Książę Harry wydaje książkę: "Jestem podekscytowany, że ludzie dowiedzą się jaka jest prawda". Co na to Królowa?

książę Harry, czarno-białe zdjęcie
cover video/x-news
Informacje o kolejnych planach księcia Harry'ego i jego żony, Meghan Markle zelektryzowały opinię publiczną. Zapowiedź biografii niepokornego royalsa wywołała kolejne fale spekulacji i domysłów. Do mediów przedostały się informacje o zawrotnej sumie, którą zaproponowano bratu następcy brytyjskiego tronu za spisanie swoich wspomnień. Co na to Królowa Elżbieta II i pozostali członkowie rodziny królewskiej?

Kiedy Harry i Meghan ogłosili, że zamierzają zrezygnować z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej w marcu 2020 roku argumentowali swoją decyzję nagonką medialną i chęcią życia z dala od taboidów i paparazzi. Tuż po ostatnim publicznym wystąpieniu przeprowadzili się najpierw do Kanady, a niedługo później do Santa Barbara w Kalifornii.

Wywiad Harry'ego i Meghan

Kolejnym, po informacji o rezygnacji z pracy na rzecz brytyjskiej rodziny królewskiej ciosem wymierzonym w bliskich Harry'ego był słynny wywiad którego udzielili Oprah Winfrey. Oskarżenia o zaniedbania i rasizm stały się poważną rysą wizerunkową dla Elżbiety II i jej rodziny. I choć niektórzy obserwując to, co działo się na Zamku Windsor w czasie pogrzebu Księcia Edynburda i tuż po nim nabrali nadziei, że być może te relacje uda się jeszcze naprawić, już chwilę później stracili ją ponownie. Harry na początku maja br. udzielił kolejnego wywiadu, w którym opowiadał między innymi o traumach związanych z życiem na brytyjskim dworze.

Książę Harry wydaje książkę

Wydawnictwo Penguin Random House poinformowało, że Harry zamierza wydać swoje wspomnienia. Ma to być intymny i szczery pamiętnik. Markus Dohle, jeden z właścicieli powiedział w wywiadzie:

Jako książę, żołnierz i orędownik spraw społecznych, Harry dał się poznać jako światowy lider znany ze swojej odwagi i otwartości. Z tego właśnie powodu cieszymy się , że będziemy mogli opublikować jego szczerą i poruszającą historię

Za pośrednictwem Instagrama, Harry wydał oświadczenie w sprawie książki:

Piszę to nie jako książę, którym się urodziłem, ale jako człowiek, którym się stałem. Przez lata nosiłem wiele nakryć głowy – dosłownie i w przenośni. Mam nadzieję, że opowiadając swoją historię, ze wszystkimi wzlotami i upadkami, popełnionymi błędami i wyciągniętymi wnioskami, pokażę, że bez względu na nasze pochodzenie mamy ze sobą więcej wspólnego niż mogłoby się wydawać. Jestem wdzięczny za możliwość podzielenia się tym, czego nauczyłem się w ciągu mojego dotychczasowego życia, a zarazem podekscytowany faktem, że ludzie będą mogli dowiedzieć się z pierwszej ręki, jaka jest prawda

Książka premierę będzie miała w drugiej połowie 2022 roku. Rodzina Królewska zdecydowała się na zwięzły komentarz. Rzecznik Pałacu w rozmowie z magazynem "People" przekazał, że Harry nie oczekuje zgody na publikację ze strony rodziny.

Wszelkie wyjaśnienia dotyczące książki byłyby tylko pytaniem do księcia i księżnej Sussex

Sytuacja w rodzinie królewskiej wydaje się być już na tyle poważna, że spekuluje się o odwołaniu zaproszenia dla Sussexów na Platynowy Jubileusz Królowej. Dziennikarze i miłośnicy brytyjskiej monarchii zastanawiają się też, czy Harry i Meghan, jeśli pojawią się na uroczystości, zabiorą ze sobą dzieci. Królowa wciąż nie poznała swojej najmłodszej prawnuczki- Lilibet Diany.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Meghan i Harry chcą ochrzcić córkę w Windsorze? Zależy im na obecności królowej

Autor: Karolina Kubicka

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz
Materiał promocyjny

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz