Gwiazdy

Michał Szpak w przejmującej wersji "Nie pytaj o Polskę". Utwór został zadedykowany naszym widzom

Gwiazdy

Player.pl

Podczas wyjątkowego koncertu jubileuszowego TVN24 #NASZE20LECIE na Top of the Top Sopot Festival 2021 usłyszeliśmy wiele znakomitych piosenek, które zostały wykonane przez gwiazdy polskiej estrady. Utwór "Nie pytaj o Polskę" z repertuaru Obywatela G.C. w wyjątkowy sposób zaprezentował Michał Szpak.

Top of the Top Sopot Festival 2021. Michał Szpak zaśpiewał "Nie pytaj o Polskę"

To był szczególny czas. Trzy dni festiwalu Top of the Top zapewnił nam wiele godzin znakomitej muzyki w wyjątkowych aranżacjach. Zwieńczeniem był koncert jubileuszowy TVN24 #NASZE20LECIE, w trakcie którego usłyszeliśmy utwory, które z różnych powodów zapisały się na kartach naszej historii.

Metaforyczny tekst piosenki "Nie pytaj o Polskę" zaśpiewał Michał Szpak, który na scenie w Operze Leśnej zaskoczył nie tylko interpretacją, ale tez swoją stylizacją. Wokalista wybrał na ten wieczór czarny total look złożony ze spodni zwężanych ku dołowi przywodzących na myśl alladynki i modnej krótkiej marynarki, do której przypięty był orzeł z polskiego godła. Na stopach miał czarne buty na wysokim obcasie, a na twarz opadała czarna, koronkowa woalka zakrywająca napisy i łzy narysowane na twarzy Michała.

- To będzie dla mnie ciężkie, bo nigdy nie posługiwałem się takim repertuarem i sam jestem ciekaw, jak to wyjdzie - mówił przed występem artysta.

Dedykacja dla widzów TVN Grupy Discovery

"Nie pytaj o Polskę" to utwór, który kojarzony jest z silną manifestacją tożsamości narodowej. Napisał ją Grzegorz Ciechowski, który opisał w niej Polaków, jako ludzi zmęczonych, znudzonych życiem i własną pracą. Żyją w kraju, w którym szerzy się bieda, bezrobocie, alkoholizm, przestępczość i inne patologie. Ostatecznie autor stara się znaleźć pozytywną stronę bycia obywatelem.

Przy okazji jubileuszu TVN24, to właśnie "Nie pytaj o Polskę" wybraliśmy jako tę piosenkę, którą szczególnie chcielibyśmy zadedykować naszym widzom. - To ten utwór został zadedykowany wszystkim widzom, którzy zawsze udzielają nam wsparcia, a szczególnie w ostatnich latach. Bardzo, bardzo serdecznie za to dziękujemy - powiedział ze sceny w Operze Leśnej Tomasz Sianecki, który razem z Dorotą Gardias prowadził tę część koncertu.

Tego wieczoru odbyła się również zbiórka funduszy na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Aby pomóc, wystarczy wysłać SMS POMAGAM na 7126 (koszt 1, 23 z VAT), BLiK numer 509 559 966, skorzystać z PayU, PayPro (przelewy24) lub płatności online na stronie fundacja.tvn.pl/wplac-online/ .

Zobacz wideo: Michał Szpak o swoim związku z TVN

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości