Moda i Uroda

Booster – co to jest i dlaczego warto go mieć w swojej kosmetyczce?

Moda i Uroda

Autor:
Joanna
Andrzejewska
Kobieta aplikująca na skórę kosmetyk.

Wzmacnia, odżywia i ochrania. Booster, bo o nim mowa, to kosmetyk, który od kilku lat podbija rynek kosmetyczny. Co warto o nim wiedzieć? Sprawdź!

Booster – jaki kosmetyk kryje się pod tym pojęciem?

Z czym kojarzy się booster? Dziś wiele osób w pierwszej kolejności wskazałoby pewnie trzecią dawkę szczepionki. Niemniej w kontekście kosmetycznym mowa o stosunkowo nowym produkcie, który przywędrował do nas z Azji. "Boost" w języku angielskim oznacza "doładowanie", więc preparat ten to po prostu… wzmacniacz. W pierwszej wersji boostery miały właśnie być jedynie wzmocnieniem dla skóry. Ich głównym zadaniem była ochrona przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych takich jak wiatr, mróz, smog czy promieniowanie UV. Dziś jednak ich formuły są nieco bogatsze, przez co mogą również zapewnić dodatkową dawkę rozświetlenia czy nawilżenia.  

Czy booster to samo co serum? Zupełnie nie. To dwa różne produkty, choć wielu błędnie uważa, że mają one podobne działanie. Booster przypomina konsystencją serum, ale wzmacnia skórę, tworząc na niech ochronny film. Z kolei serum ma wspomóc walkę z konkretnym problemem i wzmocnić działanie pozostałych kosmetyków.

Kosmetyki domowe - peeling
Kosmetyki domowe - peeling Źródło: Dzień Dobry TVN

Booster – dlaczego warto go używać i na jakie efekty można liczyć?

Regularna aplikacja boostera przyniesie ci wiele korzyści. Przede wszystkim używając ten kosmetyk ochronisz skórę przed szkodliwymi substancjami, "wiszącymi" w powietrzu. Poza tym poprawisz kondycję cery. Dodajmy również, że produkt ten ma za zadanie przygotować skórę na przyjęcie kolejnych preparatów pielęgnacyjnych. Chodzi o to, by "wyciągnąć" z nich jak najwięcej. Dzięki serum wszystkie wartości odżywcze są bowiem w stanie przeniknąć w głębokie partie skóry.

Booster – jak go stosować?

Jak używać booster? Przede wszystkim regularnie. Czy można aplikować go codziennie? Zdecydowanie tak, szczególnie jeśli zamieszkujemy miejską dżunglę. Produkt ten najlepiej nakładać rano na oczyszczoną skórę twarzy. Poranną toaletę zacznij więc od przemycia buzi wodą (możesz też użyć żelu lub pianki), a następnie przetrzyj cerę wacikiem nasączonym tonikiem. Dopiero na tak przygotowaną skórę, nałóż booster kolistymi ruchami. Gdy preparat wsiąknie, sięgnij po krem. Booster możesz aplikować jako samodzielny produkt lub też dodać kilka jego kropel do ulubionego kosmetyku nawilżającego.

Booster – jak wybrać najlepszy dla siebie produkt?

Każdy kosmetyk dopasowuje się pod kątem potrzeb swojej skóry. Jeśli więc masz przesuszoną skórę, sięgnij po produkt nawilżający. Natomiast, gdy na twojej cerze pojawiły się przebarwienia, wybierz preparat, który pomaga wyrównać koloryt. A czy jest ktoś, kto nie powinien wplatać do swojej pielęgnacji tego typu kosmetyku? Ostrożność zaleca się osobom z wrażliwą skórą lub taką, która jest skłonna do podrażnień.

Przeczytaj też:

Autor:Joanna Andrzejewska

Źródło zdjęcia głównego: Artem Varnitsin / EyeEm/ Getty Images

Pozostałe wiadomości