Finał serialu "Szadź". Maciej Stuhr: "Najprawdziwsze zło dlatego jest straszliwe, bo jest pociągające"

Maciej Stuhr i Katarzyna Błażejewska-Stuhr w Dzień Dobry TVN
Maciej Stuhr jako zabójca kobiet. Od kilku tygodni śledzimy zbrodnie serialowego Piotra Wolnickiego i tropiącej go policjantki. Przed nami ostatni odcinek „Szadzi". "Któż wzbudza u widza więcej emocji niż seryjny morderca" - przyznaje aktor, a jego żona ujawnia, jaki jest w domu.

Maciej Stuhr o roli w serialu "Szadź"

"Szadź" to nowa produkcja w serwisie Player.pl. W serialu tym Maciej Stuhr zadebiutował jako seryjny morderca.

Najprawdziwsze zło dlatego jest straszliwe, bo jest pociągające. Gdyby tylko było straszliwe i odstręczające, byłoby z nim mniej kłopotu. Największa szatańska sztuczka polega na tym, że często zło przyciąga, również aktorów do grania takich ról

- przyznaje serialowy Piotr Wolnicki w rozmowie z Dzień Dobry TVN. Jego zdaniem, większość aktorów marzy o zagraniu takiej roli.

My aktorzy uwielbiamy generować ludzkie emocje. A któż wzbudza u widza więcej emocji niż seryjny morderca

- mówi Maciej Stuhr.

Prywatnie, w domu jest mruczkiem - zdradza żona aktora.

Nie odzywa się, tylko gdzieś znika i przemyka się chyłkiem. Tak że to jest trochę Maciej, a nie rola

- żartuje Katarzyna Błażejewska-Stuhr.

Katarzyna Błażejewska-Stuhr o hejcie

Maciej Stuhr często wypowiada się na temat sytuacji społeczno-politycznej w kraju i komentuje bieżące wydarzenia. Jego żona niedawno wspomniała w Internecie o hejcie, który w związku z tym ich dotyka.

Mam dość. Gróźb, telefonów w środku nocy i oszczerczych, zakłamanych nagłówków, które przyciągają czytelników. Jeżeli są ludzie gotowi zwyzywać nas na ulicy, to ja mówię stop

- napisała na Instagramie Katarzyna Błażejewska-Stuhr. Dlatego, jak żartowała, postanowiła założyć mężowi kaganiec.

Oczywiście, Maciek może mówić wszystko, co chce

- zapewniała żona aktora w Dzień Dobry TVN.

"Szadź" - fabuła

Na obrzeżach Opola w okrutny sposób zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Dochodzenie wykazuje, że była jedną z wielu ofiar seryjnego zabójcy. Na miejscu zbrodni pojawia się komisarz Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska). Policjantka nie zdaje sobie jednak sprawy, że jej udział w śledztwie nie jest przypadkowy. Czy zdoła dotrzeć do mordercy, zanim ten wybierze kolejną ofiarę?

"Szadź" - opis serialu

Siedmioodcinkowy thriller z wątkiem kryminalnym w tle. W tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, a motywy jego działania. Co łączy sprawcę z komisarz prowadzącą śledztwo? Dlaczego wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny? Wyścig z czasem trwa. Czy komisarz Polkowska trafi na ślad mordercy i zapobiegnie kolejnym zbrodniom? Każdy odcinek odkryje przed widzami część prawdy o tym, co łączy policjantkę z Piotrem Wolnickim (Maciej Stuhr) – religioznawcą, pozornie wzorowym mężem i ojcem, który w okrutny sposób pozbawia życia swoje ofiary!

"Szadź" - obsada

W serialu występuje plejada gwiazd, m.in. Maciej Stuhr ("Belfer", "Pisarze", "Polityka"), Aleksandra Popławska ("Wataha", "Kobiety Mafii"), Cezary Łukaszewicz ("Kruk. Szepty słychać po zmroku"), Bartosz Gelner ("Legiony"), Anna Cieślak ("Na Wspólnej") i Emma Giegżno ("Na bank się uda").

"Szadź" - gdzie oglądać?

Serial „Szadź” dostępny jest na platformie player.pl. Premiera pierwszego odcinka odbyła się 30 kwietnia 2020 roku. Finałowy odcinek będzie miał premierę 11 czerwca.

Zobacz też:

Skąd moda na seriale kryminalne? Gwiazda "Szadzi", Maciej Stuhr: "Szukamy w nich odpowiedzi na pytanie, skąd bierze się zło"

Maciej Stuhr seryjnym mordercą. „Ta postać była przeze mnie oczekiwana przez co najmniej 20 lat” - serial „Szadź” od dziś na Player.pl

Maciej Stuhr o przygotowaniach do roli mordercy w serialu "Szadź": "Nie odcinałem kończyn pięknym kobietom"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Luiza Bebłot

podziel się:

Pozostałe wiadomości