Amitabh Bachchan - najsłynniejszy aktor Bollywood chce studiować w Polsce

Amitabh Bachchan to aktor Bollywood, utrzymujący się na szczytach indyjskiego show-biznesu już od czterech dekad. Niedawno przyleciał do Polski z czterodniową wizytą. Podczas pobytu w naszym kraju aktor spotkał się z dziennikarką Dzień Dobry TVN, Gabi Drzewiecką. Rozmawiali o jego fanach, planach studiowania w Polsce i dzieciach.

Nie ma osoby w Indiach, która nie znałaby jego nazwiska. Przez 50 lat Amitabh Bachchan zagrał w ponad 200 filmach. Na swoim koncie ma role w takich produkcjach, jak "Czasem słońce, czasem deszcz" oraz "Wielki Gatsby". Według BBC, obecnie jest jednym z najsłynniejszych aktorów na świecie, a pod jego domem zbierają się tłumy wielbicieli. Pierwszy raz fani zgromadzili się tam w 1982 roku, kiedy na planie filmowym, podczas kręcenia jednej ze scen aktor miał bardzo poważny wypadek.

Ich modlitwy i wsparcie pomogły mi w powrocie do zdrowia. (...) Od tamtej pory, co niedzielę wychodzę do swoich fanów, co daje mi ogromną przyjemność. Teraz po prostu sprawdzają, czy jeszcze żyję.

- powiedział z uśmiechem aktor.

>>> Zobacz także:

Polska

Amitabh Bachchan jest pod dużym wrażeniem Polski i ma w planach nakręcenie tutaj filmu, albo przynajmniej kilku scen. Jest jeszcze jeden powód, dla którego chciałby ponownie przyjechać do naszego kraju.

Chciałbym wrócić jako student do szkoły filmowej, by dowiedzieć się więcej o technikach filmowych, produkcji filmowej i montażu. Poza tym nigdy nie uczyłem się aktorstwa w szkole, jedynie z obserwacji innych, dlatego czuję, że tego mi brakuje w mojej profesji.

- zdradził aktor.

Życie prywatne

W 1973 roku Amitabh Bachchan poślubił aktorkę Jayę Bhaduri, z którą ma dwoje dzieci. Syn pary, Abhishek Bachchan również jest aktorem i gwiazdorem Bollywood, natomiast córka, Shweta Bachchan Nanda została dziennikarką i modelką.

Kiedy moje dzieci decydowały o swojej przyszłości, to je wspieraliśmy i nie wchodziliśmy w ich drogę.

- powiedział Amitabh Bachchan.

Autor: Iza Dorf

podziel się:

Pozostałe wiadomości