Horoskop

Znaczenie snu: taniec z mężczyzną, kobietą. Jaką ma symbolikę sen o tańcu?

Horoskop

Aktualizacja:
Flashpop/Getty Images

Taniec, kojarzony z radością i szczęściem, również we śnie jest zapowiedzią dobrych chwil. Sen o tańcu interpretowany bywa w różny sposób, w zależności od tego, czy śniącemu w zabawie towarzyszy partner, czy też na parkiecie jest sam. Do odczytania sennej przepowiedni istotne jest również określenie rodzaju tańca.

Sen o tańcu to pozytywny zwiastun tego, co może wydarzyć się w życiu śniącego. Jego symbolika związana jest ze szczęściem, swobodą, radością i namiętnością. Tańczenie z kimś w śnie odzwierciedla stosunki z ludźmi obcymi i bliskimi. Według niektórych senników taniec to ważny znak zapowiadający szczęście w miłości.

Taniec według sennika mistycznego

Taniec to sposób wyrażania radości, zadumy, szczęścia lub powagi. Traktowany jest również jako symbol seksualności i namiętności. Wiąże się to z kulturą wielu krajów, głównie Bliskiego Wschodu, gdzie to właśnie za pomocą tańca okazuje się pożądanie i miłość. O tańcu traktuje również historia okresu starożytności, kiedy to przypisywany był on bogom i herosom. Za pomocą rytmicznych ruchów mieli oni zaznaczać swoje panowanie nad światem, słońcem, księżycem i porami dnia. Sięgając do tradycji ludów pierwotnych, można dowiedzieć się, że taniec to również forma modlitwy lub prośby czy też okazywania uwielbienia. W końcu to za jego pomocą proszono niegdyś bóstwa o deszcz, płodność i wypędzenie złych duchów. Do tych tradycji sięga m.in. sennik mistyczny, który taniec we śnie tłumaczy jako symbol uwolnienia energii, świadome przejście w nowy, lepszy okres i zapowiedź nadejścia szczęśliwych czasów. Taniec wykonywany samodzielnie zapowiada pojawienia się nowych szans i możliwości. Sen o tańcu w parze (z kobietą lub mężczyzną) zwiastuje nadejście spokojnych dni i otrzymania wsparcia od bliskiej osoby. Natomiast sen o tańcu z ukochaną osobą to wróżba wesela lub zaręczyn.

Sennik: taniec z mężczyzną

Sen o tańcu z mężem lub narzeczonym zapowiada radość albo nadejście dobrej nowiny. Taniec w parze to również symbol udanego partnerstwa w życiu realnym. Warto zwrócić uwagę na to, kto prowadzi w tańcu. Właśnie ta osoba ma tendencje do rządzenia w rzeczywistości. Sen o tańcu z nieznajomym może oznaczać romans, tym bardziej, jeśli jedna osoba uczy kroków drugą. Jeśli towarzyszący w tańcu nieznajomy jest dobrym tancerzem, wieszczy to otrzymanie prezentu, pieniędzy lub poznanie osoby, która ma szansę stać się przyjacielem osoby śniącej.

Sennik: taniec z kobietą

Sen o tańcu z kobietą, którą się zna, może wskazywać na żywienie do bohaterki snu głębszego uczucia. W rzeczywistości jest śniącemu bliższa niż ten myśli. Ma to przełożenie zarówno na kwestię związku, jak i przyjaźni. Jeśli sen opowiada o tańcu z nieznajomą kobietą, jest zwiastunem pojawienia się zazdrości. Sen o tańcu z grupą kobiet na przyjęciu to natomiast zapowiedź szczęścia, ważnego wydarzenia i przygody. Kiedy we śnie obserwuje się dwie tańczące kobiety, w życiu realnym śniącemu przyjdzie wybrać pomiędzy dwoma osobami.

Co sennik mówi o tańczeniu samotnie?

Sen o samotnym tańcu to zwiastun przyjemnych chwil i sukcesu. Może również oznaczać, że w najbliższym czasie śniący podejmie się wykonania jakiegoś zadania samodzielnie. Przyjdzie mu to z łatwością i wzmocni jego pozycję w środowisku zawodowym lub prywatnym. Sen o samotnym tańcu zapowiada również nowy, ciekawy i pełen wyzwań okres w życiu. Może być przepowiednią dotyczącą podjęcia nowej pracy, wyboru nowego miejsca zamieszkania czy zmiany szkoły. Na interpretację wpływa również to, do jakiej muzyki tańczy się w śnie. Taniec na linie sugeruje zmierzenie się z trudnościami. Ekspresyjne ruchy wykonywane do szybkiej muzyki to odniesienie do rytualnych próśb o wyzdrowienie, powodzenie, płodność i podziękowanie za dary bogów. Sen ten oznacza równowagę ciała i umysłu, a w realnym życiu zwiastuje spokój i harmonię. Marzenie senne o namiętnych i seksownych ruchach oznacza świadomość własnego ciała albo skrywanie pragnień o bliskości i pożądaniu.

Sennik: widzieć tańczące osoby

Sen, w którym widzi się tańczące pary lub samotnych ludzi, to informacja o potrzebie życiowej przestrzeni i większej pewności siebie. Obecne w śnie osoby symbolizują ludzi, którzy pojawiają się w życiu śniącego i są skłonni nieść mu pomoc. Taniec z innymi na balu lub wystawnym przyjęciu to zwiastun zysku, bogactwa i szansy na zarobek. Sam taniec w zespole sugeruje, że w realnym życiu śniący powinien z łatwością odnaleźć się w nowej grupie znajomych, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Odmówienie tańca symbolizuje nieśmiałość, która stoi na drodze do sukcesu i zyskania nowych, cennych znajomości. Warto potraktować to jako zachętę do tego, by porzucić rezerwę i postawić na większą spontaniczność.

Jak mamy rozumieć sen, w którym przed kimś uciekamy? Zobaczcie wideo:

Zobacz także:

Aerial dance, czyli relaksujący taniec w powietrzu. "Mamy takie pozycje, w których latamy, zupełnie nie czujemy grawitacji"

Muzyka, taniec i mnóstwo humoru, czyli musicalowe propozycje dobre na wszystko

Pierwszy taniec. Nie taki straszny, jak go malują. Kiedy zacząć treningi, żeby uniknąć wpadki?

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości