Horoskop

Najgorsze cechy znaków zodiaku. Poznaj ciemną stronę swojego partnera

Horoskop

Aktualizacja:
Fot. Stevanovic Igor/ Getty Images

Znaki zodiaku. Co mogą ukrywać poszczególne osoby? Zapoznajcie się z cechami charakteru, którymi niekoniecznie można się pochwalić. Specjalnie dla Dzień Dobry TVN opisy przygotowała astrolog Merkurja.

Wszyscy chcemy na pierwszych randkach być postrzegani jako idealni i zrobić na potencjalnym kandydacie do związku - piorunujące wrażenie. Dlatego w internecie tworzymy wizerunek pozbawiony wad, niejako lepszą wersję siebie.

Kreujemy bardziej korzystny obraz, którym chcemy zareklamować swoje zalety i przedstawić się w pozytywnym świetle. Lukrowane profile i opisy własnych przymiotów tworzą niepełny obraz osoby z którą możemy się spotkać w realnym świecie. Oczywiście każdy ma słabe punkty oraz swoje niechlubne cechy, które wolałby przemilczeć.

W dobie Tindera i innych aplikacji randkowych, z przymrużeniem oka warto zapytać o znak zodiaku przyszłego partnera czy partnerki. Dzięki pomocy astrologii będziemy wiedzieć, co mają w zanadrzu.

Ciemna strona zodiaku:

Baran

Osoby urodzone pod opieką Marsa bywają zbyt gwałtowne. Targają nimi silne uczucia i działają pod wpływem chwili, impulsu. Mają problemy z kontrolowaniem emocji, którym z lubością ulegają. Grozi im stosowanie nadmiernej agresji w swoim otoczeniu, niekoniecznie fizycznej, może być to agresja werbalna. Barany stawiają na zaspokajanie swoich potrzeb, więc często słyszą zarzuty o egoizm. Nierzadko zdarza się im również nieodpowiedzialność. Można również powiedzieć, że Barany są zbyt prostolinijne i dosadne w kontaktach z innymi.

Byk

Pozostające pod opieką Wenus Byki zdają się być łagodne i spokojne. Do pierwszego konfliktu, bo wtedy pokazują swoją drugą stronę. Okazują się strasznie uparte i nie skore do jakichkolwiek ustępstw. Patronująca materii Wenus budzi w Bykach skłonności do gromadzenia dóbr i pieniędzy. O swojego partnera, partnerkę okazują się być zazdrośni bez umiaru. Z kłopotliwych cech Byki reprezentują jeszcze zaborczość, brak elastyczności, niechęć do zmian, materializm, dogadzanie swoim zachciankom.

Bliźnięta

Podopieczni Merkurego delikatnie rzecz biorąc często mijają się z prawdą. Lubią ubarwiać rzeczywistość i dodają sobie do CV mnóstwo umiejętności, których nie posiadają. Kochają wszystko wiedzieć i dlatego z lubością wyciągną od Twoich znajomych informacje, o których chętniej byś zapomniał. Są wścibskie i przemądrzałe. Permanentnie się spóźniają i sieją bałagan gdziekolwiek się pojawią. W codziennym życiu Bliźnięta mogą wykazywać skłonności do kłamstwa, ,,pożyczać'' różne rzeczy lub pieniądze i generować problem ze zwrotem. Cechuje je również plotkarstwo, niesłowność i niestałość.

Rak

W pozornie czułym i wrażliwym Raczku po czasie możemy rozpoznać chorego na punkcie bezpieczeństwa osobnika. Będący pod opieką Księżyca Rak jest humorzasty, niespójny, drażliwy. Ciągle o wszystko się obraża i za każdym razem czuje się dotknięty kiedy żartujesz w jego towarzystwie. Może wykazywać uzależnienia emocjonalne (w szczególności od mamusi - dziwnym trafem Raki to modelowe jedynaki). Zdarza mu się hipochondria, i nadmierne rozczulanie się nad sobą.

Lew

Z urodzenia jest pod opieką Słońca, więc czuje się dyrektorem już w przedszkolu. To prawdziwy aktor w sztuce życia. W Lwie możemy się natknąć na narcyzm i samozachwyt. W każdym towarzystwie próbuje się wywyższać i grać pierwsze skrzypce. Cechuje go również życie na pokaz, a partner jest mu potrzebny tylko wizerunkowo. Często bywa, że ,,król zodiaku'' wydaje więcej niż ma i popisuje się bogactwem, na które w rzeczywistości nie może siebie pozwolić. Zazdrość innych go cieszy i motywuje do działania.

Panna

Osoby urodzone w znaku Panny pozostają pod opieką racjonalnej planety, czyli Merkurego. Dlatego często wykazują się wyrachowaniem, a nawet cynizmem. Są sztywne i starają się kalkulować każdy swój ruch, lubią mieć wszystko wyliczone i zaplanowane. Nie znoszą spontaniczności i improwizacji. Mają obsesję na punkcie czystości. Wszędzie widzą zarazki. W kontaktach z nimi można natknąć się na chciwość, skąpstwo, pracoholizm, wieczne narzekanie i niezadowolenie z życia oraz pedantyzm.

Waga

Planetarna patronka Wag czyli Wenus powoduje, że osoby urodzone w tym znaku nie chcą wikłać się w konflikty i są postrzegane jako zbyt spolegliwe. Cechuje je niezdecydowanie, zmienność nastrojów, brak asertywności, lęk przed konfrontacją z nieżyczliwymi im osobami. Pragnące akceptacji Wagi pozwalają otoczeniu na zbyt wiele. Latami zwlekają z podjęciem życiowych kroków i z chęcią zrzucają odpowiedzialność na swoich partnerów. Możesz spodziewać się ze strony Wagi ciągłej zmiany planów i panicznej obawy przed jakimkolwiek wyzwaniem.

Skorpion

Skorpionami opiekuje się potężny i magnetyczny Pluton, który obdarza swoich podopiecznych dużą siłą i zawziętością. Nie warto wchodzić ze Skorpionem w konflikt, ponieważ odpowie wtedy ogromną złośliwością i mściwością. Osoby urodzone w tym znaku z pewnością nie powiedzą na pierwszej randce o tym, że mają problem z kontrolowaniem zazdrości o drugą połówkę, cechuje ich brak wyrozumiałości, niezdolność do przebaczania, miewają także ukryte obsesje i zdarza się im osaczanie emocjonalne partnera.

Strzelec

Ten osobnik obieca Ci wszystko czego tylko zapragniesz. Gdy za jakiś czas spytasz go o termin realizacji, nie będzie wiedział o czym mówisz. To wpływ Jowisza, największej planety naszego Układu Słonecznego, która patronuje osobom urodzonym w tym znaku. Pod jej wpływem Strzelce rzucają się na niemożliwe do osiągnięcia cele, nie widzą swoich ograniczeń i poddają się chwilowym fascynacjom, bez względu na konsekwencje. Wady Strzelca w pigułce to przesada we wszystkim co robi, brakuje mu dyplomacji, składa nierealne obietnice, nie okazuje nikomu szacunku i wyraża zbytnią pewność siebie.

Koziorożec

Ludzie urodzeni pod pieczą Saturna są zbyt sztywni i mamy wrażenie, że wiecznie coś ich gnębi. Rozpamiętują przeszłość i nie potrafią cieszyć się drobiazgami. Cechuje ich oziębłość i obsesyjne kontrolowanie swoich emocji. Można powiedzieć, że promują wierność regułom i zasadom kosztem drugiego człowieka. Mają w sobie również dużo pamiętliwości i nie wybaczają potknięć, które wypominają latami. Odnosimy wrażenie, że ich serce jest pod ciągłą kontrolą, a życie z nimi to zakazy i nakazy. Ich wygórowane ambicje życiowe ciągle pchają Koziorożce do osiągania nowych stanowisk i robienia kariery.

Wodnik

Szalone i oryginalne Wodniki mają ogromną ilość fantastycznych zalet i proporcjonalną ilość nietuzinkowych wad. Cechuje ich ekscentryczność bez granic, co zawdzięczają patronowi znaku czyli Uranowi. Wodnik skupia się głównie na swojej wizji, ma również poczucie o swojej wyjątkowości oraz o ważnej misji, którą musi wypełnić dla ludzkości. W życiu codziennym nie umie się dostosować do społeczeństwa. Partner często musi pogodzić się z tym, że w życiu Wodnika będzie na dalszym planie. Na pierwszym będą pasja, idea lub misja, w zmieniającej się cyklicznie kolejności.

Ryby

Osoby urodzone pod opieką boga mórz czyli Neptuna cechuje skłonność do wpadania w tsunami uczuć, z którymi nie tylko nie walczą, ale jeszcze je podsycają i się nimi sycą. Tracą kontrolę nad swoimi emocjami, co zdaje się im podobać. Z lubością stawiają się w roli życiowej ofiary. Można się po nich spodziewać nadmiernej egzaltacji oraz wyjątkowo słabej woli. Ulubioną zagrywką Ryb jest granie na emocjach innych i wzbudzanie litości. Niestety osoby reprezentujące fazę Ryb często uciekają przed prawdą. Oszukują same siebie i współczujące otoczenie, tworząc ciągle nowe wymówki dla swoich słabości.

Zobacz również:

Astrologia. W 2020 roku na nałogi powinien uważać szczególnie jeden znak zodiaku

Kosmogram - przepowiednia, która pozwoli nam zrozumieć życiowe sytuacje

Jaki naprawdę jesteś Wodniku? Tajemnice znaku zdradza nam astrolog Merkurja

Autor: Astrolog Merkurja

Pozostałe wiadomości