Gwiazdy

Zespół Kombii po 5 latach powraca z nową płytą. Jedna z piosenek ma ważne przesłanie

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Kombii wraca z nową płytą
Dzień Dobry TVNKombii wraca z nową płytą

Wierni fani Kombii długo czekali na ten moment. Apetyt na nową płytę wzrósł wraz z wydaniem trzech singli. Wreszcie 3 września na rynku muzycznym pojawił się album pt. "5". Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk w Dzień Dobry TVN opowiedzieli, skąd czerpali inspiracje do tworzenia piosenek.

Kombii w nowej odsłonie

Po pięciu latach przerwy do sklepów muzycznych i serwisów cyfrowych trafił nowy album kultowego zespołu Kombii. Muzycy dołożyli wszelkich starań, by piosenki spodobały się słuchaczom.

- Pracowaliśmy nad nią dość długo. Jeszcze to wszystko wydłużył czas pandemii, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. To pozwoliło nam ją bardzo dobrze dopracować - powiedział Waldemar Tkaczyk.

Grzegorz Skawiński dodał, że płyta pt. "5" składa się z dwóch różniących się brzmieniem części. - Jedna jest taka z lat 80., która trochę przypomina nasze dawne wykonania, czyli jest mocno syntetyczna, funkująca, trochę taneczna, a druga poprockowa, bardziej gitarowa - dodał wokalista.

Jak zespół przygotowywał się do nowej muzycznej odsłony? - Rozmawiamy dużo, dyskutujemy, zastanawiamy się co i jak zrobić. Staramy się, by z płyty na płytę był postęp. Nawet, gdy wracamy do pewnych wzorców, zasugerujemy się czymś, to staramy się, żeby to unosić w przyszłość - stwierdził Skawiński.

Kombii ruszy w trasę koncertową?

Zwykle po premierzy płyty muzycy ruszają w trasę, by promować nowe utwory i spotykać się na żywo ze słuchaczami. Jednak jak się okazuje, w czasie pandemii trudno zaplanować występy przed publicznością.

- Sprawa jest dynamiczna, rozwojowa. Niestety, ze względów sanitarnych wiele koncertów zostało ponownie przeniesionych. Mamy przed sobą takie imprezy, które są przekładane od dwóch lat. Mieliśmy zagrać 18 września w Londynie. Koncert już jest przełożony, bo weszły nowe obostrzenia. W związku z tym część ludzi, która kupiła bilety, nie będzie mogła wejść - zauważył Grzegorz.

Zespół Kombii na scenie Dzień Dobry TVN zagrał najnowszy singiel "Miłość znajdzie nas". To poprockowa kompozycja wyprodukowana przez Marcina Limka, skomponowana przez Archie Szevsky’ego, z tekstem Waldemara Tkaczyka. Piosenka opowiada o tym, że w trudnych czasach tylko miłość może nas uratować i ochronić przed złem.

Zobacz wideo: Kombii w piosence "Miłość znajdzie nas"

Kombii w piosence „Miłość znajdzie nas” - poprawka
Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa/East News

Pozostałe wiadomości