Gwiazdy

Sir David Attenborough podbija Instagram. "Dołączcie do mnie!"

Gwiazdy

Dzień Dobry TVN

David Attenborough to znany na całym świecie obrońca dzikiej natury. Od sześciu dekad niestrudzenie popularyzuje w mediach wiedzę o przyrodzie i apeluje o ratowanie naszej planety. Po to, żeby jego starania dotarły do jeszcze większego grona odbiorców, 94-latek postanowił założyć konto na Instagramie.

David Attenborough na Instagramie

Ma 94 lata i udowadnia, że w każdym wieku można zacząć korzystać z mediów społecznościowych. Zwłaszcza, jeśli robi się to w słusznej sprawie. Znany miłośnik natury i obrońca przyrody założył właśnie konto na Instagramie.

Dzień dobry, nazywam się David Attenborough i przez ostatnie 60 lat występowałem w radiu i w telewizji, ale to jest mój pierwszy raz na Instagramie

Skąd ten pomysł? Jak wyjaśniał - chce, by w ten sposób jego głos był jeszcze bardziej słyszalny.

Postanowiłem zrobić ten ruch, eksplorując sposób komunikacji, który jest dla mnie zupełnie nowy, bo jak wszyscy wiemy, świat ma kłopoty. Kontynenty płoną, lodowce się topią, rafy koralowe umierają, ryby znikają z oceanów itd. Na szczęście wiemy, co z tym zrobić i właśnie dlatego pojawiłem się tutaj. Przez najbliższe kilka tygodni będę nagrywał wiadomości, w których wyjaśnię wam, jakie mamy problemy i jak możemy sobie z nimi poradzić. Dołączcie do mnie!

- apelował sir Attenborough w swoim pierwszym wideo na Instagramie.

Nagranie zrobiło furorę w sieci. W ciągu godziny konto Davida Attenborough zyskało 200 tys. obserwujących. Niespełna dobę po założeniu liczyło ich już aż 2,7 mln.

David Attenborough - miłośnik i obrońca przyrody

Sir David Attenborough urodził się 8 maja 1926 roku w Londynie. Jest brytyjskim biologiem, popularyzatorem wiedzy przyrodniczej, pisarzem i podróżnikiem. Ukończył zoologię na Uniwersytecie Cambridge i studia podyplomowe w dziedzinie antropologii.

Od 1952 r. jest związany z telewizją BBC, z którą stworzył cykl filmów przyrodniczych, ukazujących nieznane wcześniej fakty z życia zwierząt i roślin. W 2018 dostał nagrodę Emmy w kategorii "Najlepszy narrator" za dokument "Blue Planet II", natomiast w 2019 za "Our Planet".

W 1985 za działalność naukową otrzymał od królowej Elżbiety II tytuł szlachecki.

Sir David Attenborough oraz David Beckham z synem pojawili się na premierze "Naszej planety" w Natural History Museum w Londynie. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Życie zaczyna się po 90-ce! Poznajcie panią Anię i jej niezwykłe konto na Instagramie

Czy zmiany klimatu będą powodować pandemie? "Mogą wrócić choroby, które uznaliśmy za pokonane"

Rekord upałów na biegunie zimna. Jakie są przyczyny nietypowej pogody?

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości