrzeby naszej skóry.

- To taka "bomba" ekstraktów roślinnych, które będą przyspieszać wzrost włosów bardzo skutecznie. Jak nazwa wskazuje - opuszkami palców wcieramy i pobudzamy mikrokrążenie skóry głowy. Wtedy cebulka jest lepiej ukrwiona, dotleniona, szybciej dzielą się komórki i włos rośnie szybciej - podsumowała Bianka Bądzelewska.

Wypielęgnowane pasma warto na co dzień zabezpieczać produktami specjalnie do tego przeznaczonymi. Kompozycja odżywczych olejków i fermentów roślinnych zadba o odpowiednie nawilżenie i nada włosom sprężystości.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?