Horoskop

Horoskop na grudzień. Raki mogą liczyć na złoty bilet od bogini miłości. Co z pozostałymi znakami zodiaku?

Horoskop

Aktualizacja:
Autor:
Astrolog
Merkurja
Co przyniesie grudzień?
Co przyniesie grudzień?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Grudzień będzie upływał nam niezwykle burzliwie i niespokojnie. Ostatni miesiąc 2022 roku jak w soczewce skupi w sobie wszystkie problemy, z którymi musieliśmy się mierzyć przez ostatni, trudny czas. Wydarzenia bardzo przyspieszą i przybiorą wręcz szalone tempo. Jaki jest horoskop miesięczny na grudzień 2022 roku dla wszystkich znaków zodiaku?

W ostatnich dniach na kartkach, które jeszcze zostały w kalendarzu, będziemy musieli się zmierzyć z gwałtownym dopalaniem się karmy Starego Roku. Co miało się wydarzyć w ciągu 2022, a jeszcze nie zdążyło się zamanifestować, będzie dążyć do błyskawicznej realizacji, dlatego możemy mieć poczucie, że czas się kurczy. - Ostatni miesiąc naszego 2022 roku, roku, który nam się długo wyryje w pamięci, będzie taki, jak cały ten rok. W soczewce skupi wszystkie problemy tego roku - powiedziała w Dzień Dobry TVN Astrolog Merkurja.

Horoskop miesięczny na grudzień 2022 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Układanie się nowych energii będzie intensywne i trochę bezwzględne, dlatego im szybciej znajdziemy swój rytm i dostosujemy się do narzuconego tempa, tym lepiej. Koniec kalendarzowego roku przypomina Nam o konieczności wyrównania rachunków, nie tylko tych finansowych, ekonomicznych, ale również duchowych i emocjonalnych. Grudzień będzie miesiącem rozliczeń.

Horoskop na grudzień 2022 r. - zobowiązująca nazwa miesiąca

W tym roku grudzień wyjątkowo mocno zapracuje sobie na swoje miano. Nazwa miesiąca wzięła się od zamarzniętych grud ziemi, w które zmienia się rozmoczony jesiennymi deszczami grunt.

Twarde, chropowate drogi będą nam towarzyszyć nie tylko ze względu na w większości minusowe temperatury – zapowiada się wyjątkowo mroźny początek miesiąca, ale również w sferze symbolicznej. Możemy mieć wrażenie, że wiele spraw idzie "jak po grudzie" i ciężko z tym wszystkim, co zostawiliśmy na koniec roku się uporać.

Horoskop na grudzień 2022 r. - ważne punkty

Do istotnych przełomów dojdzie w datach bliskich do 8.12, kiedy na niebie utworzy się pełnia Księżyca w znaku Bliźniąt, zwana również Księżycem Szronu, bądź Księżycem Długich Nocy.

Oczywiście nie trudno rozszyfrować, z czym związana jest ta terminologia. Właśnie w grudniu mamy do czynienia z najkrótszym dniem i najdłuższą nocą w roku, która wypada z 21 na 22 dzień miesiąca. Astronomiczna zima rozpocznie się dokładnie 21.12 wieczorem, o godzinie 22:47.

Pełnia Mroźnego Księżyca (8.12) będzie niestety dość niespokojna, ponieważ aktywny udział weźmie w niej Mars, którego ognista energia może przysporzyć pożarów i niepotrzebnej eskalacji konfliktów.

Na dużą zmianę energii i poluzowanie ciężkich emocji możemy liczyć po przejściu Jowisza do znaku Barana (20.12). Największa planeta naszego Układu Słonecznego opuszcza znak Ryb i przechodzi do ognistego, pierwszego znaku zodiaku.

Pierwszym prawdziwym podsumowaniem odchodzącego roku 2022 będzie nów Księżyca w znaku Koziorożca, który nastąpi tuż przed Wigilią 23.12, o godzinie 11:16. Warto uporać się ze wszystkimi problemami Starego Roku do tej daty, aby z czystą kartą i na dobrych torach wjechać w nowy, 2023 rok.

