Gordon Haskell, wokalista King Crimson, nie żyje. "Będziemy tęsknić za jego piękną muzyką, aksamitnym głosem i ciepłym uśmiechem"

Gwiazdy

fhm/Getty Images

Zmarł Gordon Haskell. Muzyk grupy King Crimson miał 74 lata. Wykonawca przeboju "How Wonderful You Are" zmagał się z chorobą nowotworową. Wzruszającym wpisem artystę pożegnała Katarzyna Skrzynecka, która śpiewała z nim w duecie.

Gordon Haskell nie żyje

Na początku lat 70. artysta był wokalistą grupy King Crimson. W Polsce znany jest głównie z ballady "How Wonderful You Are" oraz współpracy z Katarzyną Skrzynecką. Zmarł w wieku 74 lat.

Z wielkim smutkiem ogłaszamy odejście Gordona, wielkiego muzyka i wspaniałego człowieka, za którym wiele osób będzie bardzo tęsknić

- czytamy na oficjalnym facebookowym profilu Gordona Haskella.

Zmarł Gordon Haskell - wokalista King Crimson

Gordon Haskell pod koniec lat 60. był członkiem zespołu Les Fleur De Lys, później Flowerpot Men. Grał z Jimim Hendrixem w londyńskich klubach.

W latach 70. nagrał dwa albumy z King Crimson.

Jego czas w King Crimson nie był zbyt szczęśliwym etapem w jego długiej karierze, ale praca nad "In The Wake of Poseidon", a w szczególności nad "Lizard" jest niezwykle podziwiana w społeczności fanów

- przekazał zespół na Facebooku.

Nagrał album solowy pod okiem legendarnego producenta z wytwórni Atlantic Records, Arifa Mardina. Współpracował z Cliffem Richardem, Otisem Reddingiem, Timem Hardinem, Alvinem Lee i Van Morrisonem. Potem zniknął z list przebojów. Grywał w klubach i barach, najpierw w Danii, potem w Anglii.

Popularność przyniosła mu też nagrana solo piosenka "How Wonderful You Are" z 2001 r., która okupowała listy przebojów.

Gordon Haskell we wspomnieniach Katarzyny Skrzyneckiej

W 2005 Gordon Haskell w duecie z aktorką Katarzyną Skrzynecką nagrał singel "All in the Scheme of Things" promujący album "Koa".

Bardzo smutna wiadomość. Odszedł na Drugą Stronę Tęczy wspaniały Muzyk o przepięknym głosie Gordon Haskell. Pełen uroku, ciepła i niezwykłego filozoficznego poczucia humoru. Miałam zaszczyt Go znać. Miałam zaszczyt gościnnie wystąpić w Jego koncertach, między innymi na festiwalu w Sopocie

- napisała na Instagramie Katarzyna Skrzynecka.

Miałam zaszczyt napisać polski tekst do jego piosenki "All in the Scheme of Things" i nagrać ten piękny utwór z Gordonem w duecie na płycie "KOA" oraz "Duets - Pomaton.EMI". Miałam zaszczyt otrzymać od Niego w prezencie kolejną piosenkę »Foolish« wydaną w albumie »For Tea«. Będziemy tęsknić za Jego piękną muzyką, aksamitnym głosem i ciepłym uśmiechem

- zakończyła.

Ostatni album Gordona Haskella "The Cat Who's Got The Cream" ukazał się na początku roku.

Posłuchaj "One day soon" Gordona Haskella.

Zobacz też:

Nie żyje Eddie Van Halen. Legendarny muzyk przegrał walkę z rakiem

Założyciel kultowego domu mody nie żyje. Kenzo Takada miał 81 lata. Zmarł z powodu koronawirusa

Po stracie męża otworzyła dom kultury kryminału i burleski, łącząc swoje dwie pasje. "Wszystko było po coś"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: Onet