Gwiazdy

Piotr Sołoducha wspiera akcję charytatywną #koncertdlabohaterów

Gwiazdy

Już w sobotę, 4 kwietnia Player.pl wspólnie z Fundacją TVN „Nie jesteś sam” zorganizuje wyjątkowy charytatywny koncert online na żywo. Akcja jest podziękowaniem za heroiczną pracę lekarzy, pielęgniarek, ratowników, sanitariuszy oraz innych pracowników służb medycznych. W akcji wezmą udział znani artyści i muzycy. My porozmawialiśmy z jednym z nich, Piotrem Sołoduchą, wokalistą zespołu Enej.

Koncert charytatywny

Już 4 kwietnia 2020 roku o 20:00 na scenie, którą będzie zacisze własnego domu, wystąpią m.in. Sarsa, Maryla Rodowicz, Patrycja Markowska, Kasia Stankiewicz, Enej, Roksana Węgiel. Sobotnie wydarzenie będzie bezpłatne i dostępne dla wszystkich internautów podczas transmisji na żywo w Player.pl.

Podczas koncertu odbędzie się zbiórka na rzecz Fundacji TVN, która zgromadzone środki wykorzysta na walkę z koronawirusem. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup niezbędnych środków ochrony dla służb medycznych i ratunkowych, czyli kombinezonów, maseczek, gogli, przyłbic, rękawic, czepków.

W sobotni wieczór na połączeniu live zobaczymy wykon jednego z członków zespołu Enej, wokalisty, Piotra Sołoduchy. Jak przyznał muzyk, jest to piękna i wyjątkowa akcja, którą warto wspierać, by podziękować służbie zdrowia za wszystko, co dla nas robi. Ze względu na kwarantannę i brak technicznych możliwości zebrania się całego zespołu, podczas koncertu Piotr wystąpi sam. Wokalista zdradził, że towarzyszy mu lekki stres, gdyż po raz pierwszy zagra w tak niecodziennych warunkach. Ponadto zamiast akordeonu, zobaczymy go z gitarą. Jakie utwory wykona? Z pewnością usłyszymy „Kamień z napisem LOVE”.

Jest to bardzo wyjątkowy koncert i wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy zespół Enej rozdzieli się muzycznie, dlatego szlifuję warsztat na gitarze, ponieważ po raz pierwszy będę wykonywał jakąkolwiek piosenkę solo. Możliwe, że dołączy jeszcze basista, ale wszystko się tu waha

- powiedział Piotr.

Piotr Sołoducha w czasie kwarantanny

Artysta przyznał, że sytuacja jest dość nietypowa. Podczas domowej kwarantanny, Piotr tak jak każdy z nas, szuka pomysłu na zapełnienie wolnego czasu.

Ja nadrabiam zaległości, jeśli chodzi o ćwiczenie na instrumencie, oglądanie seriali, wymyślanie niestworzonych zabaw dla dziecka. Jest to piękny czas, więc szukajmy plusów dla nas wszystkich

– powiedział.

Rynek muzyczny po kwarantannie

Czas spędzony w domu sprzyja inspiracji, a artyści świadomi są, że kiedy wszytko wróci do normalności, rynek muzyczny może być mocno przepełniony. Festiwale, koncerty, nowe albumy i single. O ile jest to dobra wiadomość dla fanów, nieco gorsza staje się dla muzyków, którzy zmuszeni będą „walczyć” z rodzimą konkurencją.

Rozmawiamy wewnątrz zespołu, że pewnie w momencie, kiedy będą dostępne już koncerty, to tego materiału i płyt muzycznych będzie bardzo dużo. My również pracujemy. Płytę mamy gotową, ale data premiery jest nieznana. Dużo rzeczy zostało stworzonych, dużo jest na twardych dyskach, więc wydaje mi się, że komputery wszystkich muzyków w tym kraju będą pełne nowych pomysłów i brzmień

– powiedział Piotr.

Piotr specjalnie dla naszych widzów zrobił krótką zajawkę tego, co czeka nas w sobotni wieczór. Artysta zaśpiewał piosenkę "Kamień z napisem love".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości