Dawid Podsiadło w czasie pandemii znalazł nowy zawód. Czekają na niego: "rozrywka, nagrody, sława, puchary"

Aktualizacja:
Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło wkracza do nowej branży. Muzyk postanowił zainwestować w Polską Ligę Esportową. Na czym dokładnie będzie polegać ta współpraca?

Dawid Podsiadło – miłośnik gamingu

Dla wiernych fanów Dawida Podsiadło to pewnie żadna nowość. Ci jednak, którzy nie śledzą każdego kroku muzyka, mogą nie wiedzieć, że jest on nie tylko miłośnikiem indie-popowych brzmień, ale także i gamingu. Gry są dla Dawida odskocznią oraz inspiracją do tworzenia nowych kawałków. Wtajemniczeni dobrze wiedzą, że artysta w swoich tekstach wykorzystał już kilka cytatów z gier. O pasji opowiedział więcej w ostatnim odcinku podcastu, który od jakiegoś czasu prowadzi z Radkiem Kotarskim.

Na podobnym poziomie kocham muzykę, film i gry wideo. Wszystko to się ze sobą przenika i łączy - i bez choćby jednego z tych elementów, inne nie byłyby wystarczająco dobre

– mówi znany artysta.

Dawid Podsiadło wkracza do nowej branży

Dawid Podsiadło znany do tej pory jako popularny muzyk z nietypowym poczuciem humoru, postanowił sprawdzić się w nieco innych branżach. Jakiś czas temu artysta zaczął nagrywać z Radkiem Kotarskim autorski podcast. Wokalista spełnił się także jako producent filmu "Nieznajomi" oraz aktor w serialu "Król". Teraz nadszedł czas na nieco większą adrenalinę. Dawid Podsiadło zrobił pierwszy krok w kierunku esportu. Wokalista dołączył do Polskiej Ligi Esportowej w roli inwestora, co oznacza, że objął udziały w spółce, której współwłaścicielem od niedawna jest Marcin Gortat.
- Cieszę się, że już oficjalnie przedstawić możemy kolejnego zawodnika w naszym rozwijającym się zespole. Miło mi również, że Dawid postanowił nam zaufać i współdzielić z nami koncepcję w nadawaniu kierunku rozwojowi polskiego esportu. Wypływamy na nowe wody i czekamy na nowe możliwości – powiedział Paweł Kowalczyk, prezes Polskiej Ligi Esportowej.

Polska Liga Esportowa – co to takiego?

Polska Liga Esportowa zajmuje się przygotowaniem rozgrywek w grach komputerowych. Odpowiedzialna jest m.in. za Counter Strike: Global Offensive, czyli grę, która od wielu lat pozostaje w czołówce tytułów esportowych na świecie. Ponadto zawodnicy mierzą się również w takich tytułach jak Pro Evolution Soccer czy F1. W najbliższym czasie zostaną ogłoszone kolejne turnieje.
Zobacz także: Tomasz Kot o współpracy z Dawidem Podsiadło: Bardzo go sobie cenię. Poznałem go przez moje dzieci, które zaczęły go słuchać:
Zobacz także:
Autor: Nastazja Bloch
Pozostałe wiadomości