Gwiazdy

Jacek Bryndal na scenie Dzień Dobry TVN. O kim opowiada jego nowy numer "Oleńka"?

Gwiazdy

Jacek Bryndal jest basistą i kompozytorem od 35 lat związanym z zespołem Kobranocka. Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił jednak solo, by zaprezentować widzom swój najnowszy singiel pt. "Oleńka".

Nowa płyta Jacka Bryndala

Jacek Bryndal podczas swojej kariery pracował przy nagraniu kilkunastu płyt studyjnych. Poza tym koncertował m.in. w Stanach Zjednoczonych, Anglii, Niemczech, Rosji, Irlandii czy Szkocji. Na swoim koncie ma współpracę z wybitnymi polskimi twórcami takimi, jak np. Kayah, Wojciech Karolak, Grzegorz Ciechowski i Jose Torres. Teraz postawił na karierę solową i na 2020 rok ogłosił płytę sygnowaną swoim imieniem i nazwiskiem.

Zapowiedzią albumu jest singiel "Oleńka", który opowiada o prawdziwej dziewczynie. Jest nią jest reporterka Aleksandra Kutz. Niedawno gościła ona w studiu Dzień Dobry TVN przy okazji promocji swojego filmu pt. "Jeszcze zdążę" o pacjentach puckiego hospicjum. Pretekstem do stworzenia utworu były dla wokalisty jej urodziny. Za słowa i muzykę do utworu odpowiadał sam Jacek Bryndal. Efekt jego pracy mogliśmy usłyszeć w Dzień Dobry TVN.

Kim jest Jacek Bryndal?

Jacek Bryndal urodził się 7 stycznia 1965 roku. Minęło już 35 lat od momentu, kiedy wszedł w skład popularnego rockowego zespołu Kobranocka, w którym gra do dziś. W latach 90. założył także grupę Atrakcyjny Kazimierz. Wylansował z nią przeboje takiej, jak "Jako mąż i nie mąż" oraz "Gwałcą". W rodzinie Jacka nie brakuje osób związanych z artystycznym światem. Jego starszy brat Rafał Bryndal jest dziennikarzem i satyrykiem, młodszy Michał perkusistą, a najmłodszy Jakub został realizatorem dźwięku.

Kobranocka na scenie Dzień Dobry TVN z utworem pt. "Kocham Cię jak Irlandię". Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości