Quebonafide przechodzi do historii! Raper bije rekordy sprzedaży

Quebonafide Kuba Grabowski ROMANTIC PSYCHO

Zaledwie 2 tygodnie mijają od premiery najnowszej płyty Quebonafide, a raper ze swoim wydawnictwem zalicza sukces za sukcesem. Ostatnie zestawienie najchętniej kupowanych albumów w Polsce nie pozostawia złudzeń - popularny Quebo nie ma sobie równych.

Najnowsze zestawienie OLiS

W czwartek 16 kwietnia opublikowano zestawienie albumów z najwyższym wynikiem sprzedaży w Polsce w okresie od 3-9 kwietnia 2020 roku. Można było się spodziewać, że stawkę otworzy Quebonafide z najnowszą płytą "Romantic Psycho", która swoją premierę miała 1 kwietnia 2020. Nikt nie spodziewał się jednak, że pozostałe pozycje zajmą poprzednie produkcje Kuby Grabowskiego.
  1. 1Quebonafide – Romantic Psycho
  2. 2Quebonafide – Egzotyka
  3. 3Quebonafide – Ezoteryka
  4. 4Quequality / untitled01
  5. 5PRO8L3M – Art Brut 2
  6. 6Quebonafide i Quequality – Hip-Hop 2.0
  7. 7Testament – Titans Of Creation
  8. 8Płomień 81 – Szkoła 81
  9. 95 Seconds Of Summer – Calm
  10. 10Artur Rojek – Kundel.

Niepowtarzalny sukces Quebonafide

Jeden z nawiększych i najbardziej kontrowersyjnych happeningów promocyjnych w Polsce przyniósł niewiarygodny efekt. Quebonafide z płytą "Romantic Psycho" znalazł się na szczycie listy, jednak - jak się okazuje - fani chętnie wracali również do jego poprzednich albumów "Egzotyka" i "Ezoteryka", które zajęły kolejno 2. i 3. miejsce w zestawieniu OLiS. Co więcej, na 4. pozycji uplasował się krążek, który również wyszedł spod rąk Quebo. To płyta, którą Kuba wysyłał wszystkim tym, którzy nabyli "Romantic Psycho" w przedsprzedaży. Na 5. miejscu znalazła się płyta grupy Pro8l3m, a na 6. znów Quebonafide z tytułem "Hip-Hop 2.0".
W całej historii Oficjalnej Listy Sprzedaży nigdy wcześniej nie doszło do takiej sytuacji, aby jeden artysta znalazł się na pierwszych 3, a nawet 4 miejscach.

Rekord Quebonafide na Spotify

Bezkonkurencyjność w zestawieniu OLiS to nie jedyny sukces Quebonafide w ostatnim czasie. Artysta wypuszczając na rynek swoją najnowszą płytę "Romantic Psycho" pobił również rekord na Spotify. W zaledwie 24 godziny od momentu premiery krążka, utwory Quebo zostały odtworzone ponad 4,9 miliona razy, z czego 4,3 miliona - najnowsza produkcja.
Dotychczasowy rekord należał do Taco Hemingwaya, z którym Quebo się przyjaźni. W ubiegłym roku utwory z płyty Pocztówka z WWA, Lato ’19 były odsłuchane ponad 3,2 miliona razy w ciągu doby.
Ciekawostką jest również to, że obaj panowie rok wcześniej, w 2018, wspólnie ustanowili rekord na Spotify swoim projektem TACONAFIDE i albumem Soma 0,5 mg.
Zobacz też:
Autor: Bartosz Tomaszewski

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości