Księżna Yorku odwiedziła ukraińskie dzieci w Rudach Raciborskich. Każde z nich otrzymało wyjątkowy prezent

Autor:
Adam
Barabasz
Co słychać w świecie gwiazd?
Co słychać w świecie gwiazd? Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Podczas wizyty w Polsce Sarah Ferguson zawitała do Rud Raciborskich, gdzie odwiedziła przedszkole, w którym przebywają dzieci uchodźców. Księżna dla każdego z podopiecznych przygotowała podarunek. - Chodziło o to, żeby każde z tych dzieci miało coś naprawdę swojego - wyjaśnił Mateusz Hładki.

Sarah Ferguson wspiera Polaków

O tym, że Sarah Ferguson szczególną sympatią darzy Polskę, wiadomo nie od dziś. Podczas niedawnej wizyty nad Wisłą księżna odwiedziła studio Dzień Dobry TVN, gdzie opowiedziała o swojej działalności charytatywnej oraz nagrała wyjątkowy apel skierowany do Polaków i Ukraińców. Pobyt synowej Elżbiety II nie ograniczył się jedynie do stolicy. Sarah udała się do Rud Raciborskich, gdzie działa jej przyjaciółka dr Gabriela Mercik.

- Wróciłam do Rud i Kuźni Raciborskiej, miejscowości, które znam i kocham, odkąd założyłam swoją organizację charytatywną w 1992 roku - napisała na instagramowym profilu księżna Yorku. - Ważne jest, aby pamiętać o ludziach i miejscach, które były tak dużą częścią mojego życia. Chciałam też uhonorować mniejsze miasta i wsie, które nie zawahały się otworzyć swoich drzwi dla Ukraińców. W przyszłym tygodniu wyślemy do Rud więcej pomocy z Wielkiej Brytanii - zaznaczyła.

Wizyta, która odbyła się w zabytkowym opactwie cystersów, stała się okazją do wyjątkowych spotkań.

Władimir Putin

Co wiemy o Putinie?
Co wiemy o Putinie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

- Rozmawiałam z Oksaną, która jest w 6. miesiącu ciąży i przyjechała tu ze swoim 7-letnim synem Goranem. A także Olgą i jej dziećmi: 4-letnim Janem i 5-letnią Pauliną - zdradziła Sarah. - Płacząc, mówili mi, jak są wdzięczni za życzliwość Polaków i zapewnili, że chcą dać z siebie wszystko. Traktują swój pobyt jako tak tymczasowy. Przede wszystkim pragną powrotu do domu, do swojego kraju, do mężów, którzy walczą o przetrwanie Ukrainy. Mówiliśmy o tym, że trzeba wierzyć w nadzieję i uśmiech dziecka - podsumowała.

Sarah Ferguson w Polsce

Księżna Yorku podczas wizyty w Polsce spotkała się również z Rafałem Trzaskowskim, który zaprezentował budynek przeznaczony do użytku przez uchodźców. Najwięcej emocji wzbudziły jednak wspomniane odwiedziny w Rudach Raciborskich, gdzie na Sarah Ferguson oczekiwało ok. 20 dzieci.

- Każde z nich otrzymał od księżnej pluszaka - zdradził Mateusz Hładki. - Chodziło o to, żeby każde z tych dzieci miało coś takiego swojego, nie dary przekazane wspólnie, tylko każde indywidualnie dostało swoją maskotkę. - podsumował.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/EastNews

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości