Moda i Uroda

Ma najdłuższe dredowłosy na świecie. Liczą 30 metrów i ważą 20 kilogramów

Moda i Uroda

Autor:
Nastazja
Bloch
włosy

Asha Mandela to kobieta, która może pochwalić się 30-metrowymi włosami. Jej niezwykle długa fryzura waży aż 20 kilogramów, a - żeby była wygodna - jest zawinięta w specjalną chustę. Jak wygląda?

Asha Mandela – długie i ciężkie włosy

To, jak trudne do okiełznania bywają włosy, wiedzą wszystkie posiadaczki długich pasm. Plączą się, wpadają w oczy i wymagają specjalnej pielęgnacji. Asha Mandela udowodniła, że dla chcącego nic trudnego. Kobieta przez lata zapuszczała włosy i tym sposobem "wyhodowała" najdłuższe dredoloki na świecie. Jej pasma mierzą 30 metrów i ważą 20 kilogramów. Rekordzistka dla wygody nosi je w chuście. Nic dziwnego, jak możemy się domyślać, taki ciężar na głowie to nie lada wyzwanie dla kręgosłupa.

Ashe podziwiać należy również za cierpliwość. Zapuszczenie tak długich pasm wymaga wielu lat poświęceń. Przeciętnie włosy rosną zaledwie jeden centymetr miesięcznie. Jak na co dzień funkcjonuje z takim bagażem na plecach? Asha życiem prywatnym z chęcią dzieli się w mediach społecznościowych.

Asha Mandela - rekord Guinnessa

Asha Mandela, a właściwie jej włosy, zapisały się w księdze rekordów Guinnessa. Ze względu wątpliwości komisji, czy wszystkie pasma są prawdziwe, kobieta otrzymała tytuł "posiadaczki najdłuższych dredloków".

Jak się okazuje, w rekordach Guinnessa na najdłuższe naturalne włosy w 2004 roku wyprzedziła ją pochodząca z Chin Xie Qiuping. Kobieta może się bowiem pochwalić pasami o długości 6 metrów.  

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Guido Mieth/GettyImages

Pozostałe wiadomości