Gwiazdy

Sentymentalna podróż Renaty Dancewicz. "Jadłam na kredyt, bo nie miałam pieniędzy"

Gwiazdy

Renatę Dancewicz widzowie TVN-u doskonale znają z serialu "Na Wspólnej", w którym wciela się w rolę Weroniki. Natomiast w Dzień Dobry TVN aktorka zabrała nas ze sobą na wycieczkę do miejsc bliskich jej sercu. Z którym miastem jest związana? Gdzie stawiała swoje pierwsze kroki na scenie?

Wałbrzych okiem Renaty Dancewicz

Renata Dancewicz urodziła się w Lesznie, natomiast swoją karierę aktorską zaczynała w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. - Przyjechałem autostopem, bo nie miałam kasy. Wparowałam do gabinetu Wowo Bielickiego i powiedziałam, że zostałam wyrzucona ze szkoły i chciałabym zostać aktorką. On się uśmiechnął, porozmawiał ze mną chwilę. Powiedział, że co prawda mam krzywe zęby, no, ale dobra i zaangażował mnie – wspominała aktorka.

Uwielbiała przesiadywać w teatralnym bufecie, w którym odbywały się popremierowe imprezy, spotkania, aktorzy spożywali obiady. - Oczywiście jadłam na kredyt, bo nie miałam pieniędzy . Dopiero jak dostawałam wypłatę, to przychodziłam się rozliczyć. Zawsze było za dużo i próbowałam zbić ten kredyt. Kiedyś pan Adaś Wolański, który siedział w swoim pięknym, stylowym, francuskim bereciku, powiedział: "Mój Boże, jaka ona jest kobieca" . To był jeden z ładniejszych komplementów, jakie słyszałam – mówiła.

Renata Dancewicz wówczas zafascynowała się również bilardem. Swoje niewielkie zarobki przeznaczała na grę oraz jedzenie dla kota i papierosy. - Już nic więcej mi nie zostawało - podkreśliła. Mieszkała w budynku teatru. – Była taka legenda, że tutaj ktoś się powiesił. Oczywiście bałam się pójść do łazienki, barykadowałam się w pokoju - wyjawiła.

Zamek Książ w Wałbrzychu

Aktorka przyznała, że Wałbrzych na zawsze pozostanie w jej sercu. Tak samo jak Książ, gdzie leczyła swoje chandry. – Mam straszny sentyment. Lubię tutaj wracać, mieszkać i karmić koty. Już teraz niestety nie pali się kominków od kiedy był pożar w zamku, ale za moich starych czasów jeszcze tak było. To jest absolutnie miejsce magiczne i czarodziejskie - podsumowała.

Co o Renacie Dancewicz mówią jej przyjaciele z teatru? Dowiesz się tego z materiału wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl .

Zobacz także:

Justyna Steczkowska o planach muzycznych i śmierci mamy: "To było wzruszające i pełne miłości odejście na drugą stronę"

Justyna Kowalczyk o kondycji w ciąży. "Walczę o sprawność fizyczną i nie jest to żaden egoizm"

Cezary Pazura mówi o córce z pierwszego małżeństwa. Jaką relację ma z 32-letnią Anastazją?

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości