Jak pomalować kurtkę? Zobacz instrukcję krok po kroku

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Sylwia Repeła
Jak pomalować kurtkę?
Jak pomalować kurtkę?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Klaudia Kroczek kiedyś malowała paznokcie, a dzisiaj tworzy spersonalizowane kurtki. Widzom Dzień Dobry TVN pokazała, jak wykonać kwiatowy wzór.

Przygotowania kurtki do malowania

Zanim zabierzemy się za malowanie kurtki, należy ją wyczyścić. - Jeśli jest nowa, musimy ją wyprać, aby usunąć wszystkie powłoki postprodukcyjne. Jeśli mamy kurtkę używaną, też musimy ją wyczyścić, aby farba mogła swobodnie się związać - wyjaśniła Klaudia Kroczek.

Do malowania będziemy potrzebowali wzoru, farb i białego węgla w kredce. W przypadku jeansu warto się zaopatrzyć także w polimeran akrylowy. - Pomoże on farbie pracować razem z tkaniną. Bardzo ważne są też pędzelki, grubsze i cieńsze - powiedziała Klaudia Kroczek.

Malowanie kurtki

Kurtkę należy rozłożyć na płasko, a wycięty wzór przyłożyć do tkaniny i obrysować białym węglem w kredce. Następnie przygotowujemy podkład.

- Nakładam farbę wraz ze splotem tkaniny, tak, aby równomiernie przykryć całą przestrzeń. Bardzo ważnym elementem będzie przeniesienie wszystkich konturów na biały podkład, aby to zrobić wystarczy wyciąć płatek jeden po drugim, a następnie obrysować go ołówkiem. Wtedy stworzy nam się trójwymiarowy kwiatek, który w następnej kolejności wypełnimy kolorami - powiedziała Klaudia Kroczek.

Malowanie tym samym kolorem, ale w różnych odcieniach sprawi, że uzyskamy głębię i efekt cieniowania. Kiedy kurtka porządnie wyschnie, po około 24 godzinach należy ją zaprasować i będzie gotowa do użytku.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Sylwia Repeła

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości