Za kulisami kabaretu HRABI. "HRABI Duszkiem tak!"

Co bawi Polaków, co inspiruje artystów kabaretowych i co znajdziemy w ich książce "HRABI Duszkiem tak!"? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys i Tomasz Majer z kabaretu HRABI.

Dlaczego kabaret HRABI nie interesuje się polityką

Mimo, że w życiu codziennym interesują się polityką i angażują w nią, to w kabarecie, uciekają od tego tematu. Jak sami mówią, robią to dla swoich widzów, którzy przychodzą na ich spektakle, żeby oderwać się od codzienności, która przepełniona jest dyskursem politycznym.

Ja bym chyba oszalała, gdybym coś politycznego zrobiła. Ja się bardzo interesuję polityką, jestem zaangażowana. Na scenie chciałabym robić coś zupełnie innego, ponadczasowego. Polityka jest smutna. Ludzie przychodząc na nasze spektakle cieszą się, że mogą się zupełnie oderwać od tej rzeczywistości i przenieść się w zupełnie inny świat.

Czy kabaret ma tematy tabu

Poza polityką, starają się tez unikać innych tematów, które mogą być kontrowersyjne i odbierane w różny sposób przez widzów. Dlatego też w ich skeczach nie znajdziemy tematów związanych z religią.

Religia i wszelkie intymne tematy. Nie chcemy ludzi urazić, chcemy ich bawić.

Kabaret Krabi o swojej książce "HRABI Duszkiem tak!"

Autor: Filip Yak

podziel się:

Pozostałe wiadomości