Horoskop na grudzień 2022 r. - kalendarzyk planetarny

1.12 Wenus w opozycji z Marsem, wzrost zainteresowania sprawami miłości i partnerstwa, możliwość nawiązania nowych znajomości, ożywienie towarzyskie

2.12 Merkury w kwadraturze z Neptunem, niebezpiecznie na drogach, dworcach kolejowych i lotniskach i portach. Możliwe kolizje wynikające z niedopatrzenia, błędów w nawigacji i rozkojarzenia.

4.12 Wenus w kwadraturze z Neptunem. Miłosne nieporozumienia, pomyłki dotyczące randek i spotkań, dzisiaj warto zachować ostrożność, jeśli chodzi o partnerstwo.

6.12 Merkury wkracza do znaku Koziorożca, zaczniemy działać bardzo pragmatycznie, konkretnie i rzeczowo, siły intelektu górują nad impulsami.

8.12 Pełnia Księżyca w znaku Bliźniąt, będziemy bardzo pobudzeni i niestety rozproszeni. Wiele pomysłów, wiele rozmów i cała masa świeżych kontaktów z nowymi ludźmi. Uwaga na transport i ruch kolejowy. Może być mocno utrudniony.

8.12 Słońce w opozycji z Marsem, możliwa eskalacja konfliktów, zbyt pośpieszne decyzje, niebezpieczeństwo ze strony ognia, wzniecenie dużych pożarów.

10.12 Wenus przenosi się ze znaku Strzelca, do znaku Koziorożca. Staniemy się bardziej wymagający, jeśli chodzi o uczucia, zapragniemy mieć wymierne korzyści ze związków, w których jesteśmy.

14.12 Słońce w kwadraturze z Neptunem, to czas niepokojów wewnętrznych, poczucia zagubienia i lęków o przyszłość.

20.12 Jowisz zostawia na 12 lat znak Ryb i przenosi się do znaku Barana, trygon ognia zdobywa dodatkowe zasilenie. Będziemy czuć potrzebę wykonania konkretnych działań i podjęcia szybkich decyzji. Ciśnienie w polityce wzrasta.

21.12 Słońce wieczorem wkracza do znaku Koziorożca, przed nami najdłuższa noc w roku. Początek astronomicznej zimy.

23.12 Nów Księżyca w znaku Koziorożca, Stary Rok odchodzi szybciej. To dzisiaj zaczynamy już nowy etap, nowe energie nadchodzącego 2023 roku. Czas porzucić stare tory i wejść na nowy trakt.

23.12 Koniec wielomiesięcznej retrogradacji planetoidy Chiron, możliwe trwałe uzdrowienie dawnych bóli i ran

27.12 Merkury w kwadraturze z Eris, burzliwe ostatnie dni 2022 roku

29.12 Merkury w koniunkcji z Wenus, dobry moment na ostatnie zakupy przed Sylwestrem

29.12 Początek ostatniej retrogradacji Merkurego w tym roku, czas na ostatnie szlify, zamknięcie rozdziałów.

Horoskop na grudzień 2022 r. w skrócie

  • intensywne porządki i pożegnania
  • szybkie dopalanie się karmy roku 2022
  • intensywność i bezkompromisowość wydarzeń
  • 8.12 niespokojna pełnia Księżyca w Bliźniętach
  • nowe towarzyskie kręgi, zawarcie nowych znajomości
  • 20.12 Jowisz wkracza do znaku Barana, przyniesie dużo energii ognia bez oglądania się za siebie rzucimy się w objęcia nowości
  • 21.12 najdłuższa noc w roku, przesilenie zimowe
  • 23.12 Nów Księżyca w Koziorożcu, czas domknąć stare sprawy i długi
  • 31.12 Sylwestrowe niespodzianki Merkury/Eris, raptowna zmiana planów

Horoskop miesięczny na grudzień - Baran

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Zagraniczny horyzont

Szanse

Ten miesiąc przyniesie ci tak upragniony i wytęskniony powrót Jowisza do twojego znaku, jednak aby się to dokonało, trzeba będzie poczekać aż do 20. dnia miesiąca. Nie przejmuj się i tak do tego czasu będzie wesoło. Już 1.12 Wenus znajdzie się w opozycji z Marsem, więc twoje serce ponownie podejmie szybszą pracę. W twoim otoczeniu pojawią się bardzo atrakcyjne osoby i wystawią cię na pokuszenie. 8.12 uściśli się pełnia Księżyca w Bliźniętach, która sprzyja twoim poszukiwaniom intelektualnym oraz uruchomi podróże po wiedzę. Stypendia, konferencje, służbowe delegacje, wszystko jest na stole. Do połowy miesiąca z łatwością pójdzie zdawanie wszystkich egzaminów.

Po 20.12 Jowisz ponownie zagości w twoim znaku zodiaku na długie miesiące i obdarzy cię szansą na sukcesy, doceni w pracy, pociągnie dźwignię z awansem. Otworzą się również zagraniczne horyzonty, odezwą osoby z dalekich krajów.

Trudności

Nie szarżuj, nie przeceniaj pojemności swoich akumulatorów, wszystko wygląda kusząco, ale pamiętaj, że Mars jest ciągle w ruchu wstecznym. Od 10.12 Wenus przejdzie do Koziorożca i miłość musi poczekać. Przesilenie zimowe 21.12 oznacza, że Słońce znajdzie się w znaku Koziorożca, zatem pojawi się wewnętrzna dyscyplina. 23.12 nów Księżyca uruchomi jakieś zaległe, prawne spory.

Horoskop miesięczny na grudzień - Byk

Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Nie ma to jak u siebie w domu

Szanse

Ostatnio wymęczyły cię wieczne zmiany i tempo życia, ale mam dobrą wiadomość. Końcówka roku będzie dla ciebie łaskawsza. Inni będą gnać do utraty tchu, a ty złapiesz trochę zasłużonego odpoczynku. Już 10.12 Wenus przenosi się do sprzyjającego ci znaku Koziorożca, więc to zdecydowanie lepszy klimat na miłość, finanse i przyjemne skorzystanie z dobrodziejstw końca roku. W przesilenie zimowe 21.12 Słońce wkracza do żywiołu ziemskiego i przyjdzie czas, aby odzyskać swoją energię. Poczujesz się bezpiecznie w swoim domu, wśród znanych sobie osób. Mocny i karmiczny dzień 23.12 to nów Księżyca w fazie Koziorożca, otworzy pewien zamknięty potencjał i zrozumiesz, że znowu jesteś w siodle. Finanse, praca i zdrowie idą zgodnie z twoimi zamierzeniami. Okres Świąt i Sylwestra jest cały twój i praktycznie jak pod dyktando.

Trudności

Uważaj, aby entuzjazm nie był przedwczesny. 4.12 Twoja patronka, czyli Wenus utworzy kwadraturę z Neptunem, bardzo możliwe pomyłki sercowe i trudne klimaty partnerskie. Trzeba będzie coś sobie wyjaśnić. Uważaj na pomówienia i intrygi, 8.12 pełnia Księżyca w Bliźniętach to przykrości w pracy, ktoś powodowany zazdrością sieje zamęt i będzie forsował niekorzystne dla ciebie zmiany.

Horoskop miesięczny na grudzień - Bliźnięta

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Szczęście cię szuka i znajdzie

Szanse

Pierwsze dni miesiąca przyniosą pospieszne, ale trafione decyzje zawodowe. Wykażesz się dużym profesjonalizmem i ktoś to zauważy. Grudzień niesie ci w prezencie atrakcje, zabawy, niespodzianki oraz bywanie na salonach. Do najważniejszych wpływów należy rzecz jasna ostatnia pełnia Księżyca 2022 roku, która wypada 8.12 i jest to pełnia Księżyca w twoim własnym znaku! Zapowiadają się naprawdę przełomowe wiadomości i wystrzałowe sukcesy. Zaczniesz być znany, ceniony i rozpoznawalny w swoim środowisku. Następnym doskonałym ruchem na niebie jest przejście Jowisza do znaku Barana (20.12), dzięki temu ośmielisz się, odważysz partnersko i zaryzykujesz jakieś wystąpienie. Pokażesz, na co cię stać. W ostatnich dniach grudnia (29.12) Merkury spotyka Wenus i dzięki temu na koniec roku wyglądasz olśniewająco.

Trudności

Oczywiście nie obędzie się bez drobnych kłód pod nogami. 10.12 Wenus opuszcza sprzyjający ci znak Strzelca i wkracza do Koziorożca. Przez ten układ jakaś relacja się oziębi, ktoś się oddali, być może z powodu obowiązków zawodowych. 23.12 nów Księżyca w Koziorożcu to jakieś administracyjne kłopoty, pamiętaj, aby przed świętami wszystko opłacić i wysłać stosowną korespondencję.

Horoskop miesięczny na grudzień - Rak

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Sercowe nadzieje, miłość wzywa

Szanse

Nie ma czasu na zbytnie użalanie się nad sobą. To już było i minęło. Zostaw smutki tam, gdzie ich miejsce, czyli w listopadzie. Od 6.12 Merkury wkracza do opozycyjnego znaku Koziorożca, co oznacza, że odżyjesz i nagle zniknie twoje rozleniwienie. Zachce ci się pracować i funkcjonować na gruncie zawodowym. Możesz liczyć również na złoty bilet od bogini miłości. 10.12 Wenus zacznie cię rozpieszczać, ponieważ wprowadza się do twojego siódmego domu, domu partnerstwa. Pojawi się dawno niewidziany blask w twoich oczach. Energia zacznie cię rozpierać, są szanse nawet na… motyle w brzuchu z powodu jakiejś osoby. Od 21.12 sprzyja ci również Słońce, które od pierwszego dnia zimy znajdzie się w znaku Koziorożca. Mocny i domykający stary rok nów Księżyca, otworzy nowe układy rodzinne, przyśle parę nowinek i ułatwi porozumienie z bliskimi.

Trudności

Zanim otworzysz torebkę z cukierkami, najpierw da ci popalić 8.12 pełnia Księżyca w Bliźniętach, która jest mocno naznaczona wpływem Marsa. Jest duże prawdopodobieństwo, że będziesz ją wybitnie źle znosił. Może pokłócisz się z kimś o drobiazg, a wywiąże się z tego gigantyczny spór? Warto uważać na zbyt ostre słowa. Spokój domowych pieleszy naruszy Jowisz, który od 20.12 znajduje się w znaku Barana. To impuls do zmian, trzeba ruszać w trasę, czy chcesz, czy nie.

Horoskop miesięczny na grudzień - Lew

Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Powrót króla

Szanse

Nareszcie czujesz się świetnie w swojej skórze, błyszczysz, zachwycasz i rozdajesz autografy na prawo i lewo. To właśnie to, co tygryski, a dokładniej zodiakalne Lwy lubią najbardziej. To wszystko zasługa mocno obsadzonego znaku Strzelca, który wzmacnia również twoją pozycję. Już pierwszego grudnia możesz poczuć, że adoratorzy zasypują cię propozycjami i komplementami. Opozycja Wenus i Marsa zamieni cię w magnes na towarzyski sukces. Później temperatura jeszcze się podniesie za sprawą ostatniej Pełni Księżyca w 2022 roku. 8.12 Księżyc Długich Nocy w znaku Bliźniąt z pewnością nie ochłodzi twojego serca, wręcz przeciwnie. Znajdziesz się w doborowym towarzystwie, które będzie o tobie mówić w superlatywach. Dzięki temu twój PR się poprawi i zyskasz w odpowiednich kręgach dobrą prasę. Układ na niebie spowoduje, że będziesz cenionym fachowcem. Od 20.12 Jowisz zasili trygon ognia, więc nadal będziesz na fali i doczekasz się docenienia, awansu, uznania.

Trudności

Nie można żyć samym miodem i dlatego niebo pilnuje, aby szczypta soli chroniła cię od zepsucia. Od 10.12 Wenus znajdzie się w znaku Koziorożca, zatem twoja druga połówka stanie się bardziej wymagająca, postawi ci jakieś ultimatum, da zadania do wykonania. Możliwa jest roszczeniowa postawa twoich bliskich. Tuż przed Wigilią, 23.12 nów Księżyca postawi cię przed trudnym wyborem - dokąd na święta?

Horoskop miesięczny na grudzień - Panna

Panna (23 sierpnia - 22 września)

Łatka sknerusa

Szanse

Początek miesiąca wywoła w tobie twoje najczarniejsze lęki, czyli nerwicę na tle finansowym. Poczujesz, że potrzebujesz więcej oszczędzić, tak jakby to było naprawdę konieczne. Na szczęście ten stan nie potrwa długo. Twój patron, czyli Merkury 6.12 znajdzie się w przyjaznym dla ciebie Koziorożcu i spadnie ci kamień z serca. Ktoś dostrzeże twoje zasługi w pracy. Pojawią się świetne opinie na twój temat. Z każdym dniem zacznie być coraz lepiej. 10.12 Wenus również zainstaluje się w znaku Koziorożca. Połowa miesiąca to nareszcie miłość i lżejsze, bardziej zabawowe układy partnerskie. 23.12 nów Księżyca w ziemskim trygonie postawi cię na uprzywilejowanej pozycji.

To ty rozdasz innym role, będziesz nadzorować świąteczne przygotowania, zrozumiesz, że wszystko jest na swoim miejscu. Odzyskasz zdrowie i kondycję fizyczną.

Trudności

Miej się na baczności w pierwszych dniach grudnia. Masz praktyczny umysł, ale drugiego dnia miesiąca Merkury w kwadraturze z Neptunem może zmylić nawet ciebie. To praktycznie ci się nie zdarza, ale się pomylisz w ważnej kwestii. Nadchodząca 8.12 pełnia Księżyca w Bliźniętach to prawdopodobne plotki, złośliwości, dogryzania.

Horoskop miesięczny na grudzień - Waga

Waga (23 września - 22 października)

Królowa balu

Szanse

Już pierwszego dnia nowego miesiąca może się okazać, że kroi się jakaś gorąca akcja uczuciowa. Twoja patronka, czyli Wenus wejdzie w opozycję z Marsem, co stworzy klimat, atmosferę i świetne okazje na nową miłość. Ta pokusa będzie warta bliższego przyjrzenia się. Następnie uściśli się pełnia Księżyca (8.12) w Bliźniętach, które należą do powietrznego trygonu tak jak ty. To bardzo wzmocni twoją pewność siebie i doda ci intelektualnej lekkości. Przyjdzie czas na kolejne, nowe, towarzyskie przygody. Wśród nowego towarzystwa możliwy ktoś intrygujący, kto zacznie z tobą nowy flirt. Po 20.12 Jowisz wkracza do opozycyjnego znaku Barana, co jest równoznaczne z poszerzeniem się twoich zasięgów. Los może cię rzucić gdzieś daleko od miejsca zamieszkania, najpierw turystycznie. 29.12 Wenus w koniunkcji z Merkurym uczynią cię Królową Balu, będziesz zgarniać statuetki i serca.

Trudności

Wśród tych zachwytów, bukietów róż i komplementów nie zapomnij o tym, że trzeba opłacić rachunki. 10.12 Wenus przejdzie do znaku ziemskiego Koziorożca i okaże się, że za uśmiechy niewiele można kupić. Trzeba będzie spojrzeć realnie na stan portfela. Ostatni akcent lunarny, czyli 23.12 nów Księżyca w Koziorożcu stoi w kwadraturze z twoim znakiem co oznacza rodzinne zgrzyty tuż przed Świętami.

Horoskop miesięczny na grudzień - Skorpion

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Czas na bocznym torze

Szanse

Przyjmiesz z radością pewne uspokojenie energii wokół ciebie. Przez cały miesiąc twój patron, czyli Pluton jest praktycznie nieaktywny i nie wchodzi w żadne układy. Ty również poczujesz, że Los dał ci odrobinę swobody, wstrzymał odmierzenie się przeznaczenia i masz czas na swobodne zastanowienie się co dalej. Powoli miesiąc zacznie się rozkręcać. 6.12 Merkury przenosi się do znaku Koziorożca i zacznie sprzyjać. Obudzisz się intelektualnie, zapragniesz zdobyć jakąś konkretną wiedzę. Pomyślisz, poradzisz się kogoś, kto się zna. Możesz się zwrócić do jakiegoś specjalisty bądź eksperta i uzyskać odpowiednią poradę. Od 21.12 Słońce w Koziorożcu sprawi, że złapiesz zwykły rytm, zaczniesz działać i wróci ci zapał do pracy.

Trudności

Drażniąco i irytująco podziała na ciebie ostatnia pełnia 2022 roku. Wpływ Księżyca w Bliźniętach sprawi, że ktoś mocno wyprowadzi cię z równowagi. Ponieważ nie cierpisz gadulstwa i zdradzania sekretów przez nieodpowiedzialne osoby, będziesz mieć z kimś na pieńku. Zauważysz, że ktoś z bliskich znajomych ma za długi język. Na początku miesiąca będziesz mieć również kłopoty z autem, które trzeba dofinansować.

Horoskop miesięczny na grudzień - Strzelec

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Torpeda mknie do celu

Szanse

Nie narzekaj, ponieważ twoje myśli i marzenia przyoblekają się w rzeczywistość. Masz bardzo mocne otwarcie miesiąca. Wszystko wokół ciebie lśni jak brylant. Przebywająca w twoim znaku Wenus już 1.12 utworzy zaczepną i uwodzicielską opozycję z Marsem znajdującym się w Bliźniętach. Krew nie woda, sytuacja będzie nad wyraz ciekawa. Można powiedzieć, że nie śmiałeś śnić o tym, ale to, czym myślisz, zaczyna się dziać naprawdę. Następnie przyjdzie 8.12 pełnia Księżyca w znaku Bliźniąt i przed tobą kolejne, niezwykłe wydarzenia partnerskie, imprezy kulturalne, doskonała współpraca w zespole oraz ruch w biznesie. Jakby tego było mało, 20.12 twój opiekun, czyli Jowisz zostawia za plecami mokry i nieprzyjazny ci znak Ryb i nareszcie znajduje się w żywiole ognia. Okaże się, że masz to coś, masz złotą iskrę, która może podpalić świat. Oczywiście w tym dobrym znaczeniu.

Trudności

Merkury i Wenus opuszczą twój znak zodiaku odpowiednio 6 i 10 grudnia, ale to tylko dlatego, żebyś się nie przejadł. Jak zwykle twoim problemem może okazać się brak ograniczeń. Nie znasz proporcji, nie znasz umiaru. Uważaj, ponieważ nawet najwspanialsze perspektywy runą na dno, jeśli przesadzisz. Pycha kroczy przed upadkiem. Z trudnych układów 14.12 Słońce przebywające w twoim znaku utworzy kwadraturę z Neptunem i znaczny kłopot przez nieuwagę gotowy. 23.12 nów Księżyca w Koziorożcu, uświadomi ci, że czas spoważnieć i na serio pomyśleć o dolegliwościach kręgosłupa.

Horoskop miesięczny na grudzień - Koziorożec

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

Na nowych torach

Szanse

Ostatni miesiąc 2022 roku jest dla ciebie wyjątkowo łaskawy. Chyba masz jakieś znajomości w urzędach na samej Górze, ponieważ końcówka roku będzie się wiązać z miłymi zaskoczeniami oraz jakimiś nieoczekiwanymi profitami. W portfelu też kilka grubszych banknotów. Od 6.12 Merkury wkracza do twojego znaku i zaczyna wspierać wszystkie twoje formalności oraz wydaje dokumenty, które są ci niezbędne. To nie koniec dobrych wieści, ponieważ 10.12 Wenus pojawi się u ciebie w znaku i wyczaruje przestrzeń na sercowe przyjemności. Znajdzie się czas na miłość, namiętność, i trochę słodyczy w codziennym życiu. Najkrótszy dzień w roku to 21.12, a Słońce wkracza do twojego znaku, wtedy poczujesz się raźniej i pewniej. W kolejnych dniach otworzysz nowy etap w życiu, ponieważ 23.12 uściśli się nów Księżyca w twoim znaku. Wraz z Wigilią witasz nowe, żegnasz stare.

Trudności

Nie lubisz, kiedy pewne tajne wiadomości są przedstawiane szerszemu gronu, a tak właśnie będzie. 8.12 pełnia Księżyca w Bliźniętach wprowadzi daleko posuniętą niedyskrecję i wywoła głośne spory. Trzeba będzie zająć jakieś stanowisko, chociaż z żadną ze stron się nie identyfikujesz. Wejście Jowisza do znaku Barana (20.12) to moment, kiedy jesteś przyparty do muru.

Horoskop miesięczny na grudzień - Wodnik

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Niespodziewane szanse zawodowe

Szanse

Początek grudnia może być naprawdę fantastyczny. Mocno aktywne żywioły powietrza i ognia, to jest to, co daje Wodnikom radość życia, pomysły i energię do codziennych zmagań. Pojawią się nowe wątki, nowe ścieżki, zatem łap szybkie okazje. Nie wahaj się, umawiaj się z nowo poznanymi ludźmi. Już pierwszego dnia miesiąca zachwyci cię jakaś rozmowa, a wraz z nią osoba, z którą będziesz prowadzić dyskusję. 8.12 szykuje się pełnia Księżyca w powietrznym, pokrewnym ci znaku Bliźniąt. Pojawią się nieocenione kontakty i pomoc sojuszników. Ktoś uruchomi swoje znajomości, aby ci coś ułatwić. 17.12 korzystny trygon Merkurego i Urana przyniesie ci wiadomość, która odmieni bieg wydarzeń. Na dobre wyjdzie ci również przesunięcie się Jowisza ze znaku Ryb do Barana. 20.12 król wszystkich planet popchnie cię gdzieś daleko lub da zapowiedź zagranicznego stypendium. 22.12 Wenus i Uran wejdą w trygon, a zatem możliwa miłość znienacka.

Trudności

W drugiej połowie miesiąca pojawi się niepewność decyzji. Zaczniesz się wahać, chociaż nie masz tego w swoim charakterze, ale po prostu będziesz się obawiać, aby nie popełnić błędu.

Przejście Słońca do znaku Koziorożca 21.12 a wraz z nim przesilenie zimowe spowoduje osłabienie fizyczne. Nów Księżyca w konserwatywnym i ziemskim znaku nie podziała na ciebie pozytywnie, zaczniesz się wycofywać z rodzinnych ustaleń i 23.12 poczujesz niechęć do tradycyjnych Świąt.

Horoskop miesięczny na grudzień - Ryby

Ryby (19 lutego - 20 marca)

przekazujesz pochodnię dalej

Szanse

Przed tobą mocny miesiąc, zapnij pasy. Koniec roku zapamiętasz na długo, ale na szczęście w większości w pozytywnym kontekście. Nadszedł czas podzielić się potencjałem, który dawał ci Jowisz z innymi znakami. Czego nauczył cię pobyt tej ogromnej planty w twoim znaku? To istotne pytanie, na które warto sobie szczerze odpowiedzieć. Na pewno przestaniesz się nad kimś użalać i wyręczać innych w ich obowiązkach. Od 6.12 Merkury w ziemskim trygonie sprowadzi cię na właściwą drogę, jeśli chodzi o podróżowanie i edukację. Od 10.12 Wenus w Koziorożcu sprawi, że zaczniesz dbać o siebie i swój wygląd bardziej niż zwykle. 21.12, czyli najkrótszy dzień roku będzie przełomem, ponieważ nie oddasz już od tej pory czegoś wartościowego tak łatwo. Tuż przed Wigilią 23.12 pierwszy, zimowy nów Księżyca w Koziorożcu doda ci odrobinę bezwzględności i pokażesz, jak twarda być potrafisz. Twoja rodzina zacznie się z Tobą liczyć.

Trudności

Początek miesiąca będzie dość uciążliwy. Uważaj 2, 4, 14 grudnia, ponieważ zły wpływ Neptuna to pomyłki, urazy i kłopoty z nogami, w szczególności żylakami kończyn dolnych. Zbyt głośny i zbyt hałaśliwy wpływ wywrze na Ciebie 8.12 pełnia Księżyca w Bliźniętach. Okaże się, że masz dość ludzi i ich słów. Ktoś przekręci złośliwie twoją wypowiedź. 20.12 Jowisz opuszcza twój znak, aż na 12 lat, więc przygotuj się na nową jakość w twoim zachowaniu.

Czytaj horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaku:

Horoskop tygodniowy na 28.11-4.12.2022 r. Które znaki mogą czuć się szczególnie uprzywilejowane?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Kinga Dyczewska/East News

Pozostałe wiadomości