Horoskop

Chiński Koń – opis i charakter znaku

Horoskop

Aktualizacja:
Horoskop chiński - koń

Niezwykle energiczny, niezależny, z głową pełną szalonych pomysłów – tak w skrócie prezentuje się Koń w horoskopie chińskim. Według wschodnich wierzeń, cechy człowieka stanowią odzwierciedlenie cech zwierzęcia, które symbolizuje ich znak zodiaku. Czym jeszcze charakteryzuje się chiński Koń?

Wywodzący się z Chin system astrologiczny coraz bardziej zyskuje na popularności w krajach europejskich. W przeciwieństwie do zachodniego systemu, nie opiera się na kalendarzu słonecznym, tylko na księżycowym. Aby określić chiński zodiak, konieczna jest znajomość dnia, miesiąca i roku urodzenia. Koń jest znakiem osób urodzonych zwykle w okolicy stycznia lub lutego, począwszy od 1930 roku. Cykl powtarza się co 12 lat, jednakże data zwiastująca początek roku konia jest ruchoma, co wynika ze wspomnianego już kalendarza księżycowego.

Chiński koń – opis i charakterystyka znaku zodiaku

Osoby spod znaku konia są bardzo aktywne i pełne życia. Ciągle za czymś gonią, szukając celu, na którym mogłyby się skoncentrować. Męczy ich rutyna i monotonia. Wartością, którą uznają za nadrzędną jest dla nich wolność. Koń pragnie swobody i towarzystwa innych osób. Z uwagi na ogromne poczucie humoru i zdolność autoironii, jest bardzo lubiany i popularny. Chiński horoskop opisuje go jako osobę skoncentrowaną głównie na sobie i często egoistyczną. Realizując swoje cele, rzadko pyta kogokolwiek o opinię, uważając, iż sam wie wszystko najlepiej. Nie lubi, gdy inni ludzie wtrącają się w jego sprawy. To typowy indywidualista, który w życiu robi to, na co ma ochotę. Specyficzny humor Konia sprawia, że szybko zjednuje sobie ludzi i zwykle wychodzi cało z wszelkich opresji.

W chińskim horoskopie Koń przedstawiony jest jako osoba obdarzona silną intuicją, na podstawie której szybko podejmuje decyzje. Nie lubi bezpośrednio myśleć o problemie, na jego rozwiązanie wpada najczęściej podczas relaksujących go zajęć. Chiński Koń potrafi być lojalnym przyjacielem, który chętnie okaże swą pomoc w potrzebie. Najlepiej dogaduje się z osobami, które podobnie jak on lubią zdobywać nowe doświadczenia i szukają przygód. Konie bardzo często wyruszają w samotną podróż dookoła świata, w trakcie której poznają wiele osób i aktywnie korzystają z życia. Kolejnym istotnym dla nich elementem jest wygląd. Przykładają bardzo dużą uwagę do tego, aby zawsze prezentować się elegancko i stylowo. Lubią robić wrażenie na innych, a ich wygląd jest jednym z narzędzi, które to umożliwia.

Miłość w chińskim horoskopie – jak radzi sobie Koń?

Kwestie uczuciowe są nieco problematyczne, z uwagi na fakt, iż Koń nie jest osobą stworzoną do stałego, monogamicznego związku. Z jednej strony uwielbia flirtować i poznawać nowe osoby, z drugiej - nie lubi ograniczeń, więc szybko ulatnia się, gdy relacja zaczyna robić się nieco bardziej poważna i wymagająca. Chiński Koń to znak, któremu nie spieszy się do małżeństwa i stabilizacji. Woli wyjechać samotnie w długą podróż niż spędzać czas w domu z bliskimi. Jeśli ktoś spróbuje go powstrzymać, okaże swoje niezadowolenie, a nawet agresję. Konie zakochują się szybko i równie szybko tracą zainteresowanie drugą połówką. Często zachowują się lekkomyślnie i nieodpowiedzialnie. Pragną, aby ich partner miał takie same pasje i zainteresowania. W miłości Koń nie uznaje rutyny i jeśli w końcu komuś uda się usidlić go na stałe, może spodziewać się fascynującego i pełnego emocji związku. Który chiński znak zodiaku może mieć taką szansę? Przede wszystkim Koza, z uwagi na jej radosne usposobienie i duże poczucie humoru. Koń odnajdzie szczęście również w związku z Psem lub Tygrysem. Odradza się wchodzenie w relację ze Szczurem, gdyż będzie ona obfitować w kłótnie i nieporozumienia.

Aby zwrócić na siebie uwagę kobiety spod znaku Konia, panowie muszą wykazać się inteligencją i poczuciem humoru. Jeśli dodatkowo posiadają nietypowe pasje, mają szansę na dłużej zainteresować swoją rozmówczynię. Kobiety Konie potrzebują mężczyzn równie rozrywkowych i otwartych jak one same, z którymi będą mogły dobrze się bawić. Mężczyźni spod znaku Konia szukają z kolei partnerki, która poświęci im sporo uwagi i doceni ich pozytywne cechy charakteru. Chiński Koń potrzebuje swobody, pragnie, aby jego druga połówka miała równie lekkie podejście do życia, co on.

Koń i finanse

W życiu zawodowym Konie radzą sobie całkiem nieźle, o ile tylko mogą wykonywać swoje obowiązki swobodnie i bez zbędnej presji. Bardzo często pracują jako freelancerzy. Łatwo odnajdują się w każdej sytuacji, a przydzielone im zadania wykonują szybko, co niestety czasami przekłada się na ich jakość. W chińskim horoskopie Koń został przedstawiony jako osoba, dla której pieniądze są jedynie środkiem umożliwiającym realizację marzeń. Nie przykłada do nich specjalnej uwagi, aczkolwiek gromadzenie majątku idzie mu całkiem sprawnie.

Zobacz też:

Kto urodził się w Chińskim Roku Szczura? Jakie cechy charakteru ma chiński Szczur?

Panowie uchodzą za wiecznych "Piotrusiów Panów", a panie za trzpiotki. Jaka jest prawda o Bliźniętach?

Znak zodiaku Lew. Charakterystyka, opis, mocne i słabe strony Lwa

Zobacz wideo: Chiński kalendarz płodności

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości