Gwiazdy

Oscary 2022. Kto zaśpiewa na prestiżowej gali?

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba

Już 27 marca odbędzie się najważniejsza gala przemysłu filmowego. Na tegorocznych Oscarach nie zabraknie wielkich gwiazd, a także znakomitych występów. Wiemy, jacy artyści zaprezentują swoje utwory.

Atrakcje podczas Oscarów

Widzów tegorocznych Oscarów może czekać wiele niespodzianek. Na scenie wśród osób wręczających nagrody pojawią się m.in. Lady Gada, John Travolta, Mila Kunis, Anthony Hopkins czy Lily James. Ponadto jedną z trzech prowadzących (obok Wandy Sykes i Reginy Hall) będzie tym razem Amy Schumer. Komediantka zapowiedziała już żarty nawiązujące do obecnej sytuacji na świecie. Zaproponowała także, by podczas gali przemawiał Wołodymyr Zełenski, który jeszcze kilka lat temu był aktorem. Artystka uważa bowiem, że fakt posiadania ogromnej liczby widzów przed telewizorami na całym świecie, powinien być wykorzystany do nagłośnienia sytuacji w Ukrainie.

- Zasugerowałam, że chciałabym znaleźć sposób na połączenie z Zełenskim przez satelitę czy coś podobnego. Myślę, że warto to zrobić, bo galę obejrzy mnóstwo osób. (...) Nie boję się takiego posunięcia, ale to nie ja jestem producentem Oscarów, więc decyzja nie należy do mnie - mówiła Amy Schumer w programie Drew Barrymore.

Kto zaśpiewa na Oscarach?

Nie zabraknie także występów artystów nominowanych do statuetki w kategorii "najlepsza piosenka oryginalna". Na gali pojawią się Billie Eilish i FINNEAS, którzy otrzymali nominację za utwór "No Time To Die" z filmu "Nie czas umierać", Sebastián Yatra za "Dos Oruguitas" z bijącej rekordy popularności ścieżki dźwiękowej do filmu "Nasze magiczne Encanto", Van Morrison za "Down To Joy" z filmu "Belfast", Diane Warren za "Somehow You Do" z filmu "Four Good Days", a także Beyonce za utwór "Be Alive" z filmu "King Richard: Zwycięska rodzina".

Podczas gali wręczenia Oscarów, która odbędzie się 27 marca w Dolby Theatre w Hollywood, na żywo zaprezentują się niemal wszyscy artyści nominowani w powyższej kategorii. Na scenie zabraknie jedynie Vana Morrisona, który musiał zrezygnować z występu podczas ceremonii z powodu konfliktu terminów. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: cover video/x-news

Pozostałe wiadomości