Horoskop miesięczny na październik - miesiąc oszczędzania i wielkiej mody

Horoskop miesięczny na październik
Horoskop miesięczny na październik
Źródło: Katarzyna Lackowska/Dzień Dobry TVN
W październiku mamy szansę dobrze przygotować się do zimy, przeprowadzić wymianę garderoby, sprawdzić szafy i szuflady, zaopatrzyć się w nowe, potrzebne akcesoria. Czy z oszczędzaniem, czy z modą, czeka nas miesiąc, w którym będziemy koncentrować się na partnerstwie. Poznaj horoskop miesięczny na październik dla wszystkich znaków zodiaku.

Październik to miesiąc, który wywodzi się od sypiących się wszędzie "paździerzy". To właśnie w tym okresie młócono len, którego suche łodygi zwano paździerzami. Kiedy nie było sztucznych tkanin, produkcja wełny i lnu w naszym rejonie geograficznym stanowiła bardzo poważną dziedzinę, bo tylko z tych surowców można było wytworzyć odzienie. Uprawa lnu była na tyle istota, że na jego cześć nazwano jeden z miesięcy.

Jesienią organizowane są wspaniałe pokazy znanych projektantów, dlatego nie bez powodu mówi się, że październik to miesiąc najwyższej mody (znak Wagi, który teraz obowiązuje jest największym strojnisiem w zodiaku). Ale to także miesiąc oszczędzania, ponieważ 23 października Słońce wkracza do znaku Skorpiona, który jest skrupulatny i lubi mieć zawsze jakieś zaskórniaki w swojej skrytce.

Miesiąc ten przyniesie nam Nów w Wadze, będziemy wtedy mieli do czynienia z nowościami partnerskimi. Jeżeli ktoś jest singlem, ma szansę na spotkanie nowej osoby, która przyniesie radość. Od 7 października Wenus, planeta miłości i partnerstwa jest w znaku Strzelca, więc będziemy bardziej otwarci na nowe znajomości
– powiedziała Merkurja.

Zaczynamy podsumowania w partnerstwie

Nów Księżyca w znaku Wagi (6.10) sprawi, że będziemy chcieli poznać jakość naszego partnerstwa, zastanowić się, czy jest ono satysfakcjonujące, czy też nie. Samotne osoby mają ogromną szansę na spotkanie właściwego kandydata do związku. Single mogą wpaść na drugą połówkę na pasach albo w windzie. Słowem kluczem będzie tutaj niespodzianka. Jednak osoby będące w związkach muszą zrobić rachunek sumienia i zastanowić się, czy jest dalszy potencjał na bycie razem i dokąd zmierza ta relacja.

Pełnia Księżyca w znaku Barana (20.10) przyniesie możliwość sięgnięcia do świeżych rozwiązań i zareagowania z entuzjazmem i dobrą energią na propozycje drugiej strony.

Do niebezpiecznych układów będzie należeć kwadratura Marsa i Plutona (22.10)! Już kilka dni wcześniej i kilka dni później środkami masowego przekazu mogą wstrząsnąć informacje dotyczące kryzysów ekonomicznych bądź energetycznych, a także zaniepokojenie wynikające z większej niż zazwyczaj aktywności sejsmicznej.

Wkroczenie Marsa do znaku Skorpiona (30.10) sprawi, że na koniec miesiąca będziemy czuli, że to co zostało przytłumione lub wyciszone już dłużej nie chce milczeć. Wielu osobom o słabej psychice nerwy będą sprawiać niemiłe niespodzianki.

Wyjście planet z ruchu wstecznego

Dwa gazowe olbrzymy, czyli Jowisz i Saturn wyjdą w październiku z pozornego ruchu wstecznego. To, co było przygotowywane od miesięcy albo co mieliśmy w głowie jako plan działania, nagle zacznie przybierać realny kształt. Saturn wychodzi z ruchu retrogradacyjnego 11 października. Jowisz wychodzi z ruchu wstecznego 18 października. Obie planety znajdują się w znaku Wodnika.

Horoskop miesięczny na październik - układy planet i ważne dni

 • 1.10 - Merkury w kwadraturze z Plutonem, niebezpieczny dzień, w którym łatwo o kolizje i kłótnie
  • 4.10. - Merkury w trygonie z Jowiszem, doskonały dzień na negocjacje, podróże i interesy
   • 6.10 – Nów Księżyca w znaku Wagi. Dostaniemy impuls do przetasowania swojego partnerstwa i zastanowienia się, jakie wartości niosą ze sobą nasze związki, możemy również stwierdzić, że tych wartości brakuje
    • 11.10 - wyjście Saturna z ruchu retrogradacyjnego
     • 17.10 - Słońce w kwadraturze z Plutonem, konflikty i walki w najbliższym otoczeniu
      • 18.10 - wyjście Jowisza z ruchu retrogradacyjnego
       • 20.10 - Pełnia Księżyca w znaku Barana, duża nerwowość i agresja, rozładowanie emocji na najbliższym otoczeniu, możliwe wstrząsy i wybuchy wulkanów
        • 22.10 - Kwadratura Marsa i Plutona, układ pełen niepokojów społecznych, trudnych do opanowania wybuchów i pożarów
         • 23.10 - Słońce wkracza do znaku Skorpiona, staniemy się mniej wylewni, a jednocześnie bardziej uważni
          • 30.10 - Mars wkracza do znaku Skorpiona, gdzie jest w swoim dawnym władztwie, będzie silniejszy i to co do tej pory udawało się wyciszyć, może już dłużej nie siedzieć spokojnie

           Horoskop miesięczny na październik 2021 r. dla wszystkich znaków zodiaku

           Horoskop miesięczny - Baran

           Szanse

           Przed Tobą ważny dzień, to 6.10. kiedy nastąpi Nów w Wadze. Masz możliwość zreformować swoje życie partnerskie. Ktoś zrobi na Tobie mocne wrażenie i zawróci Ci w głowie, ponieważ Wenus już 7.10. wkracza do żywiołu ognia. Radość życia i spontaniczność powróci ze zdwojoną siłą 8.10. - wtedy Twój patron Mars będzie w koniunkcji ze Słońcem. Przez większą część miesiąca będziesz mieć poczucie siły. Czeka Cię również szczęśliwy układ 19.10. Mars w trygonie z Jowiszem przywiedzie na Twoją drogę fortunne zbiegi okoliczności. Wisienką na torcie w tym miesiącu jest Pełnia Księżyca w Twoim znaku, która uściśli się 20.10. To da Ci doskonały humor i ekstra moc. 22.10. Mars i Pluton sprawią, że doznasz ogromnej przemiany i odnajdziesz w sobie siłę do dalszych transformacji.

           Trudności

           W tym miesiącu uwaga na trunki i napoje wyskokowe! Mogą być przyczyną Twoich poważnych kłopotów, szczególnie w dniach bliskich Pełni Księżyca. Od 30.10 Twój patron Mars znajdzie się w znaku Skorpiona, co sprawi, że będą Cię czekać mocne decyzje do podjęcia.

           Horoskop miesięczny Byk

           Szanse

           Przed Tobą miesiąc, w trakcie którego zaznasz jak większość zodiaku, mocnych emocji. Dłużej nie możesz uciekać, czas podjąć ważne decyzje partnerskie. Twoja patronka 7.10. wejdzie do żywiołu ognia, co zmusi Cię do działania. Wenus zawita do Strzelca i dzięki temu dasz radę odrzucić lęk. Staniesz się bardziej zdeterminowany i otwarty na nowości. Oczywiście będziesz się oglądał wstecz, nie byłbyś sobą gdyby tak nie było, ale tym razem nie zrobisz już kroku do tyłu. Pełnia Księżyca w znaku Barana (20.10) może spowodować, że kilka razy gniew będzie Ci się wymykał spod kontroli. W pracy doskonałe perspektywy, możesz awansować lub uzyskać podwyżkę.

           Trudności

           Pod koniec miesiąca - 27.10 Wenus ustawi się w kwadraturze z Uranem, co spowoduje że nie utrzymasz emocji na wodzy i pojawi się perspektywa nagłego zerwania Twojej relacji, możliwość zakończenia współpracy z długoletnim kontrahentem bądź definitywnego zamknięcia za sobą jakiś drzwi. W tym miesiącu odchodzą od Ciebie jakieś niepotrzebne kontakty.

           Horoskop miesięczny Bliźnięta

           Szanse

           Po krótkim, trudnym emocjonalnie aspekcie (1.10. Merkury będzie w złym położeniu) okaże się, że nie chodzisz, ale fruwasz. Możesz poczuć, że nareszcie Twój powietrzny żywioł górą! Przed Tobą nowe otwarcie i świeże szanse. 6.10. Nów w Wadze uruchomi kontakty i zadziała na Twoją korzyść w środowisku zawodowym. Pojawią się nowe ścieżki, nowa praca, nowe projekty, a być może nawet nowe auto. Wenus w opozycyjnym znaku Strzelca od 7.10. zmaksymalizuje Twoją atrakcyjność w oczach otaczających Cię osób. 10.10. Merkury i Mars dadzą Ci siłę przebicia w najtrudniejszych sprawach. Nadchodząca 20.10. Pełnia w Baranie rozpali Twoje namiętności. Urzeczony jakąś nową znajomością, możesz wodzić kogoś na pokuszenie, nie bacząc na konwenanse i społeczne przeszkody.

           Trudności

           Pamiętaj, w tym miesiącu nie graj na dwa fronty, ani w pracy, ani w partnerstwie, bo szybko zostanie to zdemaskowane. Kiedy Słońce przejdzie do znaku Skorpiona (23.10) poczujesz się słabszy. Koniec miesiąc to twarda konfrontacja z jakimś przeciwnikiem.

           Horoskop miesięczny Rak

           Szanse

           Kiedy Słońce przebywa w znaku Wagi, nie jest to najprzyjemniejszy okres dla osób urodzonych w znaku Raka. Przed Tobą wzmożona drażliwość i niepewność. Niestety uruchomią się stare lęki i kompleksy. Możesz mieć zły nastrój i czuć się opanowany przez jakieś złe przeczucia. Jak najszybciej trzeba je pokonać. Nów w Wadzie, który odbywa się w kwadraturze do Twojego znaku 6.10. przyniesie partnerskie niepokoje. Na szczęście od 23.10. Słońce znajdzie się w Skorpionie, który również jest przedstawicielem żywiołu wody, a zatem możesz liczyć na przyjemniejsze doznania w trzecim dekanacie miesiąca. Finansowo przed Tobą lepszy okres, ale również więcej pracy i więcej wysiłku.

           Trudności

           Najciężej będzie Ci w dniach bliskich do 20.10. Pełnia Księżyca w znaku Barana spowoduje, że stoczysz jakąś nierówną walkę, możesz dać się ponieść destrukcyjnym emocjom. Podasz się komuś, kto jest Ci nieżyczliwy na tacy.

           Horoskop miesięczny Lew

           Szanse

           Ten miesiąc Cię kocha! Słońce, które znajduje się w znaku Wagi będzie Cię rozpieszczać. Przed Tobą fantastyczna forma, super wygląd i dbanie o swoje potrzeby. Już 6.10. czekają Cię spore i korzystne zakupy, które wyjdą Ci na dobre. Będziesz śmiało i bez skromności, która i tak nie jest u Ciebie przesadną cechą, inwestować w siebie. W październiku postawisz na to, co lubisz i co sprawia Ci przyjemność. Bardzo korzystna będzie dla Ciebie ognista pełnia w znaku Barana, która wzmocni Twój ognisty żywioł. Przed Tobą powszechna sympatia, dowody uznania oraz dodatkowe wpływy bądź wygrane! Szczególnie dobrze zapowiada się trygon Marsa i Jowisza (19.10). W dniach od 17 do 21 października aż się prosi, abyś wystawił Fortunę na próbę i w coś zagrał.

           Trudności

           Nic, co dobre, nie trwa wiecznie i już od 23.10. Słońce w Skorpionie znacznie ostudzi Twoją energię i wystawi Cię na próbę. Niestety po tych hulankach na koniec miesiąca możliwa jest w Twoim portfelu dziura budżetowa.

           Horoskop miesięczny Panna

           Szanse

           Niestety początek miesiąca nie będzie dla Ciebie zbyt łaskawy i musisz uzbroić się w cierpliwość. Niebo nie będzie Cię rozpieszczać. Już pierwszego dnia miesiąca czekają jakieś nieprzyjemności. Na lepsze układy musisz czekać aż do 23.10. W pierwszej połowie miesiąca towarzystwo i rodzina otoczą Cię, ale nie, aby Cię wesprzeć, ale żeby coś od Ciebie uzyskać. W drugiej części października będzie łatwiej. Po 23.10., kiedy Słońce przejdzie do znaku Skorpiona, odżyjesz i czeka Cię mocniejsze zdrowie wraz z lepszą kondycją fizyczną.

           Trudności

           Za sprawą przejścia Wenus do znaku, który nie koresponduje z Tobą, czyli fazy Strzelca - popsuje się wokół Ciebie atmosfera towarzyska. Nów Księżyca w znaku Wagi 6.10. spowoduje, że będziesz w gorszej formie psychicznej i możesz mieć czarne myśli oraz widzieć wszystko w smutnych kolorach. W dniach bliskich do 20.10. coś Cię rozgniewa. To Pełnia Księżyca w znaku Barana może sprawić, że chwilowo stracisz kontrolę nad swoimi emocjami.

           Horoskop miesięczny Waga

           Szanse

           Pamiętaj, że przed Tobą czas wyborów! Nie możesz dłużej się wahać, bo ktoś naprawdę straci do Ciebie cierpliwość i resztki sympatii, niezależnie, czy chodzi o pracę czy o partnerstwo sercowe. Nów Księżyca we własnym znaku zdarza się zazwyczaj raz w roku. Tym razem przyszła kolej na Ciebie. Nów w Wadze będzie mieć miejsce 6.10. To dla Ciebie moment przełomowy. Bardzo szybko odrodzisz się i zregenerujesz. Możesz liczyć na przyjazny uśmiech swojej patronki, ponieważ Wenus znajdzie się w przyjaznym Ci znaku Strzelca już od 7.10. Czekają Cię zatem nowe flirty, romanse, w tym również te z cudzoziemcami. Atmosfera się podgrzeje, a twoje serce zabije szybciej. To nie koniec emocji. 20.10. przed Tobą Pełnia Księżyca w opozycyjnym znaku Barana. Ten wpływ wyniesie Cię wysoko i możesz osiągnąć coś, co było do tej pory poza zasięgiem.

           Trudności

           Niestety po 23.10. Słońce opuszcza Twój znak i przejdzie do sąsiedniego Skorpiona. Będziesz bardziej rozdrażniona. Na koniec miesiąca czekają Cię zdecydowanie mniej przyjemne klimaty. Uważaj, ponieważ na niebie 27.10. utworzy się mglisty układ Wenus z Neptunem. Ktoś zawiedzie Twoje zaufanie, ktoś okaże się niesłowny. Przez swoją naiwność możesz ponieść stratę.

           Horoskop miesięczny Skorpion

           Szanse

           Początek października będzie przypominał bieg przez płotki. Swoją bezkompromisowością, złośliwością i ciętą ripostą narobiłeś sobie nieprzyjaciół, którzy nie omieszkają przypomnieć Ci o pewnych zaszłościach. Kwadratura Twojego opiekuna Plutona i boginie niezgody, czyli Eris, może przypomnieć Ci o tym, co niezbyt przyjemne. Szansą w tej sytuacji jest to, że dokładnie będziesz już wiedzieć, czego możesz się po kim spodziewać. Poprawa nastąpi od 23.10., ponieważ wtedy nareszcie Słońce wchodzi do Twojego znaku. Dzięki lepszym wpływom podniesiesz się jak feniks z popiołów i jak zawsze udowodnisz wszystkim, że jesteś praktycznie niezniszczalny. 30.10. do Twojego znaku wejdzie wspomagający Twoje siły Mars, który dorzuci Ci werwy, aby podporządkować sobie otoczenie.

           Trudności

           Możesz mieć problemy z utrzymaniem na wodzy swoich emocji, co przecież nie zdarza Ci się często. Jednak 20.10. wypada Pełnia Księżyca w ognistym Baranie, co spowoduje, że zagotujesz się wewnętrznie. Bardzo możliwe problemy z ciśnieniem krwi. Tym bardziej uważaj 22.10! Twój patron Pluton będzie w niebezpiecznym położeniu względem Marsa, czeka Cię walka o terytorium i próba sił. Ktoś nadepnie Ci na odcisk, jednak szybko poniesie tego konsekwencje.

           Horoskop miesięczny Strzelec

           Szanse

           To będzie piękny początek nowego miesiąca. Jeśli tylko nie przesadzisz z wydatkami, powinieneś być usatysfakcjonowany wpływem października. 6.10. Nów w Wadze podziała na Ciebie jak najlepsze feromony. Wyjątkowo się komuś spodobasz, ponieważ od 7.10. bogini miłości – Wenus znajdzie się w Twoim znaku, co przysporzy Ci uroku osobistego i jeszcze większej niż zazwyczaj zdolności do uwodzenia płci przeciwnej. Fantastyczny układ 19.10. - Mars w trygonie z Jowiszem dadzą Ci możliwość wygranej. Może to być łut szczęścia w sporze, na loterii lub w sądzie. Odczujesz, że życie idzie Ci na rękę. To nie koniec prezentów od Kosmosu. 20.10. uściśli się ognista Pełnia w Baranie, co sprawi, że zadasz szyku i zarządzisz w pracy i w związku.

