Gwiazdy

"Nie jestem przeciwniczką macierzyństwa". Aleksandra Kwaśniewska o temacie bezdzietności

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Karolina Kalatzi
Aleksandra Kwaśniewska na Gali gali Marki Roku 2021

Aleksandra Kwaśniewska pojawiła się na gali Marki Roku. Podczas uroczystości prowadząca "Miasto kobiet" odebrała nagrodę dla "Osobowości Roku". W rozmowie z Karoliną Kalatzi z serwisu dziendobry.tvn.pl przyznała, że najwięcej wiadomości spłynęło do niej po odcinku programu o bezdzietności.

Aleksandra Kwaśniewska - Osobowością Roku

W środowy (15 grudnia) wieczór w Warszawie odbyła się gala "Marki Roku". Jedną z wyróżnionych podczas uroczystości osób była Aleksandra Kwaśniewska, prowadząca program "Miasto kobiet". Dziennikarka została uznana za "Osobowość Roku" w kategorii "Kobieca telewizja". - Napisano mi w uzasadnieniu, że jest to za zabieranie głosu w sprawach ważnych społecznie. To mnie bardzo ucieszyło, szczerze mówiąc - mówiła Aleksandra Kwaśniewska w rozmowie z naszą reporterką.

Dziennikarka wyznała, że wyróżnienie traktuje jako nagrodę dla całego "Miasta kobiet". - My w "Mieście kobiet" poruszamy wiele tematów, które albo są ciągle tematem tabu albo z jakiegoś powodu niespecjalnie podnoszone. Gdzieś tam często przemilczane, albo polaryzują wręcz ludzi. Bardzo mnie cieszy to, że powodujemy dyskusję - mówiła Aleksandra Kwaśniewska.

Zobacz wideo: Gwiazdy o macierzyństwie

Gwiazdy o macierzyństwie

Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Aleksandra Kwaśniewska o bezdzietności

W rozmowie z naszą reporterką Aleksandra Kwaśniewska wyznała, że z największym odzewem spotkała się po emisji programu o świadomej bezdzietności. - Ciekawe jest to, że zaczęto o mnie pisać jako o osobie, która dokonała jakiegoś intymnego zwierzenia w tym programie, co w ogóle nie jest prawdą. Bo naszym gościem była Ewa Chodakowska i to ona opowiadała o powodach swojej bezdzietności - mówiła.

Prowadząca "Miasto kobiet" przyznała, że dostała nieprawdopodobnie dużo wiadomości po tym odcinku. - Dziewczyny opisywały mi różne swoje historie dotyczące tego, jak są traktowane przez fakt nieposiadania dzieci, niezależnie od tego, czy tych dzieci nie chcą, czy nie mogą mieć. Z jakim brakiem zrozumienia się spotykają, z jaką niedelikatnością ze strony ludzi - mówiła.

Aleksandra Kwaśniewska szczerze przyznała, dlaczego zaczęła mówić o temacie bezdzietności kobiet.

- Bardzo mi zależy, żeby było jasne, że ja nie jestem przeciwniczką dzieci, ja nie jestem przeciwniczką macierzyństwa, ja absolutnie rozumiem to, że kobiety mogą się spełniać w bardzo różnych rolach i właśnie o to mi chodzi. Nie napiętnujmy się nawzajem, tylko dlatego, że wybrałyśmy jakąś drugą drogę, tylko dlatego, że coś innego nas uszczęśliwia. Nie narzucajmy innym naszego własnego scenariusza na szczęście - apelowała Kwaśniewska.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Karolina Kalatzi

Pozostałe wiadomości