Gwiazdy

Przemek Kossakowski: "Moje życie stało się pełniejsze i po prostu lepsze"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Przemek Kossakowski o programie "Down the Road"

"Down the Road. Zespół w trasie" bez wątpienia podbił serca widzów TTV. Obecnie emitowany jest trzeci sezon programu, w którym osoby z zespołem Downa pokonują swoje słabości i pokazują, jak wygląda ich życie. Przemek Kossakowski wyznał, że prowadzenie telewizyjnego show bardzo na niego wpłynęło.

Przemek Kossakowski o "Down the Road"

Po raz trzeci Przemek Kossakowski wraz z bohaterami "Down the Road" wyruszył w niezapomnianą podróż. Tym razem spędzili niespełna trzy tygodnie w słonecznej Turcji. Praca na planie z osobami z zespołem Downa na dobre odmieniła prowadzącego.

- To jest bardzo duża zmiana, która wykroczyła daleko poza merytoryczną i zawodową pracę, ponieważ po powrocie z pierwszego sezonu nie opuściłem już świata osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Poza telewizją regularnie kontaktuję się z nimi, pracuję z nimi na różnych płaszczyznach, więc to się stało bardzo ważną częścią mojego życia i jestem z tego powodu szczęśliwy. Uważam, że moje życie stało się pełniejsze i po prostu lepsze - powiedział Przemek Kossakowski w rozmowie z Justyną Piąstą, reporterką dziendobry.tvn.pl.

- Poczułem, że można robić w życiu ważne rzeczy. Nigdy nie miałem takiej potrzeby, a tutaj ją poczułem i zacząłem to realizować. Jeżeli dzięki temu co robię, jestem w stanie pomóc ludziom i ich życie też stanie się lepsze, to jest to dla mnie powód do dumy. Mam nadzieję, że tak jest - podkreślił podróżnik.

Misja programu "Down the Road"

Twórcom programu zależało na tym, by widzowie zaczęli dostrzegać osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi i zwrócili uwagę na to, jakie są ich potrzeby.

- To niesamowite, że pracując w obszarze telewizji komercyjnej, robimy coś, co spełnia wszystkie wymogi misji. Taka jest prawda. My od samego początku chcieliśmy bardzo mocno i bardzo głośno manifestować ich istnienie. O tym jest ten program. Udało nam się połączyć walor komercyjny z mówieniem bardzo głębokiej, ważnej prawdy. To jest coś niesamowitego. Myślę, że to nie będzie żadna przesada, jeśli powiem, że po 10 latach pracy w mediach, to jest najważniejszy projekt w moim życiu i nie sądzę, żebym był w stanie podskoczyć ponad to - stwierdził Przemek.

"Down the Road 3" - gdzie i kiedy oglądać

Premierowe odcinki 3. sezonu "Down the Road" w niedziele o 22:00 w TTV! Dostępne są również w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości