Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach w intymnym wywiadzie. "Chodząc po górach, pisałam tekst i płakałam"

Zgrany duet Badach i Kwaśniewska
Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach nie udzielają wywiadów. Dla widzów Dzień Dobry TVN zrobili jednak wyjątek i uchylili rąbka tajemnicy. W poruszającej rozmowie z Ewą Drzyzgą małżeńska para zdradziła, jak wyglądała ich wspólna praca oraz co im w duszy gra.

Muzyczny projekt Kuby Badacha i Aleksandry Kwaśniewskiej

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach razem stworzyli piosenkę pt. "Liczy się tylko to" do najnowszej animacji studia Disney i Pixar "Co w duszy gra". Do polskiej wersji językowej ona napisała tekst, a on skomponował muzykę i zaśpiewał utwór.

Przypomnijmy, że produkcja "Co w duszy gra" jest laureatem tegorocznej gali Złotych Globów w dwóch kategoriach: Najlepszy film animowany i Najlepsza muzyka. Czy małżeństwo spodziewało się, że film odniesie taki sukces?

- Tak - bez zawahania odpowiedziała Aleksandra Kwaśniewska.

- Niewielka to nasza zasługa, że film i ścieżka dźwiękowa zdobyły Złote Globy, bo nasza praca ogranicza się do rodzimego rynku , ale oczywiście jesteśmy bardzo szczęśliwi – dodała córka byłego prezydenta.

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach - jak wyglądała ich współpraca?

Małżeństwo od lat uchodzi za zgodne, ale czy udało im się dojść do porozumienia również na polu zawodowym? Okazało się, że utwór tworzyli na odległość. Nie było możliwości przesłania filmu, więc Aleksandra Kwaśniewska musiała go sobie wyobrazić na podstawie skrótu, który przedstawił jej mąż.

- Piosenka jest efektem naszej pandemicznej rozłąki. Kuba był w Polsce, a ja za granicą. Nie miałam jak wrócić. Kuba wysłał mi muzykę, a ja chodząc po górach, pisałam tekst i płakałam. Wysłałam go do Kuby i na odległość tak to się tworzyło - wyjaśniła.

- A ja czytałem i też płakałem - powiedział muzyk.

"Co w duszy gra" Aleksandrze Kwaśniewskiej i Kubie Badachowi

- Kuba śpiewa ciebie czy ty piszesz to, co w duszy Kubie gra? – zapytała Ewa Drzyzga.

- Myślę, że jedno i drugie zarazem. Dlatego że mamy bardzo podobną wrażliwość i poczucie humoru. Mnie jest łatwo wejść w głowę Kuby i Kubie w moją - przyznała Aleksandra.

A jacy są prywatnie? Kto gotuje, a kto sprząta? Jak Aleksandra Kwaśniewska wspomina wywiad ze swoją mamą? Kim jest "czarna Beata", z którą Kuba zdradza żonę? Dowiesz się tego z materiału wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Magda Nabiałczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości