Gwiazdy

Maria Dębska wcieliła się w polską gwiazdę - symbol seksu. Na taką rolę aktorki czekają latami

Gwiazdy

Projekt bez tytułu - 2021-08-08T065037.922_Easy-Resize.com.jpg

To może być życiowa rola dla Marii Dębskiej. Wcielenie się w postać niezwykle kontrowersyjną, ociekającą nie tylko seksapilem, ale też charyzmą, jest ogromnym zawodowym wyzwaniem. Film o Kalinie Jędrusik już wkrótce trafi do kin i wówczas fani sami będą mogli przekonać się, czy Dębska podołała roli "polskiej Marilyn Monroe".

Film o Kalinie Jędrusik - kim była?

Kalina Jędrusik zmarła 30 lat temu, 7 sierpnia 1991 r. Okrągła rocznica śmierci to doskonała okazja do przypomnienia barwnego życia polskiej gwiazdy, porównywanej do amerykańskiej Marilyn Monroe.

Niedawno powstała również biografia napisana przez Ulę Ryciak, pt. "Niemoralna. Kalina". To właśnie z niej możemy dowiedzieć się, że artystka miała życie z rozmachem. Organizowała wystawne kolacje, z których robiła dzieła sztuki, a także była w otwartym związku ze Stanisławem Dygatem - oboje mieli wielu innych partnerów, jednocześnie pozostając nadal w relacji.

Jędrusik miała cięty język i lubiła prowokować. Z tego powodu, w latach 60. grała jedynie nic nieznaczące epizody, czego bardzo długo żałowała. Jej życie prywatne pozostawiało wiele do życzenia. Po pierwszym poronieniu udało jej się w niedługim czasie zajść w ciążę i urodzić dziecko, które zmarło po kilku dniach.

Najbardziej znana jest z wykonania utworu "Bo we mnie jest seks", po nim okrzyknięta została symbolem seksu. Przez sześć lat występowała także w Kabarecie Starszych Panów, a jej scena z Olbrychskim w "Ziemi obiecanej" przeszła do historii jako: "ostra, rubaszna, cudownie wulgarna, absolutnie bezpruderyjna".

Barwne życie Kaliny Jędrusik zostanie ukazane w filmie, w którym główną rolę otrzymała Maria Dębska. "Bo we mnie jest seks" wyreżyserowała Katarzyna Klimkiewicz, która wraz z Patrycją Mnich odpowiada także za scenariusz.

Maria Dębska w filmie o Kalinie Jędrusik

Maria Dębska ukończyła wydział aktorski Szkoły Filmowej w Łodzi w 2017 roku. Urodziła się 22 maja 1991 roku w Warszawie. Jest córką Kingi Dębskiej, reżyserki filmów takich jak m.in. ''Moje córki krowy'' czy ''Plan B''.

Obok Dębskiej w filmie pojawią się również: Leszek Lichota, który zagrał prozaika i męża aktorki, Stanisława Dygata, a także piosenkarz Krzysztof Zalewski, który wcielił się w Lucka, młodego kochanka artystki. Na ekranie, wydarzeniom z życia Jędrusik towarzyszyć będzie atmosfera szalonej zabawy środowiska ówczesnej śmietanki towarzyskiej.

O wyborze właśnie Marii na odtwórczynię Kaliny Jędrusik zdecydowało nie tylko wyjątkowe podobieństwo, jak zaznaczył współautor scenariusza Łukasz Maciejewski.

- Ma w sobie dokładnie to, co przesądziło o sukcesie, ale i o tajemnicy Jędrusik. Ten wamp miał jeszcze serce. I w tym sercu biła muzyka. Muzykalność "kalinowości". Marysia ma trochę z Kaliny. Uroda, wiadomo, muzykalność, oczywiście, ale jeszcze chyba i to serce właśnie. Kalina już zawsze będzie z nią. W przyszłości zagra jeszcze wiele pięknych, ważnych ról, i w kinie, i w teatrze, ale to Kalina będzie punktem odniesienia. Takie propozycje nie zdarzają się wszak często - powiedział w jednym z wywiadów.

Kinowa premiera filmu "Bo we mnie jest seks" została zaplanowana na 12 listopada.

Zobacz także:

30. rocznica śmierci Kaliny Jędrusik: “Czuła się jak ptak, któremu komunistyczna klatka połamała skrzydła”

Kalina Jędrusik, jakiej nie znamy. "Stworzyła wizerunek seksbomby, bo sądziła, że to jest recepta na szczęście i miłość"

Maria Dębska i Marcin Bosak w romantycznej podróży poślubnej. Dokąd wybrali się małżonkowie?

Zobacz wideo: Kalina Jędrusik – legenda i prowokatorka

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Pozostałe wiadomości