Pectus i Kayah śpiewają Młynarskiego. „Ta płyta jest po to, żeby dodać otuchy”

Kayah i Pectus w Dzień Dobry TVN
Jesienią zeszłego roku odbyła się premiera drugiej płyty zespołu Pectus zawierającej duety z polskimi piosenkarkami. Tym razem gwizdy zaśpiewały nieznane dotąd teksty Wojciecha Młynarskiego. W projekcie wzięła udział Kayah, która jako jedyna wokalistka wystąpiła w obu wydawnictwach. W programie muzycy opowiedzieli o pracy nad utworem „Przejazdem” i towarzyszącym mu teledyskiem, którego premiera odbyła się w czasie kwarantanny.

Kayah i Pectus znów łączą siły

Kayah i Pectus to bez wątpienia największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Niedawno artyści ponownie połączyli siły w ramach płyty „Kobiety/Młynarski”, czego efektem jest utwór „Przejazdem”.

Granie z chłopakami jest wielką radochą. Robię to już drugi raz. Cieszę się, że im się to nie znudziło

– wyznała Kayah.

Lubimy razem wszystko robić. Lubimy się bawić, wyjeżdżać na Teneryfę, kręcić teledyski, gdzie w grudniu powstał przepiękny obrazek do piosenki „Przejazdem”

– dodała wokalistka.

Teledysk do utworu miał swoją premierę w marcu, w czasie kwarantanny i ma już ponad 600 tysięcy wyświetleń na YouTube.

Myślę, że większość z nas już tęskni za takimi małymi wyjazdami, przejazdami i oglądając ten teledysk mam nadzieję, że dajemy ludziom też trochę takiego poczucia, że chociaż troszeczkę się przenosimy w inną rzeczywistość

– wyjaśniła Kayah.

ZOBACZ: Pectus i Kayah razem na scenie Dzień Dobry TVN w piosence „Przejazdem”.

Młynarski w nowym wydaniu

W 2015 roku zespół Pectus zachwycił swoich fanów albumem „Kobiety”. Krążek ukazał się z okazji dziesięciolecia istnienia grupy i zyskał status złotej płyty. Album był hołdem dla kobiecej energii, piękna i siły. A ponieważ kobiecość to niewyczerpane źródło inspiracji, bracia Szczepanikowie stworzyli kolejną edycję projektu „Kobiety”. Tym razem Tomasz Szczepanik napisał muzykę do tekstów mistrza słowa Wojciecha Młynarskiego.

Dla mnie to była taka wielka przygoda dotknąć majstersztyku i tego fenomenu mistrza Wojciecha Młynarskiego. Oczywiście, udało nam się dzięki pomocy spadkobierców, przede wszystkim Agaty Młynarskiej

– przyznał Tomasz Szczepanik, zespół Pectus.

Ta płyta jest po to, żeby dodać otuchy wszystkim tym, którzy są smutni, przytłoczeni i nie widzą tego światełka w tunelu. Dzięki nam jest światełko

– podkreślił muzyk.

Bracia zaprosili do współpracy takie legendy polskiej sceny, jak Kayah, Alicja Majewska, Kasia Cerekwicka Natalia Szroeder, Małgorzata Ostrowska, Halina Mlynkova, Basia Kurdej-Szatan Towarzyszą, Kasia Popowska, Magda Umer oraz dziewczyny z zespołu Tulia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Pectus połączył siły z Kasią Cerekwicką. Na naszej scenie magiczny efekt ich spotkania

Pectus wspomina Wojciecha Młynarskiego. „Zdobyliśmy dziesięć wyjątkowych wierszy, które nigdy nie miały melodii”

Viki Gabor w duecie z Kayah. Piosenka "Ramię w ramię". Zobacz teledysk

Autor: Agata Polak

podziel się:

Pozostałe wiadomości