Gwiazdy

Anna Markowska z "Top Model" publikuje zdjęcia ze szpitala. "Każdemu może się to przytrafić, dotyczy to również ciebie"

Gwiazdy

Dzien Dobry TVNTomasz Urbanek/East News

Anna Markowska była uczestniczką 7. edycji "Top Model". Szybko zdobyła sympatię jurorów i widzów. Okazało się, że przez kilka lat dziewczyna walczyła z rakiem. Udało jej się pokonać poważną chorobę, a teraz przypomina, jak ważna jest profilaktyka i apeluje do innych, żeby się badali.

Anna Markowska "Top Model" o chorobie

Kiedy była nastolatką zdiagnozowano u niej złośliwy nowotwór głowy. Walka o zdrowie i życie trwała ponad 3 lata.

- Pierwsze zdarzenie to było, jak poradzi sobie moja mama. To było chyba najcięższe uczucie, z którym bardzo długo się zmagałam, że zadałam ogromny cios swojej rodzinie - wspominała we wrześniu ubiegłego roku w Dzień Dobry TVN.

Przeszła 5 operacji i 2 przeszczepy. Przez 4 miesiące była karmiona tylko przez sondę, a podczas leczenia przez pewien czas nie mogła również mówić. Skąd brała siły do walki z rakiem?

- Chyba to wychowanie sportowe i to zawzięcie zbudowało we mnie siłę, którą mam do dziś i wiem, że da się te przeciwieństwa losu pokonać. Jestem osobą, która nie narzeka, która na każdą operację jechała z ogromnym uśmiechem - mówiła nam modelka. Teraz wraca pamięcią do czasów choroby.

- Największa szansa na wyzdrowienie to PROFILAKTYKA i nie odkładanie tego na później! Badania to chwila z życia, a w chorobie tych chwil brakuje - napisała modelka na Instagramie.

Anna Markowska z "Top Model" publikuje zdjęcia ze szpitala

Modelka pokazała zdjęcia z czasów, kiedy była w szpitalu. Jak podkreśliła, choroba może się przytrafić każdemu.

- Dotyczy to również CIEBIE, niezależnie od tego czy palisz, ćwiczysz i co jesz czy ile masz lat - napisała modelka. Przyznała, że od tego czasu wiele się zmieniło.

- Przeszłam niesamowitą i bardzo ciężką drogę, której nie jesteście w stanie sobie wyobrazić, jeśli nie przeszliście podobnego dramatu. Wyszłam z nowotworu złośliwego, choć miałam żyć 2 msc. Dziś patrzę na życie inaczej, chłonę każdą chwilę i cieszę się, że tak to moje życie mi wynagrodziło ... nie jestem w stanie mojego szczęścia opisać - czytamy pod zdjęciami.

Anna zaapelowała też do swoich obserwatorów.

- Nie oceniajcie i nie porównujcie się z nikim , inspirujcie się i bierzcie, co pozytywne!!! Jeśli zazdrościcie czegokolwiek i czujecie złość zastanówcie się, co się z wami dzieje - stwierdziła modelka.

Post spotkał się z ogromnym zainteresowaniem internautów. Nie ukrywali, że modelka i jej postawa są dla nich inspiracją.

  • Ogromny szacunek za to, że tak odważnie opowiadasz o tym, czego doświadczyłaś, i co z tego doświadczenia wyniosłaś. Dziękuję ❤️❤️❤️
  • Jesteś na maksa dzielna ?
  • Cudny człowiek z ciebie ?Jesteś naszą superbohaterką ! To takie piękne, że dzielisz się z nami tą historią
  • Podziwiam cię za odwagę i siłę oraz za to, że pomimo przeciwności losu spełniasz swoje marzenia? - czytamy w komentarzach.

Zareagowały też osoby znane z show-biznesu.

  • Kłaniam się nisko ❤️ i podziwiam - napisała trenerka Anna Lewandowska.
  • Kocham ♥️ cudny człowiek z ciebie ? - dodała modelka Natalia Siwiec.

Anna Markowska - uczestniczka "Top Model"

Podczas choroby Anna na cztery lata zawiesiła karierę. Powrót do modelingu był dla niej spełnieniem marzeń. Dzięki udziałowi w 7. edycji programu wróciła do swojej pasji i na nowo zbudowała pewność siebie.

Anna Markowska o "Top Model". Co dał jej program? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Karolina Szymczak walczy z poważną chorobą i chce pomagać innym. "Cały świat olewa kobiety z endometriozą"

Aleksandra Hamkało urodziła! "Mam cię!"

Oliwia Bieniuk na odważnych zdjęciach. "Twoja mama była śliczna, a ty jesteś cudowna"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości