Ostre cięcie na wizji, czyli jak wygląda ponadczasowy bob. "Niejedna osoba go nosiła"

Fryzjer Dawid Krynicki
Źródło: Dzień Dobry TVN
Bob – najmodniejsze cięcie ostatniego ćwierćwiecza
Bob – najmodniejsze cięcie ostatniego ćwierćwiecza
Jak ukryć siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy?
Włos im z głowy nie spadnie, choć bywało różnie
Włos im z głowy nie spadnie, choć bywało różnie
Siwe włosy dla kobiet w każdym wieku
Siwe włosy dla kobiet w każdym wieku
SOS dla włosów
SOS dla włosów
Jak wybrać idealną prostownicę do włosów?
Jak wybrać idealną prostownicę do włosów?
Bob to kultowa już fryzura uwielbiana przez kobiety od kilku dekad. Stylista włosów Dawid Krynicki zaprezentował w Dzień Dobry TVN, jak wykonać tę ponadczasową fryzurę. W studiu towarzyszyła mu modelka, która zgodziła się na ostre cięcie na wizji. Jaki był efekt metamorfozy?

Bob - ponadczasowa fryzura dla każdego

Bob to ponadczasowa fryzura, której początki sięgają pierwszej dekady XX wieku. Ciekawostką jest, że autorem tego charakterystycznego cięcia był Polak - Antoni Cierplikowski. Najpierw noszony przez bohemę artystyczną, z czasem przyjął się na stałe we fryzjerskim kanonie. O zaletach tego ponadczasowego cięcia opowiedział w Dzień Dobry TVN stylista fryzur Dawid Krynicki, któremu towarzyszyła modelka Magda, gotowa poddać się metamorfozie. - Niejedna osoba go nosiła. [...] Weźmy pod uwagę rok 1967, kiedy to Czesław Niemen wyskoczył z taką fryzurą i zaśpiewał "Dziwny jest ten świat" - mówił stylista fryzur.

Jaki bob będzie ci pasował?

Dawid Krynicki podjął się metamorfozy modelki Magdy i na oczach widzów ściął jej długie, ciemne włosy, by osiągnąć efektownego, lekkiego boba. Według eksperta każdy typ urody wymaga innego cięcia - inaczej ta fryzura będzie układała się na buzi pociągłej, okrągłej czy trójkątnej. Jak przekonuje ekspert, grzywka przy uczesaniu typu bob będzie korzystna dla wielu osób, doda im charakteru, a także złagodzi ostre rysy. 

- Każdy bob będzie wyglądał nieco inaczej. [...] Dlatego jest tyle bobów, żeby móc dopasować go do wszystkich punktów somatycznych geometrii twarzy - podsumował gość programu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla