Gwiazdy

Karolina Gorczyca o zdrowiu psychicznym. "Warto spojrzeć na problemy dnia codziennego z góry"

Gwiazdy

Autor:
Martyna
Trębacz
Tomasz Urbanek/East News

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego Karolina Gorczyca zamieściła na Instagramie post, w którym zdradza swoje sposoby na radzenie sobie ze stresem i problemami. Okazuje się, że aktorka ma konkretną metodę na pokonywanie trudności, którą są górskie wędrówki. "Każdy krok sprzyja przemyśleniom" – napisała gwiazda. 

Karolina Gorczyca i Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Coraz więcej znanych osób stara się nagłaśniać i uświadamiać innym, jak wiele osób, zarówno dorosłych jak i dzieci boryka się z chorobami natury psychicznej. Na swoim Instagramie temat ten poruszyła Karolina Gorczyca:

Dziś Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Moją spontaniczną wędrówkę po górach dedykuję wszystkim zestresowanym i zabieganym, ale również młodzieży oraz ich rodzicom. Bo problem wśród młodzieży również jest bardzo poważny.

Jednocześnie aktorka przyznała, że sama wie, jak trudno w codziennym życiu unikać stresu i dbać o kondycję psychiczną. Gwiazda zwróciła uwagę, że oprócz snu, ważnym czynnikiem, który wpływa na nasze zdrowie psychiczne, jest sport.

Higieniczny tryb życia, aktywność fizyczna i sen pomagają radzić sobie z przewlekłym stresem i długotrwałym brakiem wypoczynku. Wiemy o tym, a jednak często zapominamy praktykować, bo musimy pędzić, nadrabiać zaległości, zdążyć przed czasem, wykazać się, nie zawalić, zdobyć wynik, zarobić więcej. 

Karolina Gorczyca o pieszych wędrówkach i walce ze stresem

Nie jest tajemnicą, że stres i przemęczenie wpływają bardzo negatywnie na nasze zdrowie. Dlatego tak ważne jest, żeby znaleźć własny sposób, który pozwoli nabrać siły i odreagować codzienne problemy. W przypadku Karoliny Gorczycy najlepiej sprawdzają się… górskie wędrówki. 

Czasami warto spojrzeć na problemy i sprawy dnia codziennego z góry. Dosłownie i w przenośni. Moim antidotum by odreagować stres i naładować akumulatory są górskie wędrówki. Każdy krok sprzyja przemyśleniom. Można rozmawiać, można milczeć, trudno nie poddać się refleksjom, można się zmęczyć i zachwycić pięknem. Tak dbam o formę fizyczną, ale przede wszystkim o zdrowie psychiczne.

Gwiazda zdradziła także własny przepis na wyczerpującą wędrówkę, która pozwala zapomnieć o problemach i tym samym skutecznie zadbać o zdrowie fizyczne i psychiczne. 

Podaję przepis na rekreacyjną, ale wymagającą wędrówkę (idealna dla rodzin i młodzieży): strat z Kir na Ciemniak (2096) i w stronę Czerwonych Wierchów - spacer przepiękną granią na wysokości 2000 m, skąd widok jest obłędny na Tatry polskie po jednej i słowackie po drugiej stronie, aż do Kasprowego Wierchu, z którego schodzimy do Kuźnic. Trasa ma 20 km, 4 dwutysięczniki, wymaga 9 godzin wędrówki. Jest dużo czasu do rozmów, przemyśleń, bycia razem, a na dodatek można spalić 4000 kalorii 

Pod postem aktorki pojawiło się wiele komentarzy w których fani podzielili się własnymi doświadczeniami z górskich wędrówek. "Przepiękna trasa! Dla mnie była dość ciężka. Jak doszłam do Kasprowego to aż się poryczałam z nadmiaru emocji", "Moja tegoroczna trasa cudowne chwile, reset totalny, piękne widoki", "Oj tak to prawda, można dużo przemyśleć, odpocząć psychicznie, zmęczyć się, ale tak pozytywnie..." – pisali internauci.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego Jak zredukować stres i zadbać o zdrowie psychiczne?
Dzień Dobry TVN

Autor:Martyna Trębacz

Pozostałe wiadomości