Horoskop tygodniowy na 19-25 grudnia. Nadchodzi tydzień cudów

Aktualizacja:
Autor:
Astrolog
Merkurja
Horoskop tygodniowy

Sprawdź horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaku na 19-25.12.2022 r., który przygotowała astrolog Merkurja. Rozpoczynamy magiczny, świąteczny tydzień, w którym rzeczywiście nadchodzi czas na same cuda! Praktycznie codziennie będziemy mieli do czynienia z niesamowitymi wpływami, które przygotowało nam niebo.

Zacznie się niepozornie w poniedziałek od opuszczenia przez Ceres znaku Panny i przejścia planetoidy do znaku Wagi, ale już we wtorek (20.12) możemy obserwować gromy z jasnego nieba. Jowisz opuszcza na długie lata znak Ryb, aby przenieść się do znaku Barana i rozpocząć wędrówkę po zodiaku na kolejny 12-letni cykl. Gorąca energia zostanie wzmocniona i nagle wszystko zaiskrzy, a w szczególności świat znaków trygonu ognia czyli Baranów, Lwów i Strzelców. Dzięki wkroczeniu największej planety naszego Układu Słonecznego do pierwszego znaku zodiaku będziemy żwawsi i pełni wigoru, w związku z tym przesilenie zimowe nie będzie takie senne i flegmatyczne jak zazwyczaj.

Astrologia i ezoteryka

Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturachDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Najdłuższa noc w roku szykuje się z 21. na 22. grudnia, ponieważ Słońce w nocy z środy na czwartek opuszcza znak Strzelca i zawita do znaku Koziorożca, czym otworzy nam o godzinie 22.47 astronomiczną zimę. Kolejnym mocnym akcentem będzie pierwszy zimowy Nów Księżyca w znaku Koziorożca w piątek (23.12) przedpołudniem o godzinie 11.16. W tym dniu warto zainicjować coś świeżego i przywoływać dobre wizje i marzenia już z Nowym Rokiem na horyzoncie. Tydzień upłynie nam w fantastycznym, szybkim tempie i chyba nikt nie będzie się nudził. Ostatnie dni przed Wigilią to czas ogromnych zmian, domykania, dopalania się starej energii. Co roku możemy mieć poczucie, że przesilenie zimowe to magiczny moment wstępnego pożegnania się ze Starym Rokiem i jego problemami, ale teraz będzie to wyjątkowo potężne, ponieważ nałoży się na to Nów Księżyca w Koziorożcu oraz zmiany wprowadzane przez Jowisza w Baranie. W najbliższych dniach czas pożegnać stare kłopoty i zrobić miejsce na świeże wibracje.

Horoskop tygodniowy na 19-25 grudnia dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop tygodniowy - Baran

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Będziesz działał jak natchniony i wręcz fruwał w euforii. Jowisz już we wtorek (20.12) wkracza na długie miesiące do twojego znaku, więc dostaniesz gratis dodatkowe doładowanie. Czas otworzyć się na nowe ewentualności, nowy adres, nową pracę i… nową miłość. Spokojnie. Na wszystko przyjdzie czas, nie musisz zmieścić się w tym tygodniu. Po prostu zaczną się pojawiać pewne inicjatywy i okazje. Nie zachłyśnij się tymi szalonymi potencjałami, nie zapomnij o używaniu zdrowego rozsądku. Z trudnościami powinieneś się liczyć w trakcie przesilenia zimowego (21.12) oraz Nowiu Księżyca w znaku Koziorożca (23.12) ponieważ twoja podatność na urazy znacznie wzrośnie.

Horoskop tygodniowy - Byk

Byk (20 kwietnia - 20 maja)

W pierwszych dniach tygodnia znajdziesz się w opałach. Przejście Jowisza do znaku Barana (20.12) zmusi cię do podjęcia ryzykownych kroków i zachowania się w sposób, którego nie pochwalasz. Zostaniesz postawiony w sytuacji, w której masz ograniczony wybór. Więcej szczęścia do spraw finansowych i formalnych pojawi się po przejściu Słońca do pokrewnego znaku Koziorożca (21.12). Doskonale rokuje trygon Wenus i Urana (22.12), który przyniesie ci piękny zwrot akcji jeśli chodzi o sprawy sercowe. Po pierwszym, zimowym Nowiu Księżyca (23.12) na ostatnią chwilę uspokoją się sprawy rodzinne i zaczną obowiązywać ustalenia i swoiste zawieszenie broni na Święta.

Horoskop tygodniowy - Bliźnięta

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Szykuje się wyśmienity początek tygodnia. Potężny Jowisz obejmie również ciebie swoim blaskiem. Okaże się, że odzyskasz przychylność otaczających cię osób i oczyścisz się z jakiś pomówień lub kłopotów spowodowanych plotkami. Możesz również liczyć na dobrą aurę i świetną atmosferę współpracy. Odrobinę gorzej będzie po przejściu Słońca do znaku Koziorożca i pierwszym zimowym Nowiu Księżyca (23.12). Tuż przed Świętami dowiesz się, kto stał za rozpowszechnianymi na twój temat oszczerstwami i najzwyczajniej w świecie zrobi ci się przykro. Pamiętaj, że lepszy zdemaskowany wróg niż fałszywy przyjaciel.

Horoskop tygodniowy - Rak

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Nadmiar obowiązków i nerwowa atmosfera nie wzbudza w tobie entuzjazmu. Nie cieszysz się zbliżającymi się Świętami i wszystko kojarzy ci się tylko z jakimś ciężarem ponad siły. To wpływ zimowego przesilenia (21.12), które po prostu trzeba przeżyć. Spokojnie czekaj na zmianę energii. Przełomem będzie Nów Księżyca w opozycyjnym znaku Koziorożca (23.12), dzięki któremu szybo odbijesz się od negatywnego nastawienia i zbudujesz w sobie radość. Pozytywny potencjał w sercu wróci nawet wcześniej, ponieważ trygon pomiędzy Wenus a Uranem (22.12) zaskoczy cię romantyczną niespodzianą ze strony kogoś, kogo nosisz w swoim sercu.

Horoskop tygodniowy - Lew

Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Szykujące się przejście Jowisza do trygonu ognia będzie podnosić ci adrenalinę, ale w konstruktywny i pożyteczny sposób. Zastrzyk świeżych sił psychicznych tuż przed przesileniem zimowym, jest chyba najprzyjemniejszym prezentem gwiazdkowym, jaki mógłbyś sobie wymarzyć. Jeszcze przed Świętami możesz ubić jakiś lukratywny interes lub doprowadzić do wyczekiwanego finału w firmowych negocjacjach. W świąteczny weekend będziesz mieć do czynienia z odrobiną niechcianego chaosu i niestety, pogorszeniem się kondycji fizycznej. Dbaj o siebie, szczególnie w Nów Księżyca (23.12), aby do wigilijnego stołu nie siadać z chrypą lub katarem.

Horoskop tygodniowy - Panna

Panna (23 sierpnia - 22 września)

Tydzień zacznie się z jakimiś ostrymi rozmowami w tle. Możesz poczuć, że trzeba się bardzo nagimnastykować, aby nie iść ze złą wibracją na świąteczną przerwę. To wpływ Jowisza, który podpala wszystko z ogromną energią wkraczając do znaku Barana i zaognia nieporozumienia. Na szczęście w dniu przesilenia zimowego (21.12) Słońce wkroczy do dobrze z tobą rezonującego znaku Koziorożca i kłopoty ustąpią. Przedświąteczną niespodziankę od Mikołaja wliczając w to, to na co najbardziej czekasz, czyli przychylność czyjegoś serca lub odnowienie kontaktu, możesz zgarnąć w czwartek (22.12). Trygon Wenus i Urana w ziemskim żywiole podziała jak balsam na twoje nerwy. Nów Księżyca w znaku Koziorożca (23.12) zamknie za zmartwieniami drzwi i pozwoli ci cieszyć się atmosferą Bożego Narodzenia już bez zbytnich stresów.

Horoskop tygodniowy - Waga

Waga (23 września - 22 października)

Co to się będzie działo! Takiego przedświątecznego tygodnia nie wymyśliliby nawet scenarzyści brazylijskiej telenoweli. U ciebie jest dosłownie wszystko, poczynając od ekscytacji i euforii spowodowanej wkroczeniem Jowisza do opozycyjnego znaku Barana (20.12) na ogromnym wysiłku w dniu Nowiu Księżyca w znaku Koziorożca (23.12) kończąc. W ciągu najbliższych dni możesz spodziewać się przyspieszeń jak na kosmicznym wahadłowcu. Jowisz da ci szansę wyrwania się z nudnego biura i spędzenia ostatnich dni przed Świętami w służbowej delegacji lub przynajmniej gdzieś w bliższym terenie. Niestety przesilenie zimowe (21.12) może cię osłabić fizycznie, a na dodatek pojawią się jakieś poprawki i zmiany na ostatnią chwilę w planach odwiedzin.

Horoskop tygodniowy - Skorpion

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Początek tygodnia to zgrzyty i energetyczne przepychanki w miejscu pracy. Ciężko będzie ci ustalić coś z osobami, z którymi współpracujesz, ponieważ wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie i to z prędkością dźwięku. Jowisz w znaku Barana nie będzie ci oszczędzał gorących emocji i ostrych dyskusji. Najlepszym wpływem najbliższych dni jest dla ciebie trygon Wenus i Urana (22.12), który w zaskakujący sposób podreperuje przedświąteczny budżet. Dzięki wkroczeniu Słońca do znaku Koziorożca (21.12) twoje zdrowie również nie powinno szwankować, a wręcz przeciwnie, możesz spodziewać się polepszania kondycji. Świąteczny weekend będzie dla ciebie układał się wyśmienicie. Relacje rodzinne będą się układały lepiej niż przypuszczasz.

