Nie żyje Wojciech Walasik. Aktor z "Kryminalnych" miał 60 lat

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
TVN24.pl
Nie żyje Wojciech Walasik

Wojciech Walasik nie żyje. Aktor znany z takich filmów jak "Psy", "Kroll" czy "Pokłosie" odszedł w wieku 60 lat. Informację o śmierci artysty przekazała Akademia Muzyczna w Łodzi, której był wykładowcą.

Zmarł aktor Wojciech Walasik

Wojciech Walasik zmarł 3 lutego 2023 roku w wieku 60 lat. Był aktorem, reżyserem oraz wykładowcą Akademii Muzycznej w Łodzi w latach 2001-2011. Artysta mierzył się z ciężką, nieuleczalną chorobą, która spowodowała, że musiał wycofać się z życia zawodowego.

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Jak podało TVN24, uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 8 lutego o godzinie 14.00 w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Leonarda w Pajęcznie.

Wojciech Walasik – kariera

Wojciech Walasik urodził się w 20 maja 1963 roku w Łodzi. W 1987 roku ukończył szkołę teatralną w tym mieście, by później rozpocząć karierę teatralną w Poznaniu. Widzowie mogą pamiętać go z takich produkcji jak "Kryminalni", "Psy", "Kroll" i "Pokłosie". Pracował też jako lektor, reżyser koncertów i spektakli, komponował muzykę do przedstawień teatralnych.

Więcej informacji na ten temat na TVN24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Facebook, SimpleImages/Getty Images

Pozostałe wiadomości