Gwiazdy

"Myśleli wszyscy, że zostanie aktorką". Czym zajmuje się Zofia, wnuczka Jana Peszka?

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Magda Nabiałczyk
Miała być aktorką, a została…
Miała być aktorką, a została… Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Zofia Peszek pochodzi ze znanej, aktorskiej rodziny. Choć w dzieciństwie stawiała już pierwsze kroki na scenie, to jednak nie poszła w ślady dziadka i rodziców. Czym się zajmuje i jakie ma plany na przyszłość? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Zofia Peszek - aktorskie początki

Zofia Peszek wychowała się w artystycznym domu pełnym aktorów. Na ekranie i w teatrze mogła podziwiać m.in. swojego dziadka Jana Peszka, a także mamę Katarzynę Krzanowską oraz tatę Błażeja Peszka.

- To może brzmi jakoś kokieteryjnie, ponieważ to jest moja wnuczka, ale jestem w nią zapatrzony i bardzo z niej dumny - wyznał Jan Peszek.

Kilkuletnia Zosia podróżowała z rodzicami od jednego teatru do drugiego. - Był taki bardzo ciekawy, burzliwy okres, kiedy spędzaliśmy kilka sezonów teatralnych w Łodzi. Tam wszyscy aktorzy, którzy przyjechali z Krakowa, a było ich sporo, wspólnie mieszkali, była tam jedna łazienka. Zawsze było tak, że koledzy krzyczeli: "Uwaga! Zosia idzie do kąpieli" i wtedy wszyscy musieli ustąpić. Była w tym przedziwnym tyglu artystycznym, podejrzewam, że to gdzieś w niej zostało - powiedział Błażej Peszek, tata Zosi, aktor.

Zosia mając 11 lat, zagrała w filmie. - Myśleli wszyscy, że zostanie aktorką - przyznał Jan Peszek. Jednak z wiekiem jej plany diametralnie się zmieniły.

Zofia Peszek - miłość do podróży

Obecnie Peszek mieszka w Krakowie i studiuje fizjoterapię. Jej pasją jest pole dance, więc została instruktorką tej dyscypliny. Prywatnie jest w stałym związku, a ze swoim partnerem Jankiem mają podobne zainteresowania.

- Zocha i jej chłopak fantastycznie gotują, obydwoje są sommelierami, doskonale rozróżniają smaki, bukiety - powiedział zachwycony dziadek Zosi.

Para uwielbia razem zwiedzać świat. Jakiś czas temu wybrali się samochodem w trzymiesięczną podróż po Europie. - Miesiąc spędziliśmy na Korsyce, pracowaliśmy w pralni przemysłowej, żeby zarobić na dalszą podróż. Z Korsyki wypłynęliśmy znowu do Włoch i właściwie objechaliśmy całą zachodnią Europę wzdłuż wybrzeża. Nie można siedzieć całe życie w jednym miejscu, szkoda życia - przyznała Zofia Peszek.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Magda Nabiałczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości