Gwiazdy

Córka Krzysztofa Kolbergera opowiedziała o relacji z partnerem zmarłego aktora. "To dziadek dla mojego syna"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Dzień DobryTVNKrzysztof Kolberger

Nazwisko Krzysztofa Kolbergera od kilku dni budzi emocje. Wszystko za sprawą informacji o orientacji seksualnej aktora. Córka nieżyjącego artysty zabrała głos, udzielając szczerego wywiadu. Julia Kolberger mówi wprost: "Jest ok być córką geja".

Kim był Krzysztof Kolberger?

Krzysztof Kolberger zadebiutował w 1974 roku rolą Kacpra Janasa w serialu "Ile jest życia" Zbigniewa Kuźmińskiego wg powieści Romana Bratnego. Potem podziwialiśmy go m.in. w roli dziennikarza Romana Wojtana w publicystycznym obrazie Ryszarda Bera "Hotel klasy lux" (1979). Zaledwie rok później Kolberger zasłynął w telewizyjnym "Kontrakcie" Krzysztofa Zanussiego. Rola ta przyniosła mu nagrodę "Jantara" na Koszalińskich Spotkaniach Filmowych "Młodzi i Film".

Wcześniej artysta występował na deskach teatrów. Zadebiutował w 1972 roku rolą Kubusia w "Hyde Parku" Adama Kreczmara w reżyserii Zbigniewa Bogdańskiego. W 1973 roku przeniósł się jednak na stałe do Warszawy. Został wówczas aktorem Teatru Narodowego, gdzie pracował do 1982 roku. Potem, w latach 1982-1987, był aktorem Teatru Współczesnego. Od 1988 do 2000 roku związany był natomiast ze sceną Teatru Ateneum. Od 2000 roku ponownie był członkiem zespołu Teatru Narodowego.

Aktor zmarł 7 stycznia 2011 roku w Warszawie, po długotrwałej walce z chorobą nowotworową.

"Prince Charming". Michał Buczkiewicz był mobbingowany przez szefową ze względu na to, że jest gejem
"Prince Charming". Michał Buczkiewicz był mobbingowany przez szefową ze względu na to, że jest gejemMichał Buczkiewicz - kim jest? Uczestnik "Prince Charming" ma 24 lata, od niedawna jest barberem. W życiu przede wszystkim chce być szczęśliwy!

Julia Kolberger mówi, jak to jest być córką geja

Julia Kolberger poszła w ślady znanego ojca. Dzisiaj to reżyserka i aktorka filmowa. Córka zmarłego Kolbergera udzieliła pierwszego wywiadu od lat. Wszystko po masie publikacji o orientacji seksualnej ojca, którą wyjawił niedawno jeden z prezenterów telewizyjnych.

- Jeśli się jest dzieckiem kochającego rodzica, to naprawdę orientacja rodzica jest bez znaczenia. I w drugą stronę: jeśli się kocha swoje dziecko, to orientacja dziecka też nie ma znaczenia. Jest OK być dzieckiem geja, dzieckiem lesbijki czy osoby transpłciowej… OK jest też być rodzicem geja, lesbijki i całego spektrum osób LGBT+, wszelkich seksualności i tożsamości płciowych. Przestańmy mieć z tym problem - mówiła Julia Kolberger w rozmowie z magazynem "Replika".

- Jestem do dziś zaprzyjaźniona z partnerem taty, wspaniałym człowiekiem. To jest dziadek dla mojego syna (…) Może ten wywiad przeczyta jakaś mama geja, która kochała się w moim tacie, a teraz jest przeświadczona, że ma problem z synem. I po przeczytaniu może inaczej spojrzy na własne dziecko. Dla takich mam, ojców, dla takich synów i córek zgodziłam się na ten wywiad – dodała.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień DobryTVN

Pozostałe wiadomości