Mija 11 lat od śmierci Ireny Jarockiej. Jaka prywatnie była ikona polskiej piosenki?

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
kobieta.wp.pl

Mija 11 lat od śmierci Ireny Jarockiej. 21 stycznia 2012 roku artystka przegrała walkę z glejakiem mózgu. Była jedną z największych gwiazd polskiej sceny. W 2017 roku powstała książka "Nie wrócą te lata. Autobiografia i listy do męża" autorstwa Marioli Pryzwan. Dzięki temu jej fani mogli przekonać się, jaka była prywatnie.

Irena Jarocka - życie zawodowe

Irena Jarocka była piosenkarką i aktorką. Koncertowała w kraju, ale też za granicą. Zadebiutowała w 1965 roku na scenie klubu "Rudy Kot" w Gdańsku. Swój pierwszy album zatytułowany "W cieniu dobrego drzewa" wydała w 1974 roku. To właśnie z tej płyty pochodzą takie przeboje, jak "Nie wrócą te lata", "Motylem jestem" i "Wymyśliłam cię".

"Inspirujące kobiety"

Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Inspirujące Kobiety Olga LegoszDzień Dobry TVN Online
wideo 2/5

W 2018 roku nagrała płytę pt. "Małe rzeczy", a w 2010 roku przy współpracy z Michaelem Boltonem powstał jej ostatni utwór "Break Free". Na swoim koncie miała wiele prestiżowych nagród i odznaczeń, jednak jak pisała w listach do ukochanego Michała Sobolewskiego, doskwierała jej samotność.

- Jak żyć, by sprostać swoim ambicjom, a przy tym być zdrowym, szczęśliwym? Jestem szczęśliwa, ale to jest osobny rozdział z Tobą. Natomiast za mało pracuję nad sobą, w jakimś sensie stanęłam w miejscu. Znam sposób na takie apatie, ale nie mam teraz siły na siebie. Nigdy nie byłam leniuszkiem, nie lubię bezczynności, ale zawsze znajduję sobie zajęcia takie, które mi sprawiają przyjemność, a zaniedbuję te, które muszę robić - napisała Jarocka w liście.

Z Trenton pisała też o ogromnym zmęczeniu, które jej towarzyszy. - Mamy teraz bardzo ciężkie dni. Bardzo długie jazdy autobusem i koncerty. Jestem już naprawdę zmęczona. Koszmary mnie nie opuszczają, zacznę od dziś spać przy świetle. Od zmian ciśnienia ciągle boli mnie głowa. Dobrze, że tu trudno dostać koniak, bo chyba rozpiłabym się.

Irena Jarocka - życie prywatne

"Nie wrócą te lata" to książka opracowana przez Mariolę Pryzwan, zawierająca intymne, prywatne listy gwiazdy do jej drugiego męża, informatyka Michała Sobolewskiego. Był to ich sposób na kontakt, w trakcie zagranicznych podróży artystki. Opisywała przede wszystkim swoją codzienność. Raz napisała o tym, że tak pochłonęło ją nowe hobby, że zapomniała o ukochanym.

- Zaniedbałam Cię, Kochanie, zdradziłam dla – kilimu. W poniedziałek kupiłam wzór na kilim i zaczęłam go dziergać. Tak się w to wciągnęłam, że nie miałam, kiedy pisać Ci sprawozdań. Odłożyłam go teraz na chwilę, byś nie pomyślał, że zupełnie o Tobie zapomniałam - tłumaczyła w liście.

Michał Sobolewski w 2021 roku udzielił wywiadu gazecie Fakt, w którym opowiedział, jakie relacje prywatne i zawodowe ich łączyły. - Wspieraliśmy się nawzajem w życiu. Gdy pojawiały się jakiekolwiek problemy, zawsze staraliśmy się zrozumieć istotę sprawy. Zawodowo byliśmy niezależni i samodzielni. Ona dobrze wiedziała, czego chce od życia. Radziła się oczywiście, głównie by poznać opinie innych i zrozumieć istniejące alternatywy, odmienne od jej punktu widzenia. Gdy czuła się nieswojo, podchodziła do mnie ze słowami "przytul mnie", chciała wtedy szczerze porozmawiać - powiedział.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: kobieta.wp.pl

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz KRUPA/East News

Pozostałe wiadomości