           Trudności

           Pod koniec października te wyśmienite układy nieco osłabną. 27.10. nagle okaże się, że ktoś Cię wykorzystał i możesz przeżyć bolesne rozczarowania.

           Horoskop miesięczny Koziorożec

           Szanse

           Październik to nie jest Twój czas i układy na niebie przyniosą trudny, konfliktowy początek miesiąca. Musisz jakoś to przetrwać, ponieważ od 23.10. klimat się uspokoi, opadną złe emocje i wróci forma. Miłe niespodzianki będzie Ci sprawiać jakaś nowa osoba w Twoim życiu, ale poczekasz na to do ostatniego dekanatu października. Ponieważ nie dane Ci będzie wcześniej się zrelaksować, pomyśl, aby zarezerwować jakiś termin po 23.10. Możesz liczyć na totalną zmianę klimatu od 30.10. i szybki powrót formy.

           Trudności

           Ten miesiąc będzie przewrotnie poświęcony Twoim związkom. Już 6.10. Nów w Wadze podsyci kłopoty partnerskie, być może właśnie po to, abyś sobie coś uzmysłowił. 20.10. Pełnia Księżyca w znaku Barana sprowokuje mocne starcie z przeciwnikami. Czy warto dłużej udawać? Trzeba podnieść przyłbicę i jasno określić, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. W połowie miesiąca wywiąże się walka o władzę, o dominację w miejscu pracy. Przetrzymaj to, bo jak zawsze czas gra na Twoją korzyść. 22.10. Mars ustawi się w kwadraturze z przebywającym w Twoim znaku Plutonem, zatem możliwy otwarty konflikt. Na szczęście Saturn będzie już w ruchu prostym i odzyskasz wszystkie argumenty.

           Horoskop miesięczny Wodnik

           Szanse

           To będzie miesiąc na walizkach. Wszędzie będzie Cię pełno, będziesz chciał brać udział w każdym projekcie, w każdym zadaniu. 6.10. Nów w Wadze, poda Ci świeże pomyły. Mocno obsadzony żywioł powietrza postawi Cię w nieznanych wcześniej sytuacjach. Czekają Cię inspirujące znajomości, rewolucja w partnerstwie. Możesz myśleć o zmianie adresu zamieszkania. Dzięki trygonowi Marsa i przebywającego w Twoim znaku Jowisza 19.10. poczujesz się komfortowo. Część dalszych przyjemności już 20.10., ponieważ Pełnia Księżyca w Baranie doda życiu soczystych kolorów. Twoja relacja i układ partnerski nabiorą wysokiej temperatury.

           Trudności

           Wykorzystaj fantastyczne, wynoszące Cię wysoko wpływy pierwszych tygodni, ponieważ od 22.10. możliwy jest spory spadek nastroju. Bardzo prawdopodobne nieprzewidziane trudności pod koniec miesiąca. Trudne układy, w których będzie brał udział Uran spowodują, że ostatnie dni października przyniosą braki finansowe.

           Horoskop miesięczny Ryby

           Szanse

           Na początku października będziesz mieć wrażenie, że nic nie idzie zgodnie z planem, ani z Twoimi założeniami. Będziesz nerwowa, rozdrażniona. Niestety na powrót dobrych układów trzeba nieco poczekać. Data, od której poczujesz większą ulgę, to 23.10. Słońce znajdzie się w wodnym znaku Skorpiona, co Cię ukoi i uspokoi Twoje nerwy. Nie martw się, na sam koniec październik przygotował i coś dla Ciebie. 30.10. wisienka na torcie – Mars wchodzi do żywiołu wody. Pokażesz otoczeniu, że nie jesteś taką sierotką za jaką Cię mają. Czeka Cię triumfalny powrót, zarówno na gruncie zawodowym, jak i w rozdaniach partnerskich.

           Trudności

           Nów w Wadze 6.10. przyniesie poczucie rozgoryczenia czyjąś nieuczciwą postawą. 7.10. Wenus wkroczy do znaku Strzelca, który stoi w kwadraturze do Twojej fazy zodiaku i może się okazać, że jakiś przyjaciel zawiedzie. 20.10. Pełnia w ognistym Baranie przyniesie małą wojenkę. 27.10. kwadratura Wenus i opiekuna Ryb Neptuna to czas próby dla starych przyjaźni i testowania szczerości osób z którymi się stykasz.

           Horoskop na październik – czego się spodziewać?
           Źródło: Dzień Dobry TVN

           Zobacz także:

           Autor: Astrolog Merkurja

           podziel się:

           Pozostałe wiadomości