Gwiazdy

Złote Globy pod ostrzałem. Telewizja NBC rezygnuje z transmisji gali

Gwiazdy

Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA) wciąż pod ostrzałem. Studia filmowe, gwiazdy i znaczna część przemysłu filmowego wyraziły swój bunt. Telewizja NBC poinformowała natomiast, że w przyszłym roku nie będzie relacjonować gali Złotych Globów. Powodem jest brak różnorodności wśród członków HFPA.

Złote Globy 2022 - gala bez relacji

Stacja NBC od 1994 roku transmitowała ceremonię wręczenia Złotych Globów. Tym razem wydała oświadczenie, w którym informuje, że w przyszłym roku rezygnuje z emisji wydarzenia i domaga się "znaczącej reformy" w HFPA.

- Stacja NBC zrezygnowała z transmitowania gali. Należy się zastanowić nad tym, że jeżeli stacja rezygnuje z tak wielkiego przedsięwzięcia i wielkiej imprezy, jaką jest relacjonowanie, coś jest na rzeczy. Chodzi o to, że skład tej komisji, która decyduje o tym, kto ma dostać Złote Globy, ma być skorumpowany, mają zachodzić nieprawidłowości etyczne. Dodam, że od lat ten skład nie tylko się nie zmienia, ale nie ma w nim ani jeden osoby pochodzenia afroamerykańskiego, a jest tam ponad 70 osób - powiedziała Sandra Hajduk.

Transmisji odmówiły także inne "wielkie" stacje i portale streamingowe. Zaprotestowali także aktorzy. Tom Cruise na znak protestu zwrócił swoje trzy Złote Globy do siedziby HFPA.

HFPA zapowiada zmiany

Po usłyszeniu wielu zarzutów Stowarzyszenie zobowiązało się do przeprowadzenia gruntownej reformy. Zatwierdzono już m.in. plan zróżnicowania składu.

Ma zajść zmiany regulaminu, ma zmienić się dyrektor generalny

– wyjaśniała Sandra Hajduk.

Bojkot Złotych Globów. Stacja NBC porzuciła emisję ceremonii, Tom Cruise oddaje statuetki . Zobacz wideo:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Tom Cruise oddał wszystkie Złote Globy. Dlaczego aktorzy bojkotują legendarne nagrody filmowe?

Złote Globy 2021 rozdane. Sandra Hajduk: "Gala była wyjątkowa"

Dziennikarze przewidują, do kogo trafią Złote Globy. W jednej z kategorii nie mają żadnych wątpliwości

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości