Już jest nowa płyta Taylor Swift - "The Tortured Poets Department". "Pomaga mi przejść przez życie"

Taylor Swift
Już jest nowa płyta Taylor Swift - "The Tortured Poets Department". Co powiedziała o niej sama artystka?
Źródło: Noam Galai / Stringer/Getty Images
Taylor Swift to niezaprzeczalna królowa muzyki pop. W tym roku artystka zgarnęła dwie statuetki Grammy. Już dostępny jest jej najnowsza, jedenasta, płyta pt. "The Tortured Poets Department". Jaki jest jej motyw przewodni? Co powiedziała sama Taylor na jej temat?

Nowa płyta Taylor Swift - "The Tortured Poets Department"

Taylor Swift definitywnie królowała na tegorocznych Grammy. Już podczas ceremonii wokalistka ujawniła szczegóły swojej 11. Płyty- "The Tortured Poets Department". Na niecierpliwych fanów czekał gotowy preorder. Krążek zawiera 16 utworów. Bonus track "The Manuscript" dostępny będzie tylko na wydaniach fizycznych. Krążek ma ponad 65 minut i ukazał się nakładem Republic Records. 

Świeżo opublikowany album ma być wyjątkowy w jej dorobku, a tworzenie miało być formą ratunku, kiedy była pod wielką presją.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo 

Muzyka

DD_20220528_Markowska_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło

Co więcej, już na początku roku gwiazda ujawniła także czarno-białą okładkę, którą wykonał Beth Garrabrant. Zmysłowe zdjęcie przedstawia Taylor leżącą w pościeli na łóżku.

Poprzednia płyta pojawiła się w październiku 2022 roku "Midnights".

Taylor Swift o nowej płycie "The Tortured Poets Department"

Tematyka dotyczy linii życia, a jak zasugerował magazyn "Billboard" dokładnie pięcioma etapami żałoby. Przedstawiła je psycholog Elisabeth Kübler-Ross w 1969 roku i oznaczają one kolejno: zaprzeczenie, złość, targowanie się/wyparcie, przygnębienie i akceptacja.

- Nigdy nie wydałam albumu, na którym potrzebowałabym pisania piosenek bardziej, niż na "Tortured Poets". W pewnym sensie przypomniał mi, dlaczego pisanie piosenek jest czymś, co tak naprawdę pomaga mi przejść przez życie - mówiła artystka podczas koncertu w Melbourn.

Taylor Swift jedną z najpopularniejszych artystek na świecie

Fenomen Taylor Swift wciąż trwa. Najlepszym dowodem jest nie tylko milionowa grupa fanów w social mediach czy pierwsze miejsca na listach przebojów, ale i ilość chętnych czyhających na koncertowe bilety. Swoje wierne grono słuchaczy artystka ma także w Polsce. Przypominamy, że już w sierpniu tego roku Taylor po raz pierwszy zagości w stolicy. W ramach trasy "The Eras Tour" zagra na PGE Narodowym w Warszawie aż trzy koncerty. Wszystko wskazuje na to, że gigantyczne przedsięwzięcie będzie jednym z najbardziej dochodowych na świecie. Już teraz wpływy ze sprzedaży biletów wynoszą miliard dolarów.

Ponadto wokalistka wygrała ranking magazynu "TIME" na człowieka roku, a na tegorocznych Grammy otrzymała dwie statuetki za album roku ("Midnights") oraz najlepszy album pop ("Midnights").

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch/Teofila Siewko

Źródło: muzyka.interia.pl

Źródło zdjęcia głównego: Noam Galai / Stringer/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki