Gwiazdy

Mata skomentował swoje zatrzymanie przez policję. Zaapelował o depenalizację marihuany

Gwiazdy

Autor:
Izabela
Dorf
Michał Matczak, Mata

Podczas gali Bestsellery Empiku 2021 Mata odebrał nagrodę w kategorii Muzyka Rap & hip-hop. W trakcie wystąpienia postanowił skomentować doniesienia dotyczące jego zatrzymania przez policję. Co powiedział muzyk?

Mata zatrzymany za posiadanie narkotyków

Pod koniec stycznia tego roku raper został zatrzymany przez patrol policji. Do zdarzenia doszło na ul. Okolskiej na warszawskim Mokotowie. Muzykowi towarzyszył znajomy. - Po godzinie 23 przechodzili tamtędy dwaj mężczyźni - w wieku 21 i 24 lat - i ze względu na późną porę wzbudzili oni podejrzenia policjantów. Na widok patrolu policyjnego mężczyźni zaczęli oddalać się szybkim krokiem. Policjanci podjęli prewencyjną kontrolę i legitymowanie - zrelacjonowała Iwona Kijowska z mokotowskiej komendy.

Mata miał mieć przy sobie woreczek z marihuaną za co usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Bestsellery Empiku 2021. Mata o swoim zatrzymaniu

Podczas odbierania statuetki za najlepszy album w kategorii "Rap i hip hop" Mata postanowił skomentować swoje zatrzymanie. - Maty dzisiaj niestety nie mogło być z nami, ale jestem ja, Skute Bobo. Słuchajcie, chciałem powiedzieć coś. Ja dwa tygodnie temu zostałem złapany za posiadanie marihuany. No i to jest taki żywy temat ostatnio. Chciałem coś skomentować i zdementować tak naprawdę. No wiele osób uważa, że to była jakaś akcja promocyjna itd. Ja chciałem powiedzieć, że to nie było akcja promocyjna. Po prostu byłem w pracy cały dzień. Skończyłem pracę, pojechałem z kolegą na piłkę, no i chcieliśmy pograć w piłkę, z kolegami trochę się wyluzować i po prostu złapali nas panowie policjanci - wyjaśnił.

Następnie raper zaapelował o depenalizację marihuany. Marihuana - cała Polska jest w niej zakochana. Chcę nagłośnić ten temat i dążyć do depenalizacji tego narkotyku w kraju. Dla wielu muzyków jest to inspiracja. Proszę fanów o przyłączenia się do walki o depenalizację marihuany - powiedział.

Do jego apelu przyłączyło się kilku artystów, m.in. Artur Rojek, Vito Bambino i Maja Ostaszewska. - Przyłączam się do stanowiska Maty - stwierdził ten pierwszy, a drugi dodał: Ja też podpiszę tę petycję.

Zobacz także:

Autor:Izabela Dorf

Pozostałe wiadomości