Rozrywka

Dziennikarze przewidują, do kogo trafią Złote Globy. W jednej z kategorii nie mają żadnych wątpliwości

Złote Globy

Cover Media/x-news

Rozrywka

Dziennikarze przewidują, do kogo trafią Złote Globy. W jednej z kategorii nie mają żadnych wątpliwości

Złote Globy

Cover Media/x-news

Złote Globy co roku otwierają sezon nagród. To pierwsza ważna gala, na której przyznawane są laury dla twórców filmowych. W tym roku ceremonia odbywa się wyjątkowo późno.

78. ceremonia wręczenia Złotych Globów odbędzie się 28 lutego 2021 r. Zazwyczaj gala była organizowana w styczniu, jednak z powodu pandemii koronawirusa została wyznaczona nowa data. Wydarzenie poprowadzą Tina Fey i Amy Poehler.

Tegoroczna gala rozpocznie się o godzinie 17:00 lokalnego czasu i potrwa trzy godziny. Polscy kinomani, którzy chcą śledzić wydarzenie na żywo, muszą nastawić budziki na godzinę 2:00.

Złote Globy - filmy z największą liczbą nominacji

Statystycznie rzecz biorąc największe szanse na wygraną mają filmy z największą liczbą nominacji. Niejednokrotnie słyszeliśmy już jednak o tzw. "wielkich przegranych", którym finalnie nie udało się zgarnąć żadnej statuetki. W tym roku pośród produkcji kinowych prym wiedzie film "Mank" z sześcioma nominacjami, tylko jedną mniej otrzymał "Proces siódemki z Chicago".

Szanse na cztery nagrody mają filmy: "Nomadland", "Obiecująca. Młoda. Kobieta." "Ojciec", a na trzy: "Kolejny film o Boracie" oraz "Pewnej nocy w Miami...". Aż 11 produkcji otrzymało po dwie nominacje - są to: "Hamilton", "Judas and the Black Messiah", "Palm Springs", "Bal", "Życie przed sobą", "Ma Rainey: Matka bluesa", "Music", "Co w duszy gra", "Nowiny ze świata", "Mauretańczyk" i "The United States vs. Billie Holiday".

Na Złote Globy mają szanse nie tylko filmy, ale również seriale. Najwięcej, bo aż sześć nominacji otrzymała produkcja "The Crown", jedną mniej "Schitt's Creek". W czterech kategoriach znalazło się miejsce dla "Ozark" i "Od nowa". Trzy statuetki mogą powędrować do twórców "Wielkiej" oraz "Ratched". Najwięcej seriali otrzymało po dwie nominacje: "The Comey Rule", "Emily w Paryżu", "Stewardesa", "Normalni ludzie", "Gambit królowej", "Mały topór", "Ted Lasso" i "Unorthodox".

Złote Globy - kto wgra?

Oczywiście o tym, do kogo powędrują Złote Globy dowiemy się dopiero podczas uroczystej gali, jednak w sieci już od kilku dni krążą przypuszczenia dziennikarzy filmowych. Większość kinomanów jest zgodna co do nagrody dla najlepszego filmu dramatycznego. Znawcy przewidują, że jedna z najważniejszych statuetek trafi w ręce twórców "Procesu siódemki z Chicago". Nie zmienia to jednak faktu, że to "Nomadland" pozostaje faworytem krytyków.

Jeśli chodzi o najlepszy film komediowy lub musical to zdania są bardziej podzielone. Zdaniem dziennikarzy podczas ceremonii najprawdopodobniej będą triumfowali twórcy "Hamiltona" lub "Kolejnego filmu o Boracie". W ostatnich miesiącach to właśnie o tych produkcjach mówiło się najwięcej spośród wszystkich nominowanych.

Według znawców najlepszym filmem animowanym minionego roku była historia ze studia Pixar - "Co w duszy gra". Dziennikarze przewidują, że to właśnie ta produkcja zostanie nagrodzona statuetką. Na ile przewidywania krytyków okażą się trafne? Tego dowiemy się już nad ranem.

Renee Zellweger, Awkwafina i Kristen Wiig wśród prezenterów gali Złotych Globów

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
58
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0