Gwiazdy

Fryderyki 2022. Wygrał Mata, ale nagrodę odebrała zamaskowana postać. Kto się pod nią krył?

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
TVN
Fryderyki - statuetki, Mata

29 kwietnia w szczecińskiej Netto Arenie odbyła się gala wręczenia Fryderyków 2022. Nagrodę w kategorii Album Roku Hip Hop zdobył Mata. Młody raper nie pojawił się jednak na wydarzeniu. Statuetkę odebrała zamaskowana postać, której ujawniona po kilku chwilach tożsamość była dla wszystkich zaskoczeniem. To legenda polskiego YouTube'a.

Fryderyki 2022. Nagroda za Album Roku Hip Hop trafiła do Maty

Michał Matczak po raz kolejny zdobył najważniejszą w Polsce nagrodę muzyczną przyznawaną przez Związek Producentów Audio-Video (ZPAV). Raper był nominowany w dwóch kategoriach: Artysta Roku oraz Album Roku Hip Hop. W pierwszej z nich przegrał z Ralphem Kaminskim, który odebrał statuetkę w towarzystwie swojej mamy. W drugiej natomiast zwyciężył drugi rok z rzędu i tym samym pokonał takich muzyków jak: Sobel, Sokół, Szczyl i Zdechły Osa.

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Polskie stowarzyszenie producentów fonogramów i wideogramów tym razem doceniło Matę za krążek "Młody Matczak". Werdykt podczas gali rozdania nagród w Netto Arenie w Szczecinie wygłosił Piotr Rogucki. Ku zaskoczeniu publiczności i widzów TVN statuetki nie odebrał wcale raper, a tajemnicza, zamaskowana postać.

Fryderyki 2022. Nagrodę Maty odebrał Gracjan Roztocki

Michał Matczak słynie z kontrowersyjnej twórczości i niesztampowych zachowań. Choć dla fanów rapera jego nieobecność na gali Fryderyków 2022 nie była wcale zaskoczeniem, nikt nie spodziewał się, że w Netto Arenie w zastępstwie młodego gwiazdora pojawi się popularny niegdyś youtuber.

Gdy Piotr Rogucki ogłosił zwycięstwo Maty w kategorii Album Roku Hip Hop, na scenę wkroczyła ubrana w obszerną, puchową kurtkę postać z zasłoniętą twarzą. Dopiero po chwili zdjęła maskę i ujawniła swoją tożsamość. Reprezentantem rapera okazał się Gracjan Roztocki, który nazywany jest przez wielu legendą polskiego YouTube'a.

Twórca zasłynął w popkulturze jako autor humorystycznych piosenek "Internet" czy "Paulina". Jego znakami rozpoznawczymi od zawsze były krótkie spodenki noszone o każdej porze roku oraz charakterystyczna blond grzywka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: MWmedia, Instagram

Pozostałe wiadomości