Gwiazdy

Michał Pepol wydaje płytę z nieznanymi piosenkami Kory. Do sieci trafił kolejny singiel

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
Materiał prasowy Agora Music
Nowa Kora w pośmiertnej nieskończoności!

28 lipca 2018 roku opuściła nas jedna z największych ikon polskiej muzyki – Kora. Michał Pepol, by uczcić pamięć artystki, wydał kolejny singiel - "Nirwana Kory". Premiera całego albumu z piosenkami Maanamu już w sierpniu. - Kora byłaby pewnie zaskoczona, a zarazem szczęśliwa, że jej twórczość została w tak szlachetny sposób wykorzystana. I że może na nowo żyć w pośmiertnej nieskończoności – powiedział Kamil Sipowicz.

Twórczość Kory na nowo

Pamięć o legendarnej artystce nie słabnie, a kolejne pokolenia sięgają po jej utwory. Już niebawem ukaże się wyjątkowy projekt Michała Pepola, płyta "KCKM", a na niej piosenki, których do tej pory nikt nie odkrył. To właśnie temu artyście 3 lata temu zaufał Kamil Sipowicz i przekazał kilkadziesiąt nieznanych nagrań Kory z różnych miejsc i lat. Jesteście ciekawi? Do sieci właśnie trafił kolejny singiel.

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

- "Nirwana Kory" to jest sto procent Kory w Korze, sama Kora i tylko Kora. To przypadek, choć może zadziałała tu jednak jakaś "hoża mojra", bo jest to ósmy utwór na płycie zbudowany z ośmiu utworów Maanamu, a wiemy, jak wiele ósemek było ważnych w życiu i po śmierci artystki – czytamy w informacji prasowej.

Do najnowszego utworu powstał także teledysk, w którym wykorzystane zostały filmy z domowego archiwum Kamila Sipowicza. W klipie możemy zatem zobaczyć nigdy niepublikowane prywatne nagrania z lat 90. z wakacji w meksykańskim Cancun.

Premiera albumu "Kora ∞" zaplanowana jest na 31 sierpnia.

Michał Pepol - kto to?

Wiolonczelista, współzałożyciel Royal String Quartet, producent, autor muzyki teatralnej, psychofan Kory – Michał Pepol, korzystając z prywatnych, nigdy niewydanych materiałów fonograficznych Kory Jackowskiej, przepuścił je przez własną muzyczną wyobraźnię.  

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: Materiał prasowy Agora Music

Źródło zdjęcia głównego: Materiał prasowy

Pozostałe wiadomości