Gwiazdy

Joanna Kołaczkowska o drodze do kariery. "Scena to dla mnie miejsce, gdzie włącza mi się turbodoładowanie"

Gwiazdy

Kto lepiej od niej potrafi nas rozśmieszyć? Dla Joanny Kołaczkowskiej kabaret jest największą pasją, a rozśmieszanie innych - niemal stylem życia. W Dzień Dobry TVN artystka rzuca "światła na" swoją przeszłość i na krętą drogę kariery. Jak to się stało, że absolwentka technikum ogrodniczego zaistniała jako gwiazda kabaretu?

Światła na... Joannę Kołaczkowską

Joanna Kołaczkowska to z pewnością ikona kabaretowej sceny. Od 2002 roku współtworzy kabaret Hrabi. Wcześniej należała do kultowej formacji "Potem", której skecze wychowały całe pokolenia Polaków. Niezmiennie zabawna, pełna werwy i energii - czy taka naprawdę jest Joanna Kołaczkowska?

- Jest chyba najbardziej z nas wszystkich zdeterminowana, to wariatka i pasjonatka kabaretu - mówią o niej koledzy z zespołu Hrabi. - Często przeżywam chwile fascynacji, myślę "Kurde, przecież dopiero co nic nie było, a tu już - piosenka, skecz". Joanna Kołaczkowska zachwyca swoją kreatywnością. - Doceniłam fakt, że jestem widziana, słyszę dużo pozytywnych opinii - mówi gwiazda, odwołując się do swoich początków. W stronę estrady popchnął ją bowiem strach przed byciem niezauważaną.

Joanna Kołaczkowska o swojej karierze

Czy gwiazda kabaretu pamięta swój pierwszy raz na scenie? - Miałam może z 9 lat, to był zespół ludowy. Miałam spódniczkę i galoty, które w kluczowym momencie pokazywałyśmy. W tamtym momencie po raz pierwszy usłyszałam śmiech - wspomina. - To sprawiło mi taką frajdę, taką przyjemność. Wiedziałam, że to jest to - wyznaje.

Jak zauważa Kołaczkowska, w podstawówce towarzyszył jej strach przed byciem przezroczystą. - Jak uciekałam z lekcji, nikt nie zauważał, że nie ma małej Asi - mówi. Scena dawała jej tę upragnioną uwagę. Jednak, co ciekawe, na dalszym etapie edukacji Joanna Kołaczkowska wybrała technikum ogrodnicze - raczej niezwiązane z aktorstwem. - Ja dopiero dojrzewałam, ja nie miałam pojęcia dokąd się idzie - śmieje się artystka.

W końcu udało jej się jednak spełnić marzenie o byciu "widzialną". Wraz z formacją "Potem" zyskała sobie uznanie i sympatię publiczności. - Pamiętam, co było przełomem. Nagroda indywidualna na FAM-ie (Festiwal Artystyczny Młodzieży - przyp. red.). To mnie napełniło, dało nadzieję - wyznaje gwiazda, dla której to właśnie scena jest źródłem "turbodoładowania".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Kasia Stankiewicz wspomina pracę z Varius Manx. Podczas nagrywania jednego z klipów miała wypadek. "Straciłam przytomność"

Święta w patchworkowej rodzinie. Joanna Przetakiewicz i Monika Mrozowska mówią, jak naprawdę to wygląda

Aleksandra schudła 62,5 kg bez efektu jojo. "W tej historii każdy gram ma znaczenie"

Autor: Ola Lipecka

Reporter: Monika Nasternak

Pozostałe wiadomości