Gwiazdy

Karolina Bielawska jest najpiękniejszą kobietą świata. Czy jest zakochana? "To stałe pytanie"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Najpiękniejsza kobieta świata jest łodzianką
Najpiękniejsza kobieta świata jest łodzianką Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Karolina Bielawska najpierw wygrała konkurs Miss Polonia, a kilka miesięcy temu zdobyła tytuł Miss World. Rodowita łodzianka w Dzień Dobry Wakacje opowiedziała o społecznej funkcji, którą pełni, a także o planach na przyszłość, gdy odda koronę swojej następczyni. Czy najpiękniejsza kobieta świata odnalazła miłość?

Karolina Bielawska rodowita Łodzianka

Karolina Bielawska w 2019 roku zdobyła koronę Miss Polonia, najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu piękności w Polsce. Z kolei w marcu tego roku łodzianka zwyciężyła w finale 70. edycji Miss World, tym samym została uznana za najpiękniejszą kobietę świata. Po 33 latach od sukcesu Anety Kręglickiej, kolejna Polka powtórzyła ten sukces.

Bielawska urodziła się w Łodzi. Jest z tym miastem bardzo związana, ponieważ to właśnie tam wychowywała się, dorastała i studiowała. Wielokrotnie miała okazję, by przenieść swoje życie do innej miejscowości, ale nigdy z niej nie skorzystała.

- Nigdzie się nie ruszyłam, mimo że wiele osób mnie namawiało, to jestem wierna Łodzi. Całe dzieciństwo tutaj spędziłam, mam wiele pięknych wspomnień. Mam swoją rodzinę, przyjaciół, dlatego to miasto jest tak bliskie mojemu sercu - powiedziała Karolina Bielawska.

Miss Świata ma wielki sentyment do babcinej kuchni, która obfitowała w tradycyjne, łódzkie dania. - Zalewajka, to najlepsze, co można w Łodzi spróbować. To żurek tylko lepszy, bo ma jeszcze dużo grzybów. Moja babcia jest faktycznie mistrzynią. Oprócz tego robiła jeszcze kluski żelazne. Kiedy była ochota na kluski żelazne, to wtedy mój dziadek już wiedział, że ma przechlapane popołudnie, bo musiał trzeć surowe ziemniaki, żeby babcia mogła zrobić te kluski. Do mięsa z sosem są po prostu idealne - podkreśliła Bielawska.

Karolina sprawując obowiązki Miss, bardzo dużo podróżuje. - Przez ostatnie miesiące faktycznie więcej mnie nie ma, niż jestem. A jak jestem, to najczęściej się przepakowuję albo staram się spędzić czas z rodziną i znajomymi. (...) Podróże nauczyły mnie tego, że są nieprzewidywalne. Taka właśnie była cała podróż do Libanu. Byliśmy w Bejrucie, miałam być główną osobą w jury w konkursie, miałam okazję poznać kandydatki. Niestety, plan się zmienił, ponieważ zatrułam się lokalną kuchnią. W trakcie show na żywo, w środku występu musiałam wstać i po prostu wyjść - opowiedziała łodzianka.

Karolina Bielawska o roli Miss

Noszenie korony Miss Świata wiąże się z dużą odpowiedzialnością społeczną, ponieważ najpiękniejsza kobieta świata ma wielką siłę oddziaływania i możliwość zabierania głosu w ważnych sprawach. Karolina sprawuję swoją funkcję w trudnym czasie, kiedy w Ukrainie toczy się wojna. Jak ta sytuacja wpłynęła na jej działalność?

- Jestem uprzywilejowana, że jestem z Polski. Nie jestem politykiem, ale miałam okazję odwiedzić te miejsca, gdzie są osoby z Ukrainy. Wiem, jak to wygląda, wiem, jakie emocje temu towarzyszą. Jeżdżąc po świecie, jestem w stanie o tym wszystkim opowiadać. Dzięki temu udało nam się uzbierać kilkadziesiąt tysięcy dolarów na pomoc Polakom i Ukraińcom - podkreśliła Bielawska.

Jakie Karolina ma plany na przyszłość, gdy korona Miss World trafi do kolejnej osoby? - Myślę, że moje życie cały czas się zmienia. Ono już o 180 stopni zostało przewrócone, więc ciężko mi sobie wyobrazić, że nagle wszystko wróci do normy. Wiem, jak wygląda życie poprzednich Miss Świata, bo jesteśmy cały czas w kontakcie. Jest dużo fajnych rzeczy, które chciałabym robić. To jest moim zdaniem dopiero początek tej drogi, a nie koniec - stwierdziła.

Fani Bielawskiej zastanawiają się, czy najpiękniejsza kobieta świata odnalazła miłość. Karolina odniosła się do tej kwestii. - To jest stałe pytanie każdego wywiadu. Jestem singielką - powiedziała łodzianka.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości