Pielęgnacja twarzy i ciała

Jak poprawnie zmyć makijaż? Trzy kroki, o których należy pamiętać

Pielęgnacja twarzy i ciała

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Czym najlepiej zmyć makijaż?

Choć mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego niż zmycie makijażu, to okazuje się jednak, że wciąż robimy to niewystarczająco starannie. O tym, jak prawidłowo powinien wyglądać demakijaż porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z kosmetolożką Anną Salomon.

Dokładnie wykonany demakijaż zapewni cerze zdrowy, ładny i świeży wygląd. Pomoże też w utrzymaniu właściwego poziomu higieny, a także zapobiegnie powstawaniu chorób skórnych i zaczerwienienia. Dlatego podpowiadamy, jak wykonać go w prawidłowy sposób.

Jak i czym zmywać makijaż?

Kosmetolog Anna Salomon zwróciła uwagę, że niekiedy do zmycia makijażu lub umycia twarzy używamy zwykłego mydła, co jest poważnym błędem. - Mamy skórę o pH kwaśnym i jeśli będziemy nadużywać mydła (ma pH zasadowe), to zmniejszymy sobie odporność skóry i zwiększymy dostęp drobnoustrojów, czyli różnych bakterii, wirusów - podkreśliła.

Z kolei, gdy używamy płynu miceralnego do demakijażu, powinniśmy pamiętać, by następnie go zmyć, najlepiej kosmetykiem dobranym do rodzaju cery. - Jeśli nie ma niedoskonałości, to można użyć podstawowego żelu do skóry normalnej. Jeśli mamy skórę, która jest trądzikowa, tłusta, to najlepiej zastosować środki typowo do niej przeznaczone - tłumaczyła nasza rozmówczyni.

Przy codziennej pielęgnacji należy również pamiętać o tonizacji. - Umyłyśmy buzię mleczkiem/żelem, a następnie ją tonizujemy, by przywrócić optymalne pH, czyli zdrowie naszej skóry. Rekomenduję, by wziąć tonik na rączki, rozetrzeć i po prostu podotykać twarz, ale nie trzeć tej skóry, zwłaszcza wrażliwej - zaznaczyła kosmetolog.

Demakijaż w trzech krokach

Zatem prawidłowy demakijaż zdaniem kosmetolog powinien składać z trzech kroków:

  1. 1Zmycie makijażu płynem miceralnym.
  2. 2Umycie twarzy żelem dobranym do rodzaju cery.
  3. 3Zastosowanie toniku w celu przywrócenia pH.

Jak wykonać demakijaż oczu? Czy powinniśmy używać płatków kosmetycznych? Posłuchaj całej rozmowy z kosmetologiem w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości