Łysienie to problem wielu kobiet. "Chciałam zapaść się pod ziemię"

Utrata włosów może dotyczyć kobiet
Źródło: Dzień Dobry TVN
Łysienie to także kobiecy problem
Łysienie to także kobiecy problem
Jak ukryć siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy?
Włos im z głowy nie spadnie, choć bywało różnie
Włos im z głowy nie spadnie, choć bywało różnie
Siwe włosy dla kobiet w każdym wieku
Siwe włosy dla kobiet w każdym wieku
SOS dla włosów
SOS dla włosów
Jak wybrać idealną prostownicę do włosów?
Jak wybrać idealną prostownicę do włosów?
Utrata włosów, szczególnie w przypadku kobiet, bywa tematem tabu. Dla gościń Dzień Dobry TVN łysienie nie jest już trudnym tematem. Monika Saferna, która sprzedaje peruki oraz policjantka Anna Żurawska opowiedziały o swojej drodze do akceptacji siebie. Co można zrobić, gdy na głowie jest coraz mniej włosów?

Utrata włosów może dotyczyć kobiet

Długie, gęste włosy kojarzone są z kobiecością i witalnością. Nic więc dziwnego, że wiele z nas marzy o bujnej czuprynie. Niestety bywa tak, że zdrowie nie pozwala nam na spełnienie tego pragnienia. Monika Saferna miała tylko 22 lata, gdy po ciąży straciła znaczną część swoich włosów. Z czasem okazało się, że choruje na łysienie androgenowe, które charakteryzuje się zależnym od androgenów, postępującym wypadaniem włosów, zwykle na podłożu genetycznym i dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

- Zauważyłam, że zaczyna ich brakować na szczycie głowy, że moje zakola się poszerzają. Na początku nikomu o tym nie mówiłam, bo było to dla mnie bardzo wstydliwe. [...] Chciałam się zapaść pod ziemię - wspominała gościni programu.

Kobieta próbowała zrobić wszystko, by odzyskać dawną fryzurę, niestety - bezskutecznie. Przez swoją chorobę zaczęła zajmować się tworzeniem peruk, co stało się jej misją oraz wielką pasją.

- Teraz pomagam kobietom z takim problemem. Odmieniam ich życie i mam nadzieję, że są bardzo szczęśliwe - dodała Monika Saferna.

Co zrobić, gdy tracimy włosy?

Z kolei Anna Żurawska, która również choruje na łysienie androgenowe od kilkunastu lat, długo walczyła o własne włosy. Wcierki, mezoterapia igłowa oraz terapia hormonalna okazały się bezskuteczne. Gdy pierwszy raz założyła perukę, bardzo się denerwowała, bowiem martwiła się, że będzie ona bardzo widoczna.

- Usiadłam na fotel. Spojrzałam w lustro i mówię: "To ta Anka sprzed kilkunastu lat". Obie płakałyśmy. [...] To było za namową mojego partnera, bym się zdecydowała - wyznała policjantka.

Monika Saferna, która prowadzi sklep z peukami podkreśliła, jak ważne dla poczucia własnej wartości mogą być włosy dla kobiet. Według niej zawsze warto zawalczyć o siebie i swoje zdrowie, a wygląd nie może stać na naszej drodze do szczęścia.

- Mój mąż kochany zapuścił dla mnie włosy. Te, które mam dzisiaj na sobie to są jego włosami. [...] Dziewczyny, działajcie - są na to metody. Możemy dokładać sobie włosy i jednocześnie się leczyć - podsumowała Monika Saferna.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?