Horoskop tygodniowy - Strzelec

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Przed tobą wielka feta. Opiekujący się tobą Jowisz opuszcza niekorzystny dla ciebie znak Ryb i przenosi się do współgrającego znaku Barana (20.12). Czekają cię atrakcje z najwyższej półki. Ostatnie, przedświąteczne dni będą obfitować w całą masę radosnych spotkań, smsy, kartki z pozdrowieniami, serdeczne życzenia i spotkania opłatkowe w ożywionej atmosferze. Nie powinieneś na nic narzekać, ponieważ nie masz powodów do zmartwień. Ciesz się tym, co cię spotyka, a do szczęścia masz przecież wiele powodów. Odrobinę napięcia wkradnie się przy okazji zimowego przesilenia (21.12), które będziesz gorzej znosił i jakieś dysfunkcje organizmu mogą się zdarzyć. Uważaj również w dniu kwadratury Słońca i Jowisza (22.12), ponieważ porwiesz się na coś, co może być skrajnie trudne, wręcz niewykonalne lub będzie cię wiele kosztować. Energii lub pieniędzy, co i tak na jedno wychodzi.

Horoskop tygodniowy - Koziorożec

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

Najkrótszy dzień w roku to twoje święto! Początek astronomicznej zimy jest wyznaczany przez wkroczenie Słońca do twojego znaku, co jest dla ciebie doskonałą wiadomością. Od 21.12 będziesz gościć u siebie nie tylko Merkurego i Wenus, ale również Słońce. Dodatkowo zbliża się Nów Księżyca w twoim znaku (23.12). To świadczy o niezwykłych wydarzeniach, mocnych zmianach i silnym impulsie do tego, aby przewietrzyć swoje życie i wprowadzić w nie fundamentalne reformy. Nie jesteś skory do pochopnych przemeblowań, ale tym razem skorzystasz z okazji. Masz mocne karty i atuty, które pozwolą ci być górą na każdej płaszczyźnie i w domu, i w racy. Jedynym cierniem w tej sytuacji jest przejście Jowisza do znaku Barana. To może powodować u ciebie długofalowe problemy z ciśnieniem i zatokami.

Horoskop tygodniowy - Wodnik

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

W tym tygodniu twoją drogę przetną ludzie, którzy będą się wreszcie na coś przydawać. Możesz liczyć na lepsze interakcje z otoczeniem. Jowisz, który znajdzie się w znaku Barana (20.12) przyjemnie cię pobudzi i rozluźni ten sztywny, emocjonalny gorset, jaki zawiązały ci planety ostatnimi tygodniami. Odzyskasz nadzieję i poczucie tego, że panujesz nad swoim życiem, że o czymś decydujesz, że możesz coś zmienić. Po najkrótszych, smutnych dniach w roku, obudzi się w tobie chęć do działania. Możesz również liczyć na dobre wiadomości od osoby, która przebywa bardzo daleko, być może poza granicami kraju. W czwartek (22.12) układ na niebie doda ci coś ekstra do pustawego przed Świętami portfela. Sprawdź konto, zagraj w jakąś grę, która daje natychmiastowy wynik, patrz uważnie pod nogi.

Horoskop tygodniowy - Ryby

Ryby (19 lutego - 20 marca)

No i stało się. Jowisz opuszcza twój znak zodiaku (20.12) i powróci do niego za dwanaście lat. Możesz zastanowić się jaką refleksję to w tobie wzbudza. Czy udało ci się coś zreformować, usprawnić swoje życie, odważyć się na coś więcej? Będziesz uczestniczyć w licznych wydarzeniach kulturalnych i towarzyskich, gdzie na fali trwającego jeszcze dobrego wpływu, możesz zrobić doskonałe wrażenie i uzyskać jakieś poparcie w ważnych dla ciebie sprawach. Na szczęście finanse zaczną prosperować lepiej od momentu wkroczenia Słońca do znaku Koziorożca (21.12). Zaległe premie czy też obiecana zapłata powinna wejść na twoje konto jeszcze przed Świętami. Boże Narodzenie zaskoczy cię lepszym klimatem rodzinnym niż to się zapowiada.

Oblizanie godności akcydentalnych planet

Aby ustalić ważność planety, ocenić jej siłę akcydentalną konieczne jest policzenie ich punktacji – godność akcydentalna jest premiowana dodawaniem punktów, a słabość akcydentalna odejmuje punkty. Te planety z horoskopu urodzeniowego, które zdobyły największą liczbę punktu są najsilniejsze i świadczą o realnej mocy, jakiej nadają danej osobie. Planety z najmniejszą liczbą punktów nazywane są akcydentalnie najsłabszymi i z ich energii nie jest się w stanie korzystać.

Horoskop na poniedziałek, 19 grudnia 2022 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop na wtorek, 20 grudnia 2022 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop na środę, 21 grudnia 2022 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop na czwartek, 22 grudnia 2022 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Tatyana Antusenok/Getty Images

Pozostałe wiadomości