Victoria Beckham i jej firma w czasie koronawirusa
W związku z pandemią koronawirusa wiele firm na całym świecie zmaga się ze skutkami kryzysu. Wśród nich jest modowa marka należąca do Victoria Beckham. Była piosenkarka, obecnie bizneswoman wysłała 30 swoich pracowników na bezpłatny, przymusowy urlop. Mogli oni liczyć na wsparcie brytyjskiego rządu i ubiegać się o zasiłek w wysokości 80 proc. wynagrodzenia. Victoria skorzystała właśnie z tego rozwiązania. Obiecała przy tym, że pokryje swoim podwładnym pozostałe 20 proc. pensji, chociaż nie była do tego zobowiązana.
Victoria Beckham w ogniu krytyki
Jej decyzja nie spotkała się ze zrozumieniem Brytyjczyków i wywołała ogromną falę krytyki w mediach społecznościowych. Komentatorzy podkreślali, że w czasie pandemii ucierpiało wiele mniejszych biznesów, które potrzebują wsparcia bardziej, niż żona Davida Beckhama. Wypominano jej, że jest milionerką i nie powinna korzystać z pomocy państwa, czyli podatników.
Victoria Beckham nie skorzysta z rządowej pomocy
Załamana tą reakcją Victoria zmieniła zdanie i postanowiła przywrócić do pracy wszystkich swoich podwładnych.
Jak donoszą angielskie media, ex Posh Spice wycofała pismo, w którym jej firma ubiegała się o rządową pomoc.
Victoria jest zdruzgotana tym, z jaką reakcją społeczeństwa się spotkała. Tłumaczyła, że pierwotną decyzję podjęła po namowach zarządu. Teraz przekonała się, że nie był to dobry ruch. Wycofała więc swój wniosek oraz przywróciła załogę do pracy
– czytamy w "The Sun".
Nie będziemy się opierać na rządowym planie pomocy
- powiedziała Victoria Beckham cytowana przez "The Guardian".
Dobro mojego zespołu i naszej firmy oznacza dla mnie wszystko
- podkreśliła właścicielka modowej firmy.
Victoria Beckham pozwana przez krawcową
Kontrowersje wokół rządowej pomocy to nie koniec problemów Victorii. Kilka dni temu została pozwana przez swoją byłą krawcową.
Kristina Kubiliene przez 8 lat działała dla modowej marki byłej spicetki, jednak musiała odejść z firmy. Przez Tygodnie Mody w Nowym Jorku musiała pracować po 15 godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu, bez regularnych przerw. W tym czasie nosiła ważące 20-35 kg rolki z materiałami, obsługiwała ciężkie żelazko przemysłowe i tworzyła kroje. To doprowadziło do poważnego urazu nadgarstków, który wymagał przeprowadzenia operacji . Krawcowa nadal nie może pracować i nie wiadomo, kiedy wróci do pełnej sprawności. W wystosowanym pozwie jej adwokaci przekonują, że Victoria Beckham mogła zapobiec takiemu biegowi sprawy. Zamiast tego dopuściła do sytuacji, gdy jej podwładni przez wiele godzin musieli wykonywać ciężką pracę.
David Beckham kończy 45 lat
W sobotę Victoria świętowała 45. urodziny męża Davida. Z tej okazji zamieściła na Instagramie czuły wpis i rodzinny filmik. Być może ociepli tym swój nadszarpnięty ostatnimi kontrowersjami wizerunek.
Zobacz też:
- Obniżki w czasie epidemii. Kiedy pracodawca może obciąć pensję?
- Prawo pracy. Czy szef może zwolnić lub nie zatrudnić nas przez nadwagę lub wiek?
- Czy można obniżyć alimenty w związku z epidemią?„Istnieją instrumenty prawne, które pozwalają zadziałać w takiej sytuacji”
Autor: Luiza Bebłot
Źródło zdjęcia głównego: Cover Video/x-news