IEM Katowice 2023 będzie miał miejsce już za chwilę. Fani gier komputerowych będą mieli okazję obejrzeć fazę pucharową CS:GO. Kiedy odbywa się impreza?
Dawid Podsiadło wkracza do nowej branży. Muzyk postanowił zainwestować w Polską Ligę Esportową. Na czym dokładnie będzie polegać ta współpraca?
Elektroniczny sport to forma rywalizacji w grach komputerowych. Rynek e-sportu rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. To sprawiło, że profesjonalnych graczy jest coraz więcej. W szkołach pojawiły się nawet klasy o tym profilu. Jak wygląda nauczanie w e-klasach? Ile czasu dziennie gracze poświęcają na treningi? Czy rodzice nastoletnich e-graczy nie mają obaw, że ich dziecko uzależni się od gier komputerowych? Ile można zarobić na e-sporcie? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Aleksandra Szlachetko, eksperta rynku e-sportu i Kubę "Kubik" Kubiaka, komentatora e-sportowego.
Granie w gry on-line to jeden z najnowszych sportów. Wokół gier powstała już cała infrastruktura, a sami gracze zarabiają krocie. Jak zostać e-sportowcem? Czy trzeba ukończyć specjalną szkołę? Jakie pule są do wygrania na zawodach? I jakie są jeszcze zawody są związane z grami? W Dzień Dobry TVN o branży gamerskiej opowiedzieli trener e-sportowy i komentator Kuba "KubiK" Kubiak oraz youtuber Karol Gązwa "Blowek".
Z roku na rok e-sport staje się coraz bardziej popularny. W ten trend starają się wpisać także szkoły, w których zaczęły powstawać klasy o profilu e-sportowym. Czego uczą się uczniowie na takich lekcjach? O rozwojowych aspektach gier komputerowych rozmawialiśmy z naszymi gośćmi: psychologiem Igorem Rotbergiem i Adamem Bugielem nauczycielem informatyki i inicjatorem stworzenia klasy e-sportowej.
Co czwarta osoba na świecie jest fanem gier komputerowych. Wzrastająca popularność rozrywek sieciowych przyczyniła się do powstania sportu elektronicznego. Rywalizacja między zawodnikami odbywa się zarówno w formie rekreacyjnej, jak i na turniejach gier komputerowych. Zobaczcie, jak wyglądają takie zawody.
Sport elektroniczny przyciąga, z roku na rok, większe rzesze zawodników oraz widzów, którzy, z uwagą, śledzą ich zmagania! Coraz częściej też, w tym męskim świecie, pojawiają się kobiety. Jak są traktowane "graczki"? Często słyszą, że ich miejsce jest raczej w kuchni niż przed komputerem? Czy rzeczywiście dziewczyny "grają słabiej niż chłopaki" i czy często przeklinają podczas wirtualnych rozgrywek? O kobietach w męskim świecie rozmawialiśmy z profesjonalnymi gamerkami Agnieszką Olejnik i Aliną Duraj oraz z dr Dominiką Urbańską-Galanciak, socjologiem.